Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi értelme az életnek, ha...

Mi értelme az életnek, ha primitív emberek vesznek körbe?

Figyelt kérdés

voltak álmaim meg terveim az életben, el is hittem, hogy én is boldog ember lehetek, aztán rájöttem, hogy az egész élet egy hazugság, igazságtalan és kegyetlen játék: mindenki ostoba és önző, csak arról szól az élet, hogy dolgozzunk hogy épp hogy befizessük a csekkeket, mindneki csak kihasználja a másikat, hazudozik, és az élet értelme az embereknek a szex, drogok, elismerés, bulizás...

jó, vannak kivételes emberek, pl tudósok, meg élsportolók, de ez nagyon kis töredéke az emberiségnek, a többséget még mindig a kapzsi és ostoba emberek jelentik.


úgy érzem magam mint valami magányos időutazó, aki egy romantikus középkori regényből csöppent ide, mert nem akarom elhitetni magammal a sok optimista hazugságot, de nem is törődök bele, hogy a világ ilyen.

már lassan az emberek se tudnak lekötni, mert mind egy nagy droidhadsereg része, aki azt hazudja, amit hallani akarsz, utána meg hátbadöf.



2012. jún. 27. 20:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen jellemezted az emberek világát, én például éppen ilyenek látom. Csak azt felejted el, hogy ennek nem sok köze van az élet értelméhez. Azt saját magadban kell keresned. Kialakítani egy gazdag lelki és szellemi világot, - ami természetesen majd jellemzi az általad létrehozott családot is, hiszen nyilván olyan párt választasz majd, akinek hasonló az értékrendje, világlátása a tiédhez és majdan e szellemben neveled a gyerekeidet is - ebben fogod megtalálni a boldogságot és az élet értelmét. Ha esetleg úgy alakul, hogy egyedül kell végig járnod az utadat, akkor is megtalálhatod a harmóniát.
2012. jún. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

"nem sok köze van az élet értelméhez"

"általad létrehozott családot is, hiszen nyilván olyan párt választasz majd"


csak szerintem mond ellent ez a két mondat? alapvető logika! már itt kezdődik a baj.

igaz, még lehetek genetikus, és szaporodhatok egy disznóval, vagy egy gólyával, de nem látok rá nagy esélyt. emberek alatt a nőket is értettem, sőt, talán főképp azokat. nem sok esélye van, hogy egy olyan lény gondolkozzon, ami bármit elér egy kis csöcsvillantással.

2012. jún. 27. 20:53
 3/24 2xSü ***** válasza:

Olvasgass itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


Kiegészítve a dolgot a te esetedre: Keress meg a saját célod. Keress olyan embereket, akik hasonlóan gondolkodnak, mint te. Nem olyan nagy dolog ez. Ha pl. van egy hobbid, akkor biztosan találsz olyan közösséget, akik ugyanazt a hobbit űzik. Köztük meg biztosan találsz olyanokat, akik másban is hasonlóképpen gondolkodnak.


Az ostoba, önző emberekkel meg nem sokat kell törődni. El lehet őket kerülni, lehet ellenük védekezni, sőt néha-néha még akár jobb útra is lehet őket téríteni. Akár lehet ez egyfajta életcél is.


Azt se felejtsd el, hogy mindennek oka van. Az emberek nem véletlenül tesznek keresztbe egymásnak, nem véletlenül „döfik a másik hátába a kést”. Minden ember boldog akar lenni, így minden ember számára indokolhatóak a saját döntései. Indokolhatók, de nem feltétlenül igazságosak, vagy jók ezek az indokok. Ha megismered az embereket, hogy ki miért mit tesz, akkor könnyebb elkerülni, hogy az utukban legyél és sokkal könnyebb őket olyan irányba mozdítani, ami szerinted jó neked is, neki is, a többieknek is.


