Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon rossz kedvem van...

Nagyon rossz kedvem van időszakosan, és egyre rosszabb. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon sok hülyeséget csináltam régen is, meg nemrég is, mintha csak néztem volna az életem kívülről, mintha minden mindegy lett volna és állandóan ezekre gondolok vissza és kiver a víz, forgolódok, napközben is eszembe jut néha a sok nagyon rossz döntésem és azok következményei. De mintha csak rossz dogokat csináltam és mindig rosszul döntöttem volna.

Most úgy érzem, hogy ki akarok törölni mindent, mert más embernek érzem magam, de ehhez vissza kéne lépni 10 évet, de nem lehet. Már sosem leszek jóban önmagammal.

Mit csináljak hogy jobban érezzem magam?


2012. jún. 29. 02:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha visszalépnél 10 évet, hogy más ember legyél akkor nem lennél más ember, mert nem létezne az az ember akihez képes más akarsz lenni és ezért nem volna viszonyítási alapod ahoz az emberhez, aki a jelenben akarsz lenni.


A múlt eseményeit átkell gondolni, felkell dolgozni és úgy kell fejben elintézni őket, hogy tovább tudjál lépni, mert különben a jelened is olyan lesz, amitől majd a jövőben lesznek álmatlan éjszakáid.

Változó okok miatt alakul ki a bűntudat, de egy dolog biztos: ami lejárt azon nem tudsz változtatni. És nem is ez a fő dolog, amin fenn kell akadni. Hanem az, hogy mennyi leckét tanultál meg a hibáidból és miként fogsz érvényesülni a jövőben a múltad révén. A múlt nem kötelez, viszont előre visz. És hogy milyen irányba, az csak rajtad áll. Erre kell összpontosítanod, mert ha megint hibát követsz el és letapadsz a múltban elkövetett hibáidon akkor azzal a jövődet is elveszíted.

A fojtó érzés pedig elfog múlni amikor higgadtan átgondolod a dolgokat és tudatosítod magadban, hogy mostantól a te kezedben van a kormány és felelőségteljesen haladsz abba az irányba, amelyet te választasz magadnak. A rossz érzés ugyanis, amit a tudatalattid generál, nem azért van, amit régebb tettél, hanem főképp azért, amit mostantól fogsz tenni, mert a múlt az csak egy " nyom " rólad, viszont ami meghatároz téged az a jelen pillanat.

2012. jún. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!