Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 20 évesen az lenne a normális,...

20 évesen az lenne a normális, hogy fizetek a lakhatásért a szüleimnek? Én a környezetemben nem tapasztaltam ezt. Komolyan, tényleg elvárható tőlem, hogy fizessek a lakhatásomért?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok.Egyetemre járok,mellette dolgozom(500/óra).Sokszor kimerülten megyek haza.Sokat kell tanulnom.A kevés szabadidőmet a barátommal töltöm.Nagyon rossz érzés,ha valaki kívülről megállapítja rólam,hogy: "Sikerült az élet".Nem érzem így.Nem azt tanulom,és dolgozom,amit szeretnék (csupán azért, mert tudom, hogy nem tudnék saját egzisztenciát teremteni magamnak).Menő diplomám lesz, egy jó cégnél vagyok,de nem erre vágyom.20 évesen az lenne a normális, hogy fizetek a lakhatásért a szüleimnek?Én a környezetemben nem tapasztaltam ezt.Havi 10 ezret kapok a bérletre és a "kajára".A szülinapi/karácsonyi ajándékoktól,kajától kezdve a ruhákig mindent a saját pénzemből veszek (ha van, de nagyon sokszor nincs).Nyaralni sem tudok menni.Komolyan, tényleg elvárható tőlem, hogy fizessek a lakhatásomért?

2012. jún. 25. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát a szüleid elvárják? Ha igen, akkor elvárható, ha nem, akkor nem.

Ez a családokon múlik.

Én 27 éves vagyok, otthon élek, és nemhogy nem várják el, de nem engedik. Azt mondják, lakást sosem fognak tudni adni (nem állunk úgy sajnos), de ezt tudják biztosítani. Nagyon hálás vagyok nekik, és mondható, hogy "bejött az élet", de persze ez is attól függ, honnan nézzük.

Ahhoz képest, akit 18 évesen kitettek, igen, bejött.

Ahhoz képest, akinek saját lakást vettek (sok ilyen ismerősöm van), ahhoz képest meg nagyon nem.

Én mindenesetre hálás vagyok ezért nagyon, sokat számít, hogy van hol laknom, amit amúgy nem engedhetnék meg magamnak, szóval kb. a híd alatt lennék a minimálbéres fizetésemmel...

2012. jún. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki várja el, hogy fizess? Hiszen még tanulsz.
2012. jún. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szülő az aki pénzt kér a lakhatásért?

Az megint más, ha rezsire adsz valamennyit, de lakbérre, ilyet még nem halottam.

2012. jún. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk felnőtt gyerekeink vannak. Nem tudom elképzelni, hogy egy fillért is elfogadnék azért, hogy az általunk biztosított lakásban laknak. Egyet elvárok: a lakás karbantartásáról ők gondoskodjanak.
2012. jún. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Fura szüleid vannak. Legtöbben örülnénk, ha egy fillért sem kellene adnunk a tanulásért. Könyvek, atlaszok, nyelvkönyvek. Nagyon sokba kerül, pláne egy tanévkezdés.

Ezenkívül megveszed magadnak a ruhádat, és még a szórakozásra is megkeresed a pénzt.

Hálát adnék egy ilyen gyerekért. Elhalmoznám minden jó falatokkal!

2012. jún. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ez elég nyomorék dolog. bocs, nem leszólni akarlak se a szüleidet, de akkor is ez a véleményem. ha pl olyan szegények lennének h nem tudják máshogy megoldani csak h tőled kérnek akkor azt mondom rendben van. de ha nem így van akkor ez elég gáz...
2012. jún. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Úgy tudom törvény szerint 25 éves korig, amíg tanul a "gyerek", addig a szülők kötelesek eltartani.


Az más kérdés, ha megkérnek, hogy segítsd ki őket vagy te magad látod így jónak, de semmiképp sem követelhetik tőled.


Viszont a szülőnek nem kötelessége az extrákat fizetni, csak a lakhatást és az ételt. Szóval, hogy az ajándékokat meg a ruhákat és a szórakozást a saját pénzedből fizeted az abszolút normális és így is kell lennie. Így tanulod meg becsülni a pénzt amit megkeresel.

2012. jún. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat. A szüleim nem várják el tőlem, csak van közös ismerős, akinek volt ez a rosszindulatú megjegyzése, hogy örüljek neki, hogy nem kell fizetnem a lakhatásért, és megállapította, hogy mennyire bejött nekem az élet. Holott tényleg én nem azt az életet élem, amit kellene (csak nem merem vállalni az utcára kerülés kockázatát azzal, hogy mást tanuljak és dolgozzak).
2012. jún. 25. 20:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha a szüleid ilyen miatt az utcára raknának, akkor az őket minősítené, és, hogy a rosszindulatú ismerős beszólását is készpénznek veszik, nagyon ostoba dolog. Az ilyenekben nincs jóindulat, szeretet, nem kellett volna nekik gyerek.
2012. jún. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem konkrétan a kérdésre válaszolnék, de szerintem azért egy idő után érthető, hogy az ember belead a háztartásba.

Én már nem tanulok, még szülővel élek és én érezném magam szarul, ha nem szállnék be.

2012. jún. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!