Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért mondják azt, hogy az...

Miért mondják azt, hogy az öngyilkosság gyávaság?

Figyelt kérdés
Csak hogy tudjátok,ahhoz,hogy végezzetek magatokkal,kell jókora vér a pucátokban legyen.Nem olyan könnyű ám legyőzni az életösztönt.Arról nem is beszélve,hogy jó módszert kell kiválasztani,mert ha közben megmentenek az is egy fajta bűntetés az élettől.
2012. jún. 22. 21:37
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
87%

Mindig lehet valami célt találni az életben, értelmetlen élet nincs, csak értelmetlenül elrontott élet van.

De, ha valaki azt gondolja attól, hogy eldobja magától az életet bátor lesz, hát részemről a fáklyás menet... Az ő dolga.

2012. jún. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
45%
Egyáltalán nem gyávaság, aki ezt mondja annak csak a szája nagy, hogy lenne már gyávaság belemenni az ismeretlenbe? úgy, hogy soha többé nem veszel levegőt, hogy nem nyitod ki a szemed, nem tudod mi lesz, hol leszel, leszel e egyáltalán valamilyen formában ,simán egy semmi vagy. Az igazi félelem az életben az a halálfélelem, ettől erősebb nincs, és aki ezt legyőzi vagy ennek ellenére megteszi az pont hogy nem gyáva, csak nagyon elkeseredett és még ebből is a gyávaságot hozza aki a sok primitív ember, mert semmi lelkük nincs és akik ezt mondják azok pont azok akik semmibe veszik az embert és elnézik ahogy szenved és próbál kijutni a dolgokból és ha nem sikerül utána még le is gyávázzák, semmi tudás nélkül, ugyanis mindenki meghal, egy élet van, soha többé nem leszünk azok akik vagyunk ezen a földön, elfelejtenek és semmit nem ér egyik megoldott problémánk se soha többé. Most ezért élünk ,hogy dolgozzunk és ez a szomorú a világban, 1 életünk van és még sincs.
2012. jún. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

"Most akkor kérdezel vagy biztatni akarod azokat akik amúgy is labilis idegzetűek?? "


Nem bíztatok senkit erre,hanem ezt egy utókérdésnek szúrtam be.

Arról van szó,hogy mi van ha egy bizonyos ember szerint(mert a perspektívák különböznek) az életnek nincs értelme,a problémákat nem kötelező megoldani(mert amikor megszülettünk senki nem kérdezte meg,hogy akarunk élni,tehát nem muszály élni se),és nincsenek szerettei,tehát ha megöli magát nem bánt meg senkit vele.

Na?


Lehet,hogy ezzel egyeseket megbotránkoztatok,de kíváncsi vagyok mit szóltok ehhez.

2012. jún. 22. 21:54
 14/35 anonim ***** válasza:
79%

"Mióta ciki, ha valaki ezt elítéli?"

Mióta ment ki a divatból, hogy nem lecikizzük, hanem segítünk azon, aki bajban van?

2012. jún. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
47%
Akkor te azért nem lettél még öngyilkos, mert gyáva vagy? Gondolom, csak ez tart vissza, hisz annyira felnézel azokra, akiknek sikerült (a normálisan küzdő emberek nyelvére lefordítva: ez olyan sikerélmény lehet, mint amikor világra hozod a gyermeked, vagy kineveznek, vagy csak simán megírod életed legjobb dolgozatát.. biztos ilyen.. valami furcsa cél.)?
2012. jún. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
29%
A ciki szón kötekedőnek javaslom a szövegértelmezés-általános iskolai tananyagot. Először értelmezze a kérdést, majd az arra adott választ. Aztán fusson neki még egyszer.
2012. jún. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
82%

Aki ezt mondja csak szájhősködik és osztja az észt. A másik az aki mondja nem teszi meg, holott pszichológiából oktatják, hogy az öngyilkosok bizony szólnak a tettükről, emlegetik, direkt felhívják rá a környezet figyelmét, elmennek háziorvoshoz valami mondvacsinált üggyel. Úgyhogy tessék figyelni és nem a hülyeséget szajkózni!

Világ életemben önálló, erős nő voltam, pedig szenvedés volt a gyerekkorrom, aztán egyszer az életem 3 különböző területén is olyasmi történt, ami már sok volt. Megölni magad nem könnyű, sőt, nagyon nehéz. Nem gyávaság, hanem egy érzés, hogy te meg akarsz halni. Pedig nem akarsz igazából. Sokszor kucorogtam a kádban és magam sem értettem, hogy hogyan gondolhatok a halálra, hiszen világ életemben féltem a haláltól, de ott és akkor annyira jó érzés volt rágondolni. Tudod, hogy nem akarod, tudod, hogy nem jó, de mégis kisétálsz a konyhába a késért, mégis átnézed a gyógyszeresdobozt. Aki nem volt ilyenben fel sem foghatja. Éjjelente sosem álmodtam, hanem felébredtem és nem kaptam levegőt a kétségbeeséstől. Mintha a rémálomba ébrednék bele. Nem bírtam aludni, csak ültem az ágyon és rettegtem, de hogy mitől, azt magam sem tudtam, hiszen láttam a kiutat mindenből, mégis fizikailag fuldokoltam. Mégis meg akartam halni.

Végül egyedül kimásztam belőle. Élek, jól vagyok és ha most visszagondolok azokra az időkre el sem hiszem, hogy így gondoltam. Most már nem is értem hogy jutottam oda, mintha nem is én lettem volna.

Úgyhogy mindenki gondolkodjon el, mielőtt másokat gyávának bélyegez anélkül, hogy belátása lenne a fejükbe.

2012. jún. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
0%
Miért vagy ilyen biztos magadban t. kérdező? Te már végeztél magaddal, hogy ilyen okos vagy?
2012. jún. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó vagyok. Nem nézek fel senkire, aki megtette, úgy gondolom, hogy segítségre van szükségük, de az nem a legyávázás.
2012. jún. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
53%
Kedves kérdező. most miért szavazol le mindenkit? azért mert nem egy állásponton van a véleményünk? azért mert szerintünk nem az az erős ember aki végez magával? le lehet szavazni, de te is tudod, hogy nekünk van igazunk csak nem mered beismerni.Élni sokkal nehezebb! én elvesztettem mindenkit akit szerettem! a szüleimet (meghaltak), barátaimat, mert magamba fordultam. de ez nem megoldás. próbálok helyrehozni mindent és nem adom fel.Próbálok új barátokat találni és tudom, hogy a szüleim is azt akarnák, hogy éljek. hiszen ezért hoztak a világra. pedig elég nagy trauma volt így 16 évesen. De megakarom mutatni a világnak, hogy igen is lehet élni és bekaphatja mindenki, aki lenéz mert tudom, hogy min mentem keresztül! És nem sajnáltatom itt magam gyk-n. ezeket is csak azért írtam le mert már b*szta a szemem.Szedd össze magad!
2012. jún. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!