Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit szóltok ahhoz, hogy az...

Mit szóltok ahhoz, hogy az életem a semmiről szól?

Figyelt kérdés
A semmi nagyon sokat jelent nekem. Főleg az utóbbi néhány hónapban. Amikor a semmire gondolok, könnybe lábad a szemem. Ilyen például nekem a szerelem. Nem jó semmire. És ez mennyire sok, nem? Igen, ez nagyon különleges. Most is milyen csodálatos dolgok mennek végbe. Tehát nem történik semmi. Semmi esetre sem szeretnék győzködni senkit a semmi magasztosságáról, de gondoljatok bele. Érhet-e minket embereket nagyobb megtiszteltetés, amit a NAGYSEMMI adhat? Igen, ez még inkább semmi, még nagyobb. Fokozom a semmit. Nem bizonyíték ez arra, hogy micsoda isteni megnyilvánulás van bennünk? Dehogynem, csak nyitott szemmel kell járni. Nagy fájdalom esetén is motiválhat a Semmi. Kellően nyitottnak kell lennünk rá. A rossz közben, szembenézünk a világgal, bánattal, és tudatosul bennünk, hogy mindez a semmiért van. Minden a Semmiért van, végső soron. Nőjünk fel a semmihez, legyünk bátrak hozzá, azonosuljunk vele, fogadjuk be teljes mértékben.

2012. júl. 1. 16:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
A minden nagyon sokat jelent nekem. Főleg az utóbbi néhány hónapban. Amikor a mindenre gondolok, könnybe lábad a szemem. Ilyen például nekem a szerelem. Mindenre jó. És ez mennyire sok, nem? Igen, ez nagyon különleges. Most is milyen csodálatos dolgok mennek végbe. Tehát minden történik. Semmi esetre sem szeretnék győzködni senkit a minden magasztosságáról, de gondoljatok bele. Érhet-e minket embereket nagyobb megtiszteltetés, amit a MINDENSÉG adhat? Igen, ez még inkább minden, még nagyobb. Fokozom a minden. Nem bizonyíték ez arra, hogy micsoda isteni megnyilvánulás van bennünk? Dehogynem, csak nyitott szemmel kell járni. Nagy fájdalom esetén is motiválhat a Minden. Kellően nyitottnak kell lennünk rá. A rossz közben, szembenézünk a világgal, bánattal, és tudatosul bennünk, hogy mindez a mindenért van. Minden a Mindenért van, végső soron. Nőjünk fel a mindenhez, legyünk bátrak hozzá, azonosuljunk vele, fogadjuk be teljes mértékben.
2012. júl. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Értem én, de így nem is fogsz tanulni semmiből.Most persze mondhatod azt, hogy minek a tapasztalásból okulni, hogy az elmúlik és nem marad utána semmi.Mindenből, ami veled történik sokat tanulhatsz, tapasztalhatsz, jobbá válhatsz te és a kis világod és ezt a jót majd továbbadhatod másoknak, mondjuk, majd a gyerekeidnek.Jól néznénk ki, ha az elődeink is úgy fogták volna fel, hogy minden a semmiért van..

Ilyen gondolatmenettel egyet lehet biztosan elérni:egy kis depressziót.

2012. júl. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ez végül is egy egész más perspektíva a mindennel, bár a lényeg ugyanaz.
2012. júl. 1. 16:12
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló verziója engem jobban lelkesít.
2012. júl. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Második válaszoló. Nagyon félreértettél. Semmi köze ennek a depresszióhoz. Sőt, ez öröm. Nekem a semmi örömteli! Kicsit érte is élek. Én és a semmi. Egymást vigasztaljuk. És a drágám ezért semmit sem vár cserébe. Nem semmi mi? De ez épp az! Micsoda hangulat! Az égiek ilyenkor nevetnek rajtunk? Lehetséges. De mi is nevethetünk magunkon.

Egyébként, ha a legtöbb ember ilyen finoman viszonyult volna a Semmihez nem lettek volna háborúk, kínzások, gyűlölet. Mert gondolj bele, amíg a semmit dícsőítem a szeretet szent állapotában vagyok. Ez valamiféle többlet is lehet. Egy ilyen szemlélet. Hozzállás kérdése persze.

2012. júl. 1. 16:19
 6/13 anonim ***** válasza:

A semmi nem létezik.


