Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit szóltok ahhoz, hogy az...

Mit szóltok ahhoz, hogy az életem a semmiről szól?

Figyelt kérdés
A semmi nagyon sokat jelent nekem. Főleg az utóbbi néhány hónapban. Amikor a semmire gondolok, könnybe lábad a szemem. Ilyen például nekem a szerelem. Nem jó semmire. És ez mennyire sok, nem? Igen, ez nagyon különleges. Most is milyen csodálatos dolgok mennek végbe. Tehát nem történik semmi. Semmi esetre sem szeretnék győzködni senkit a semmi magasztosságáról, de gondoljatok bele. Érhet-e minket embereket nagyobb megtiszteltetés, amit a NAGYSEMMI adhat? Igen, ez még inkább semmi, még nagyobb. Fokozom a semmit. Nem bizonyíték ez arra, hogy micsoda isteni megnyilvánulás van bennünk? Dehogynem, csak nyitott szemmel kell járni. Nagy fájdalom esetén is motiválhat a Semmi. Kellően nyitottnak kell lennünk rá. A rossz közben, szembenézünk a világgal, bánattal, és tudatosul bennünk, hogy mindez a semmiért van. Minden a Semmiért van, végső soron. Nőjünk fel a semmihez, legyünk bátrak hozzá, azonosuljunk vele, fogadjuk be teljes mértékben.

2012. júl. 1. 16:02
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Igen, én is abszolut a keleti filozófiák híve vagyok, bár lehet ezt már írtam valahol. Konkrétan a buddhizmus fogott meg nagyon az utóbbi időben. És igen a Laár András eszmefuttatásait is nagyra tartom, Besenyő Pista személyében a társulatban, és az úgyn. komolyabb filozofikus énjét is.
2012. júl. 2. 16:37
 12/13 anonim válasza:
...Nekem a semmiről a pénz jut most hirtelen az eszembe...A semmiből jön elő és nagyon Sokat ér...
2012. júl. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Végülis... A Minden a Semmivel kezdődött.
2012. júl. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!