Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kamaszok. Tapasztaltatok már...

Kamaszok. Tapasztaltatok már hasonlót? : /

Figyelt kérdés

Először is.. 14 éves lány vagyok. Régebben nagyon vidám voltam és kicsit sem zárkózott. Aztán 5.ben megváltoztam és nagyon magamba fordultam,6.ban másik suliba mentem ott minden szar volt és a 7.,8. volt a legszarabb,mert eléggé kiközösítettek ,de részben az én hibám is volt ,mert rohadtul magamba zárkóztam.

Így 8. vége felé nagyon sokat sírtam,minden nap úgy két hétig-eskü- és nem hisztiből,tényleg nagyon fájt minden.. A suliban olyan dolgok miatt szólogattak be,amiről nem tehetek ,ráadásul az osztályomból senkit se bírok igazán,de persze voltak ilyen felszínes barátaim,de az igazi barátnőm már másik suliba jár és ritkán találkozunk. Szóval egyedül anyukám értett meg,mert ő is ilyen érzékeny mint én. Mindig egyedül ő ért meg,még a legjobb barátnőm sem ért meg annyira mint ő.. Páréve még nem volt ilyen jó kapcsolatom vele,de most az lett. Igazából nem is ez a lényeg,hanem az ,hogy sok dolog miatt borultam ki.. család,barátok(amik nincsenek) , anyagi helyzet, saját magam.. és hát elég depis lettem. x ) Most itt a nyár és azt hittem minden szép és jó lesz ,de neem ,mert én hülye előző vasárnap nem tudom mi történt ,de bekattantam. O.O Egyszer csak beugrott,hogy egyszer mindannyian meghalunk sé úristen mi lesz és már az ájulás kerülgetett.. és hogy hamarosan mindenki meghal akit szeretek és elfogott a rettegés attól is,hogy velem mi lesz.. És mindez,csak úgy ,hirtelen történt.. és elkezdtem szédülni és bőgni. Anyum hamarosan 50 ,én ugyebár 14. És félek ,hogy ő is meghal meg a többi rokonom is. : ( Na és szóval azóta mindig bennem van ez az érzés és egyszerűen nem tudok boldog lenni,mehetek a felszínes bnőimmel találkozni,de boldog nem leszek,mert csak a halálra tudok gondolni!! És b*sszus ez az érzés már szinte fojtogat.. Régebben pedig ha nagyon szarul éreztem magam mindig csak arra gondoltam,hogy hú de jó lenen meghalni meg hasonlók.. Amikor rohadtul megbántottak,oktalanul akkor egyszer végigmartam a saját kezemet is.. sőt ez többször is volt így visszaemlékezve. Nagyon félek. : ' (

Félek attól is,hogy nem tudok majd a jó dolgokra koncentrálni ,mert most új suli ,új emberek megismerése és még jól is elsülhetne a dolog,ha nem lennék ennyire depis,de egyszerűen nem megy.. nem akar eltűnni az érzés..


Help! 14/L

bocsi a regényért : $



2012. jún. 25. 21:59
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszi :) de a családom most nem igazán okés.. válás volt,pont felvételi időszakban is.. :) illetve még nem váltak el ,de megy a háború. Könyvtárba meg nem merek egyedül menni..amúgy imádok olvasni :D de amúgy biztos lehet benne valami,hogy stressz hatására,mert most is annyira rettegek a gólyatábortól és megint előjött..
2012. júl. 9. 19:12
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekem sincsenek barátaim, és én is sokszor teljesen magamba fordulok, szóval meg tudlak érteni. De neked az egy nagyon jó dolog, hogy ott van anyukád, aki melletted áll mindig. Én szeretem az anyukámat, ő is jó anya, de sajnos valamiért nincs olyan szoros kapcsolatunk, hogy mindenről őszintén beszélhessek neki. Mi inkább csak felszínes dolgokról beszélünk, se ő se én nem beszélünk a lelki gondjainkról, vagy személyesebb dolgokról. Legyél nagyon hálás anyudnak, amiért támogat téged, és ne félj, hogy elveszíted, mert még sok-sok évig biztosan ott lesz melletted :)

És maradj erős, mert lehet, hogy most egy kicsit nehezebb az életed, de minden meg fog oldódni, mire felnősz. A vihar után mindig kiderül az ég :)

2012. júl. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Szerintem fogd fel úgy a dolgokat,hogy új suli, új élet, új emberek,kapcsolatok.Én is ilyen vagyok,hogy előre bestresszelek, de ez nem túl jó. Remélem elmúlnak a rossz gondolataid,viszont ha nem, akkor érdemes szakemberhez fordulni.
2012. júl. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

figy,lehet egy pszichológussal könnyebb lenne:) tényleg:) meg kerülj uj tarsasagba es alakits ki bizalmi viszonyt velük:) tehat mondd el nekik u.ezt amiit leirtal ide

sok silker,puszi

2012. júl. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia ! ( bár régi a kérdés,azért leírom)


Velem is most teljesen ugyanez van.Nekem is először öngyilkossági gondolatok voltak(családi problémák,senki sem szeret igazán,ronda vagyok).Majd jött az iszonyatos halálfélelem,ami már jó pár napja tart,és nem tudom leküzdeni.Most 8.-os vagyok és rettentően félek a 9.-től.Félek,hogy ki leszek közösítve,nem lesz egy barátom sem(mert

eleve csendes vagyok és zárkózott,és akkor még ezek a negatív gondolatok),mindenki le fog sz×rni vagy épp halálra szekálnak :(

A sulinkban van egy pszichológus de tőle is félek..mit mondjak neki??!

Üdv,15/L

2014. márc. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!