A tudat nem létezhet a semmiben.


Mert a tudat az már valami.


Tehát nem semmiben élünk.


Továbbá, ha mi a valamiben vagyunk, akkor a valami többi eleme is velünk van. Vagyis minden.


Tehát léteznek a minden elemei. És a minden elemei között lévő függvények a minden elemein belül hatnak.


Egyik sem hat ki a semmibe, hiszen semmi sem vész el, csak átalakul.


A semmiből sem hathat függvény a mindenbe, mert a semminek nincs eleme, ezért függvény sem definiálható rajta.


Tehát érdemes a mindennel foglalkozni, ahol mi is vagyunk. Mert ha a semmibe kerülünk, akkor már semmivel sem tudunk foglalkozni. Mert mi sem leszünk ott. Mert a semmi az semmi, semmi nincs ott.


A semmi nem töltheti el csodálattal azt, aki benne foglaltatik, mert nincs benne sem ő, sem a csodálat. A semmi abszolút üres halmaz.


A minden tagját eltöltheti csodálat a semmi iránt, de arra nem tud hatni, ezért nem is érdemes annak élni. Az tőlünk független, mivel sem értelmezési tartomány, sem értékkészlet, nincs függvény közte és a minden között.


Nem tudunk mit kezdeni a semmivel.

2012. júl. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Főleg az utolsó mondatodra reflektálok. A semmivel igenis kell valamit kezdenünk, még hogyha ez kicsit kacifántosan hangzik. Eddig a semmi elnyomásban volt, mert az emberek mindig a valamire törekedtek, ami valójában semmi, de ezt persze csak a beavatottak tudják. Én lehet nem vagyok közülük való, de érzek valami mást, amit sokszor nem lehet szavakkal kifejezni. Egyfajta mélységet. Ezt nevezhetjük semminek akár.
2012. júl. 1. 16:28
 8/13 anonim ***** válasza:

Valószínűleg kiábrándultál a mindenből, és ezért keresed a nyugalmat, a békét a semmiben. Pedig csak a minden tud aktívan adni. A semmi úgymond adhat megnyugvást nekünk, de nem biztosítja azokat az életfeltételeket sem, amelyek egyáltalán ahhoz kellenek, hogy mi minderről beszéljünk.


A minden az egy komplex rendszer, aminek mi is tagjai vagyunk. A semmi csak passzív örömet adhat, de a mindenből sokkal elevenebb öröm és életöröm hozható ki. Talán ezt te még sajnos nem élted át, vagy már régóta elérhetetlennek tűnik, ezért fordultál a semmihez.

2012. júl. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én nem pejoratíve értettem a semmit, mint ahogy te úgy közelítesz hozzá. Legalábbis nekem kicsit így jött le. A semmi, mint a csend, nyugalom, szeretet állapota. Így is lehet, nem? A minden szintén szubjektív, furcsa fogalom.
2012. júl. 1. 16:52
 10/13 anonim ***** válasza:

Sok jó ZEN(e) létezik, imádom ezt is: Nirvana ;)


A semmi = potencia.


A keleti fíloszok számára (mint számomra is) központi kérdés az ahimsza elve, azaz a nem-ártás elve. Ennek szellemében gyakorta hangoztatják, hogy "a nyugati világ többnyire az aktivitást hangsúlyozza és felháboritja őket a tétlenség mint "ártalom"; ugyan kinek ártott már a SEM-legesség, pártatlanság?? Okozott-e háborút, konfliktust ALAPPAL??"

Van ebben valami, persze ki is lehet forgatni a szavakat akár... aktívan. ;)


Végezetül pedig idézem Besenyő Pista bácsit (Laár András), akinek többféle, a semmiről szóló verse is van, de e monológja az egyik legjobb, szerintem:


"Na…Mivan? Semmi..? Szóval azt mondják, hogy semmi? Az van? Szóval a semmi van? Nooormális..? Hát a semmi az nem van. Hanem nincs. Há me hogy ha semmi van…az pont hogy nincs semmi. Na de ha meg semmi nincs…az meg már valami. Az meg már nem semmi…"


A kedves kérdezőt meg mintha ismerném. A semmi nem bú? Gúvadt szemmel álló bábu látszik - a semmibe bú(j)vva... :S

2012. júl. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!