Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért mondják azt, hogy az...

Miért mondják azt, hogy az öngyilkosság gyávaság?

Figyelt kérdés
Csak hogy tudjátok,ahhoz,hogy végezzetek magatokkal,kell jókora vér a pucátokban legyen.Nem olyan könnyű ám legyőzni az életösztönt.Arról nem is beszélve,hogy jó módszert kell kiválasztani,mert ha közben megmentenek az is egy fajta bűntetés az élettől.
2012. jún. 22. 21:37
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

ma 01:25


igen, valamilyen szinten, mert a fájdalom nélkül is az ismeretlenbe és a "nem élésbe" megy. Nincs értelme szerinted se, de fosol megölni magad, ez nem nem akarás...

2012. jún. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

31: köszi, de had tudjam én, hogy mit gondolok. :)) Igen, nem látom, hogy sok értelme lenne az életnek az egész csak arról szól leegyszerűsítve (főleg az állatoknál), hogy szaporodunk és meghalunk. Ettől függetlenül szeretek élni és eszemben sincs megölni magam. Ha ettől gyáva leszek akkor büszkán vállalom :D

És nem tudom részletesen, hogy milyen módszerekkel nyírhatja ki magát az ember, jobb hobbim is van mint ilyen dolgokban kutakodni. ^-^ Ettől függetlenül azt tudom, hogy van egy-két módszewr amitől az ember nem fog borzalmas szenvedéseket végigélni és vergődni a végtelenségig. Már elnézést, hogy nem sajnálom az ide írkáló embereket. Aki tényleg öngyilkos akarna lenni az nem ide írogatna, mert ez csak figyelemfelkeltés. És ha tényleg az is akarna lenni az sem az én hibám, nem az idegenkre kell terhelnie ezt is.

2012. jún. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Attól hogy valaki meg akar halni, nem kell hogy szenvedjen, nem az a lényege, az meg hogy a primitív emberi agy nem lát a halál mögé nem azt jelenti hogy nincs mögöttes szándéka az életnek, és ha valójában így gondolnád ahogy leírtad, akkor mind1 lenne mikor halsz meg, nem akarnál élni, ugyanis nincs értelme mint mondtad :) de ha meg is akarnál halni se mernéd megtenni, hiába próbálod megmagyarázni! további szép értelmetlen életet :)
2012. jún. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

"Aki tényleg öngyilkos akarna lenni az nem ide írogatna, mert ez csak figyelemfelkeltés."


Az öngyilkossági kísérleteket igenis megelőzi általában egy figyelemfelkeltő rész, szakszó is van erre, nézz csak utána, több helyütt is olvastam. Persze vannak kivételek, akik tényleg nem verik nagydobra, de még ha ők is lennének többségben, akkor sem lehet ennyire általánosítani. Vegyük észre, hogy itt már emberéletekkel játszunk, ha meggondolatlan kijelentéseket teszünk.

2012. jún. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Először is: Öngylikosságra rábírás az bűncselekmény. Eleve ezeket a hülye kérdéseket kár feltenni, hogy öngyilkos legyek-e? Mondjátok már meg kedves anoním fene tudja kicsodák? Ostoba! Mindenkinek magának kell tudnia elszámolnia az életével,és hogy hogyan is tovább,vagy hogyan is ne. Akik meg válaszolnak, nyilván nem akarnak buzdítást írni, és ez helyénvaló. De magán a tényen,hgoy valaki képes kioltani a saját életét, nem változtatnak ezek az írományok, mert hatalmas elszántság, lelki erő kell hozzá hogy valaki megtegye. Főleg akik felgyújtják magukat, az egy kő kemény halál! Az azért elég bevállalós. Azt például sohasem választanám, kur va kín lehet úgy bevégezni. Nem minden öngyilkos csak a problémák, mások iránti felelősségvállalásból való kibújni akarásból lesz öngyilkos. Vannak akiknek egyszerüen nem jött be az élet ilyen olyan okból, csak egy szánalmas önismétlődés boldogság nélkül az életük, és nem kérnek belőle tovább. Szerintem az öngyilokok kb 3/10 -ed része aki csak felelősségtől menekül .A többi szinplán boldogtalan, és hiába vergődik ,nem tud kitörni. / ne legyél öngyilkos/
2012. júl. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!