Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kamaszok. Tapasztaltatok már...

Kamaszok. Tapasztaltatok már hasonlót? : /

Figyelt kérdés

Először is.. 14 éves lány vagyok. Régebben nagyon vidám voltam és kicsit sem zárkózott. Aztán 5.ben megváltoztam és nagyon magamba fordultam,6.ban másik suliba mentem ott minden szar volt és a 7.,8. volt a legszarabb,mert eléggé kiközösítettek ,de részben az én hibám is volt ,mert rohadtul magamba zárkóztam.

Így 8. vége felé nagyon sokat sírtam,minden nap úgy két hétig-eskü- és nem hisztiből,tényleg nagyon fájt minden.. A suliban olyan dolgok miatt szólogattak be,amiről nem tehetek ,ráadásul az osztályomból senkit se bírok igazán,de persze voltak ilyen felszínes barátaim,de az igazi barátnőm már másik suliba jár és ritkán találkozunk. Szóval egyedül anyukám értett meg,mert ő is ilyen érzékeny mint én. Mindig egyedül ő ért meg,még a legjobb barátnőm sem ért meg annyira mint ő.. Páréve még nem volt ilyen jó kapcsolatom vele,de most az lett. Igazából nem is ez a lényeg,hanem az ,hogy sok dolog miatt borultam ki.. család,barátok(amik nincsenek) , anyagi helyzet, saját magam.. és hát elég depis lettem. x ) Most itt a nyár és azt hittem minden szép és jó lesz ,de neem ,mert én hülye előző vasárnap nem tudom mi történt ,de bekattantam. O.O Egyszer csak beugrott,hogy egyszer mindannyian meghalunk sé úristen mi lesz és már az ájulás kerülgetett.. és hogy hamarosan mindenki meghal akit szeretek és elfogott a rettegés attól is,hogy velem mi lesz.. És mindez,csak úgy ,hirtelen történt.. és elkezdtem szédülni és bőgni. Anyum hamarosan 50 ,én ugyebár 14. És félek ,hogy ő is meghal meg a többi rokonom is. : ( Na és szóval azóta mindig bennem van ez az érzés és egyszerűen nem tudok boldog lenni,mehetek a felszínes bnőimmel találkozni,de boldog nem leszek,mert csak a halálra tudok gondolni!! És b*sszus ez az érzés már szinte fojtogat.. Régebben pedig ha nagyon szarul éreztem magam mindig csak arra gondoltam,hogy hú de jó lenen meghalni meg hasonlók.. Amikor rohadtul megbántottak,oktalanul akkor egyszer végigmartam a saját kezemet is.. sőt ez többször is volt így visszaemlékezve. Nagyon félek. : ' (

Félek attól is,hogy nem tudok majd a jó dolgokra koncentrálni ,mert most új suli ,új emberek megismerése és még jól is elsülhetne a dolog,ha nem lennék ennyire depis,de egyszerűen nem megy.. nem akar eltűnni az érzés..


Help! 14/L

bocsi a regényért : $



2012. jún. 25. 21:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Először is nyugi, nem csak Te vagy ilyen ifjonc. Észrevetted már, hogy egy általános iskolai osztály nagy része korából eredendően rosszindulatú és retardált? A normálisak meg szenvednek, mert rájuk szállnak, ha észreveszik az érzékenységüket.

Az általános nekem is úgy telt, hogy alsóban nagyszájú, önbizalommal teli, ,,fiúzós" lányka voltam, még jó tanuló is, szóval nem voltak gondjaim. Viszont negyedikben az énektanárunk elvett tőlem egy szólót (nagyon szerettem énekelni, és az ugye tök nagy dolognak számított, ha egyedül énekelhettél), az ofőm meg elkezdett lenézni, mert már csak 3-asokat, 4-eseket tudtam összehozni matekból. Felsőre rohadtul f*staligának éreztem magam, odalett az önértékelésem, már nem is tanultam, tipikus lúzer lettem, szétcincáltak az osztálytársaim, amikor én karót kaptam, ők meg ötöst. Szóval utáltam az egészet... De nyolcadikra észbe kaptam, kiléptem a depiből, arra gondolván, hogy nem velem van a baj, hanem ők a s*ggfejek és kész. Nem szabad elfogadni, hogy depis vagy. Gondolj bele, a középiskolás évek mennyire meghatározók, jönnek a bulik, a különböző karakterek, kevésbé dedósak már az emberkék. Lesznek új barátaid, eljárkáltok, és mindig gondolj arra, hogy nem vagy rosszabb, sz*rabb ember senkinél.

