Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a baj velem? Nem ismerek...

Mi a baj velem? Nem ismerek magamra. Boldog házasságban élek,36 éves vagyok,1 éves a kisfiam. Gyönyörűen élünk, nincs hiány semmiben, csodaszép ház egy tóparton. Mégis. Valami nem stimmel.

Figyelt kérdés
Ha találkozom valakivel és beszélgetek vele, gyerekről bármiről később elkezdek agyalni, hogy én rosszul csinálom a dolgaimat, én nem vagyok elég jó, elég csinos, a mésik sokkal csinosabb, kiegyensúlyozottabb, a másik sokkal magabiztosabb. Egyszerűen meg fogok bolondulni? Így? Nem tudok leszállni a témáról, bárkivel találkozom, és mondok valamit, és tegyük fel nem értünk egyet, akkor én elkezdem magam rágni, hogy na most biztos kinevet. Borzalmas:-( Nagyjából azóta van ez mióta szültem. Ez összefügg? vagy ez ilyen"gyesbetegség" hogy sokat vagyok itthon egyedül? Sok nőt nézek irigykedve, hogy milyen jól néznek ki, én a mai napig nem tudok megszabadulni ettől a pár kilótól, ormótlannak érzem magam. Nem jutok el fodrászhoz, kozmetikushoz, mert nincs kire bízzam a gyereket, és ilyenkor elkezdek haragudni magamra, hogy igénytelen lettem. Menjek orvoshoz? Pszichológushoz? Vagy kihez? Mit csináljak? Én nem akarom így élni a további életemet, hogy örökösen kattogok, hogy jót mondtam e vagy valaki beszél e a hátam mögött:-(
2012. jún. 21. 20:08
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Nyilt, érdekes személyiség vagyok. Mindenki szeret a környezetemben. Nem vagyok hibátlan persze.

De belűl mégis valami baj van. Gondoltam arra, hogy depressziós vagyok. Csak nem tudom az milyen, lehetek depressziós?

2012. jún. 21. 20:33
 2/24 anonim ***** válasza:
0%
Eckhart Tolle Findhorn lelkigyakorlat.Youtube-on is fennvan az egész.Többet ér,mint pszichiáternek fizetni.Egy próbát megér.
2012. jún. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
Szerintem az a baj, hogy túlságosan begúbóztál a házadba, és emiatt úgy érzed hogy nem éled ki magad. Persze a gyerekgondozás nem könnyű, de neked most igazából valami más elfoglaltságot kéne találnod, hogy újra önbizalommal mehess ki az utcára és hogy ne érdekeljenek mások gondolatai. Egy pár napra meg kéne oldanod a gyereked felügyeletét, és ki kéne próbálnod új dolgokat, hogy felrázd a mindennapok egyhangúságából.
2012. jún. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Talán kissé elhanyagoltad magad, de nincs még veszve semmi. Mindig tartsd szem előtt, hogy te ugyanúgy NŐ vagy attól függetlenül, hogy anya lettél. Mozdulj ki néha, szedd rendbe a tested, lelked, és teljesedj ki újra. Meglásd, nagyszerűen fogod érezni magad, ha sikerül megtalálnod az arany középutat a két "éned" között.
2012. jún. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 GhostRider3 ***** válasza:
nem hiszem hogy szülés utáni depresszió, nagyon sok nő szenved ilyenektől gyerek nélkül is. az egészséges külsőhöz legalább napi fél órát kell magadra fordítanod, meg kel változtatnod az életviteled. ha a gyerek mindennél (tehát magadnál) is fontosabb számodra, akkor fölösleges ezen rágódnod, addig nem változik semmi, amíg nem teszel ellene.
2012. jún. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a biztato szavakat, igen azt hiszem valamit valtoztatnom kellene, de eleg nehez,meet a gyereket sem nagyon tusom kire bizni, de azt hiszem heti 1 nap lassan nekem is jar, hisz 1 eve mast sem csinalok csak vele vagyok. meg hajat mosni is ugy tudok, hoy akkor alkudoznom kell magammal, hogy a kormeim legyenek rendben, vagy a hajam, vagy a labam ne legyen szoros, mert mindnenre nincs idom egyszerre. Feloltozni s tudok szepen, mert minden szep ruhamat kihiztam, csak felkapom a polo,melegito kombinaciot amitol hanyok, es elvagyok benne. Szar az egesz:-(
2012. jún. 23. 09:10
 7/24 anonim ***** válasza:
Eckhart Tolle Findhorn lelkigyakorlat.Youtube-on is fennvan az egész.Többet ér,mint pszichiáternek fizetni.Egy próbát megér.Mondom nézd meg légyszives,rengeteg dologra rávilágít a tag....
2012. jún. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
nem rosszindulatból tukmálom
2012. jún. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Oké..most van is egy kis időm, alszik a gyerek, megnézem.
2012. jún. 23. 20:41
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
hát ehez több idő kell :)
2012. jún. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!