Hirtelen egy réges-régi chat beszélgetés jutott eszembe. Volt egy ember az egyik chatszobában, aki mindenkinek beszólt, de valami alpári módon. Tipikusan egy alpári bunkó parasztnak tűnt mindenkinek a szemében, elsőnek nekem is. De elkezdett érdekelni, hogy vajon mi húzódik mindezek mögött. A rám tett megjegyzéseit elengedtem a fülem mellett, és megpróbáltam belőle kicsikarni néhány kérdésben válaszokat. Kicsit viccesen, kicsit komolyan, de leginkább éreztetve vele, hogy elengedem a fülem mellett a beszólásait. Egyre inkább kezdett a beszólások helyett velem beszélgetni. Úgy alakult, hogy hárman maradtunk idővel a chatszobában. A harmadik ember valami nagyon nagy volt. Megtalálta a gyenge pontját. Kiderült, hogy emberünk súlyos beteg, tele reménytelenséggel, keserűséggel, elkeseredettséggel. Utólag visszanézve valószínű csak figyelmet akart, hogy vele foglalkozzanak, hogy mások fölé tudja magát helyezni ott a chatszobában, ha már máshol ez nem adatik meg neki. Később még találkoztunk párszor a chatszobában, beszélgettünk erről arról. Többet nem szólt be nekem. Sikerült láttatnom vele azt, hogy kívülről milyen hatást kelt, még ha nem is ilyen konkrét módon. Idővel kezdte elhagyni a többiekkel való bunkózást is.


Néha túl gyorsan ítélünk. Primitívnek, bukónak, ostobának tartunk olyan embereket, akik lehet, hogy éppen segítségre szorulnak, és akiket kicsit jobban megismerve kevésbé tartunk ostobának, primitívnek. Lehet, hogy nem tudunk velük azonosulni soha, de lehet, hogy megértjük a motivációikat, hogy mit miért tesznek, és már nem is tűnik annyira értelmetlennek az egész.

2012. jún. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

évek óta próbálkozok, de nem jártam sikerrel. eleinte még én is elhittem, de hamar beláttam, hogy a közös érdeklődés nem jelent hasonló jellemet. ráadásul a hobbikban nem is hiszek az ilyen szakkörökben, mert engem nem az érdekel, amit foglalkozásokon tanítanak. ezért többnyire a hobbim magányosan űzöm.


"Az ostoba, önző emberekkel meg nem sokat kell törődni. El lehet őket kerülni, lehet ellenük védekezni, sőt néha-néha még akár jobb útra is lehet őket téríteni. Akár lehet ez egyfajta életcél is. "


ha senkivel nem törődök, akkor mindegy lenne ha kiköltöznék egy szigetre. meg nem vagyok én se pap, se oktató, hogy másokat térítgessek, abba is beleuntam már.


"Azt se felejtsd el, hogy mindennek oka van. Az emberek nem véletlenül tesznek keresztbe egymásnak, nem véletlenül „döfik a másik hátába a kést”."


persze bizonyára találnak rá okot, pl "nem tetszik a képed", de szerintem nagyon naiv ember, aki elhiszi, hogy a bunkó embereknek meg lehet felelni, hogy békén hagyjanak.


"Ha megismered az embereket, hogy ki miért mit tesz, akkor könnyebb elkerülni, hogy az utukban legyél és sokkal könnyebb őket olyan irányba mozdítani, ami szerinted jó neked is, neki is, a többieknek is. "


ez az egyik baj, hogy manipulálni sem szeretek.


"Néha túl gyorsan ítélünk. Primitívnek, bukónak, ostobának tartunk olyan embereket, akik lehet, hogy éppen segítségre szorulnak,"


bizonyára hitler is segítségre szorult, de nem én akarok lenni az ápolója idegbetegeknek. ha valakitől undorodok a jelleme miatt, nem fogom keresni a társaságát.

és én pont fordítva látom, eleinte okosnak hiszünk olyan embereket, akiket még nem ismerünk eléggé.


azért köszönöm a választ, de nekem sajnos egyelőre saját magam kell rendbe tennem, azért majd próbálkozok másokkal is.