Én pozitívan álltam hozzá a középsulihoz, lett két barátnőm, aztán tizedikben már benne voltam a fiúk társaságában is, fiúm is lett, azóta is együtt vagyunk, szóval minden jól alakult, habár döcögősen indult, mert kilencedikben még csak a két barátnőmmel voltam. Ne hagyd leépülni magad, folyamatos biztatásokra és kihívásokra van szükséged. Kihívás = most odamegyek X-hez, és elcsevegek vele. Ne felejtsd el, hogy a középsuliban mindenki most fog látni Téged először, tehát TE DÖNTÖD EL, hogy milyen képet szeretnél nekik mutatni. Szerencsétlen, összeroppant lánykáét, vagy egy kedves, mosolygós, barátságosét, aki mer beszélgetni?

Ami a halált illeti, azt is felejtsd el. A halál a természet része, és csak azért félünk tőle olykor-olykor, mert ismeretlen dolog. Az emberek meg ugye félnek az ismeretlentől, legyen az új suli, új munkahely, új országba való költözés lehetősége. Csak ülj ki a természetbe, élvezd a napsütést, hallgasd a madarakat, és gondolj bele, milyen gyönyörű az élet, hogy vajon ki tervezte ezt meg azt a madarat, miért olyan szép különbözőek, és milyen szépen szűrődik át a Nap fénye a levelek között. Én ilyenekre gondolok, ha rossz kedvem van, és egyből az jut eszembe, hogy ,,Te jó ég, mitől is van rossz kedvem? Nagy ügy, túlteszem magam rajta. Lehetne rosszabb is. Ha megbetegedne valakim, visszasírnám ezeket a nem létező gondokat."

Ha gondolod, levelezhetünk, leszek a lelkikukád. :)

2012. jún. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Igazad van. : ) Nem szeretném,hogy olyannak lássanak,csak a változáshoz kell egy kis erő..

Egyébként igen,jó ötletet adtál. Ja és sajnos a családi dolgokban benne van a nagypapám megbetegedése is. :(

2012. jún. 25. 22:41
 3/15 anonim ***** válasza:

Sajnállak.. ://

De hidd el, még fiatal az anyukád, sokára fog meghalni. Az én apukám jövőre már nyugdíjba megy, és amikor múltkor ezen gondolkodtam, én is kétségbeestem... Nagyon fiatalos meg minden, valahogy sose gondoltam rá, hogy öregszik, és ez valahogy hirtelen ért. Hogy ő igenis már 61 éves lesz, ami sok. :( Szóval tényleg átérzem azt amit érzel.

Engem is sokszor kiközösítettek, 2 barátnőm van, de velük se érzem annyira jól magam, valahogy nem az igazi. Én is jövőre leszek 9.-es, és már tényleg nagyon várom az új osztályomat, reménykedek benne hogy jobb lesz az osztályközösség, mint itt. Nekem amolyan legjobb barátnőm sincs, csak két lány akikkel viszonylag elvagyok, és ennyi.

Próbálj meg ne a halálra és hasonlókra gondolni, tudom, hogy nehéz, nekem is volt ilyen depis korszakom. Bár nem konkrétan a halálra gondoltam, inkább arra, hogy mennyire egyedül vagyok, és hogy mindent mennyire elcsesztem. Akkor költözött el az egyetlen barátnőm, és bár azóta szereztem újakat, de valahogy nem az igazi... Ráadásul elbúcsúzni se tudtam tőle normálisan. :( Annyira hirtelen jött minden, és azt hiszem, az én hibámból.

Ha gondolod írhatsz privit, beszélgethetnénk, én nagyon ráérek. :)

2012. jún. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Amúgy egyszer 12-13 évesen láttam egy filmet, amiben egy meteorit közeledett a Föld felé, na akkor lepergett nekem is az életem, és hetekig féltettem a családomat, a barátnőmtől is haza akartam jönni, hogy anyával lehessek az utolsó pillanatig. :D Na meg elköltöztünk, aztán a hév zajára mindig beképzeltem, hogy épp egy repülő/meteorit zuhan felénk, szóval voltak jó éjszakáim. Szerintem mindenki átmegy ezen a halálkérdésen, ki előbb, ki később, és szerintem minél előbb átesel rajta, annál jobb.

Sajnálom a nagypapád, de sosem szabad feladni. Küldj neki is pozitív erőt. Agykontrollozz. :))

2012. jún. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Megint első vagyok. Szerintem 20-ból egy lánynak ha megmarad az általános iskolai baráti társasága, az már nagy szó. Utoljára alsóban volt olyan barátnőm, akit legjobbnak éreztem, azóta nem volt, de megvagyok nélküle is. Ismerjek pár jó fej embert, akikkel ugyan nem ultra erős, de nem is felszínes a kapcsolatom, lehessen velük hülyülni, mindenről dumálni, szórakozni. Ha lelkizni akarok, azt elintézem anyával (na, ő elég jó barátnő viszont), a barátommal vagy a nővéremmel, szóval mindig van kivel.
2012. jún. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. :)
2012. jún. 25. 23:23
 7/15 asddsajkléélkj válasza:

Szia, sajnálom, hogy ilyenek az emberek a közeledben ://

ha gondolod beszélgethetünk 15/f, írj privit :))

2012. jún. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Amit leírtál olyan már nekem is volt. Nekem csak estefelé volt ilyen, miközben feküdtem az ágyamban, hogy arra gondoltam, egyszer meghal a családom és mindenki én pedig mit fogok csinálni. Sőt én még amiatt is aggódtam, hogy mi lesz ha felnőtt leszek és valami bajuk lesz én pedig nem tudok rajtuk segíteni, mert valószinűleg már nem velük fogok lakni. Ilyenkor mindig fel kellett kelnem az ágyból, mert nem bírtam. Kb másféléve már elmúlt és nekem úgy egy hónapig tartott. Nagyon rossz érzés volt amit akkoriban éreztem, mindig úgy feküdtem le, hogy megpróbáltam teljesen elterelni a gondolatomat róla. Végül már azótta nem érzem azt az érzést(nem tudom, hogy neked ilyesmi volt-e) és nem is gondolok ilyenekre.

Én akkoriban nem igazán tudtam lenyugodni, de remélem segítek: Gondolj arra, hogy ilyen az élet és bármi rossz dolog történik veled, legyen az halál, ez a természetes.Addigra már saját gyerekeid is lesznek meg persze férjed, akik mindig ott lesznek melletted.

Egyébként most én is 14 éves vagyok.

2012. júl. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Pont én is így voltam, ahogy az utolsó kommentelő és Te.Nem tudtam elaludni,próbáltam nem erre koncetrálni de nem sikerült.Iszonyúan féltem,rettenetes volt.Érdekes,hogy ez pont a felvételi időszak után volt. Beszéltem erről anyukámmal és szerinte ez a stressz miatt van.Így jön ki.Nekem elmúlt, igaz, néha még előjön, de amúgy minden okés.Olyan korban vagyunk,amikor nagyon nagy változások történnek mind a testünkkel és lelkünkkel egyaránt.Szerintem ne parázz! Fogj egy jó könyvet, olvass, hallgass zenét, játssz a családoddal!Légy pozitív! :)
2012. júl. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
ja és 14 éves lány vagyok.
2012. júl. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!