2012. jún. 27. 21:28
 5/24 anonim ***** válasza:
Nem vagyok se élsportoló, se tudós, de én minden idegennek megadom az esélyt, hogy jófej legyen velem, és ha valaki a kezdetektől fogva bunkó, vagy csak kihasznál, akkor csak azt kapja vissza amit én kapok tőle... kihasználom és bunkó vagyok vele... Mondejuk sosem voltam az a nagytársasági ember, van egy legjobb barátom akivel az szórakozási időm 70%-t töltöm, a 30% meg eloszlik a többi 30 haver között, szal nekem a barátság fontosabb... sokkal.
2012. jún. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Igen, csak szerinted mond ellent.
2012. jún. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

csak kíváncsiságból :

20-25 közötti férfi vagy, most szakítottál egy lánnyal, valószínűleg az ő hibájából mert átvert valamilyen formában. Vagy az is elképzelhető, hogy nem szakítottál, hanem inkább csalódtál a női nemben valami mostani rossz tapasztalat miatt, talán sose volt senkid és emiatt. Sosem volt olyan túl sok barátod, kicsit magadnak való voltál mindig is. A szüleid nem vettek komolyan, elhanyagoltak, pedig sokszor hiányzott volna egy kis szeretet tőlük. Testvéred nincs, kedvenc tantárgyad az irodalom volt. Nem olyan sulit csinálsz / dolgozol amit szeretsz. Nem hiszel a sorsban, sokszor értelmesebbnek hiszed magad a legtöbb embernél. Mindig is szerettél volna valami kimagasló teljesítményt elérni valamiben, hogy mindenki láthassa, hogy igen te egy nagy ember vagy, de ez sosem jött össze ezért kicsit megutáltad a világot.

Néha te is belátod, hogy irigy vagy sok emberre, de ezt inkább úgy próbálod leplezni, hogy úgy teszel mintha utálnád őket és mekkora hülye emberek lennének.


Mit gondolsz, ebből mennyi igaz rád?

2012. jún. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 2xSü ***** válasza:

> a közös érdeklődés nem jelent hasonló jellemet


Attól függ, hogy mi az az érdeklődés. Mert ha maga a hobbi olyan, ami az ember személyiségét fejleszti, valami nemes dolog, akkor nem értek veled egyet. Egy focicsapatban valószínű, hogy ugyanolyan emberek vannak, mint máshol. De mondjuk egy irodalmi esten, egy filozófia iskolában vagy egy sakkszakkörön biztos, hogy kicsit más eleve a világképük az embereknek.


> ha senkivel nem törődök, akkor mindegy lenne ha kiköltöznék egy szigetre.


Ha egy ember van, akivel érdemes törődni, az már ok arra, hogy elviseld a többit. Márpedig egynek kellene lennie. (Szülő, gyerek, társ, jóbarát)


> manipulálni sem szeretek.

> nem én akarok lenni az ápolója idegbetegeknek


Tehát már elve az a helyzet, hogy nem akarsz velük foglalkozni. Akkor miért baj, hogy pont ezt tanácsoltam? :-)


> ha valakitől undorodok a jelleme miatt, nem fogom keresni a társaságát.


Akkor ne keresd. Probléma megoldva. Viszont ha nem tudod elkerülni a társaságát, arra az esetre vonatkoznak a szavaim.


> én pont fordítva látom, eleinte okosnak hiszünk olyan embereket, akiket még nem ismerünk eléggé.


Legalább akkor bizakodó, optimista vagy alapvetően. Ez jó. Persze a bizalom alapja a tapasztalat, tehát a bizalmat is ki kell építeni.


- - - - -


Összességében felteszek egy olyan kérdést, amire nem tudhatom a választ. Ne vedd sem célzásnak, sem véleménynyilvánításnak, hanem valódi kérdésnek:


Te mennyire akarod a saját, úgymond önző érdekeidnek megfeleltetni az emberi kapcsolataidat? Az emberek olyanok, amilyenek. Az emberekben nem lehet csalódni, csak a saját elvárásainkban. Tapasztalataim szerint ha az ember kedves, előzékeny, segítőkész, udvarias másokkal szemben, akkor ők is hasonlóan viszonozzák, persze ki ki a maga módján, és biztos, hogy nem mindenkinél jön be. De alapvetően én működni látom a dolgot. Megint hangsúlyozom, nem akarlak megsérteni, de biztos vagy benne, hogy nem vársz-e többet az emberektől, mint amennyit te adsz nekik?

2012. jún. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Nem minden ember hazug, kétszínű droid. A nagy részünk az, de vannak kivételek, őket keresd meg.
2012. jún. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

"Mondejuk sosem voltam az a nagytársasági ember, van egy legjobb barátom akivel az szórakozási időm 70%-t töltöm, a 30% meg eloszlik a többi 30 haver között, szal nekem a barátság fontosabb... sokkal."


nekem is fontosabb lenne ha ilyen embert ismernék


"Mit gondolsz, ebből mennyi igaz rád?"


nem sok


"

Attól függ, hogy mi az az érdeklődés. Mert ha maga a hobbi olyan, ami az ember személyiségét fejleszti, valami nemes dolog, akkor nem értek veled egyet. Egy focicsapatban valószínű, hogy ugyanolyan emberek vannak, mint máshol. De mondjuk egy irodalmi esten, egy filozófia iskolában vagy egy sakkszakkörön biztos, hogy kicsit más eleve a világképük az embereknek. "


mert egy foci nem fejleszti a csapatjátékot meg az izmokat?

ugyanakkor egy csapat sznob aztán sokkal jobb ember. önmagában a filozofálás, irodalmi est sem tesz senkit értelmessé. vagy egy sakk szakkörben biztos jó memóriája és logikája van a bajnoknak, de ettől még ugyanúgy lehet ostoba véleménye az életről. sőt, hogy belegondoltam, ismerek is ostoba sakkbajnokot.


"Ha egy ember van, akivel érdemes törődni, az már ok arra, hogy elviseld a többit. Márpedig egynek kellene lennie. (Szülő, gyerek, társ, jóbarát) "


nem értem ez miért ennyire törvényszerű. és ha nincs?


"Tehát már elve az a helyzet, hogy nem akarsz velük foglalkozni. Akkor miért baj, hogy pont ezt tanácsoltam? :-) "


talán pont azért mert nem akarok foglalkozni velük?


"Akkor ne keresd. Probléma megoldva. Viszont ha nem tudod elkerülni a társaságát, arra az esetre vonatkoznak a szavaim. "


tanítottál már kutyát olvasni? na kb ennyi energiába kerül egy ostoba embert megművelni. szerinted ha 15-20 év alatt oktatók serege nem volt képes embert faragni belőle majd pont én fogom ezt megtenni? nekem vannak idegeim.


"Legalább akkor bizakodó, optimista vagy alapvetően."


egyáltalán nem.


"Az emberekben nem lehet csalódni, csak a saját elvárásainkban."


nem hiszek a buddhizmusban, én elismerem a lelki igényeimet. hiába nem várok el semmit, ettől nem leszek boldogabb.


"Tapasztalataim szerint ha az ember kedves, előzékeny, segítőkész, udvarias másokkal szemben, akkor ők is hasonlóan viszonozzák,"


ettől még nem lesz értelmesebb senki


"biztos vagy benne, hogy nem vársz-e többet az emberektől, mint amennyit te adsz nekik?"


biztos. sosem vártam el többet másoktól, mint magamtól. sőt, néha túl alacsonyra is tettem a mércét.


" Nem minden ember hazug, kétszínű droid. A nagy részünk az, de vannak kivételek, őket keresd meg."


merre keressem őket?

2012. jún. 28. 01:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!