Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valaki érez még ilyet rajtam...

Valaki érez még ilyet rajtam kívül? (lentebb kifejtem bővebben)

Figyelt kérdés

Párkapcsolat terén én semmit nem értem még el (szó szerint), mert antiszociális vagyok, és nem tudok megnyílni embereknek, nem tudok kommunikálni velük. Emiatt félresiklott az életem, és ma már csak egy fölösleges embernek érzem magam ebben a világban. Ez nagyon megvisel, mert ezt 0-24-ben érzem, minden nap.

Ha esetleg más is így van ezzel, az lenne a kérdésem, hogy szerintetek hogy lehetne ezt az érzést elnyomni, vagy elviselhetőbbé tenni, alkohol és drogok nélkül.(ezek bizonyos okok miatt nálam nem jöhetnek szóba).

Nagyra értékelném, ha segítő válaszok jönnének, de a letolásokért sem fogok senkit lepontozni.

Köszi, előre is.



2012. júl. 4. 12:30
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Szerintem pont, hogy nem olyanokkal kéne beszélgetned, mint amilyen Te vagy, hanem akik szeretik az életet. Hátha felvidít Téged!
2012. júl. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
majd találkozol azzal,akinek meg tudsz nyílni,és onnantól kezdve mindennek lesz értelme.s majd tartod magad VALAKINEK.
2012. júl. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
Ja sokan vagyunk ám igy, csak én annyira nem veszem zokon mert nekem már volt szexuális kapcsolatom , meg nem áll semmi az alkohol meg énközém... de fel a fejjel amúgy azzal semmit nem oldasz meg ha keseregsz! Menny el dolgozni ha nagyon unatkozol!
2012. júl. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Cigizned szabad?
2012. júl. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim válasza:

Hány éves vagy és melyik nemet képviseled?

"antiszociális vagyok...." az a gond, hogy ezt eldöntötted! Minden döntés kérdése, és sosem késő másképp gondolni a dolgokat. Véleményem szerint két dolgot tehetsz, vagy beletörődsz a döntésedbe, veszel egy kutyát és elkezdesz valami olyasmivel foglalkozni, amihez nem kell társaság és szereted csinálni (sport, zene, bármi ),

vagy úgy döntesz, hogy másképp akarsz élni és változol, mert képes vagy rá, ha igazán akarod! Ebben az esetben szintén azt javaslom első lépésnek, hogy vegyél egy kutyát és kezdj el valami olyat csinálni, ami feldob, de itt nem baj, ha ez olyan tevékenység, ahol találkozol emberekkel. Előbb utóbb beilleszkedsz. Pl tök jó erre a kutyasuli, abban az esetben, ha tényleg vettél kutyát! :)

Biztos azt hiszed lökött vagyok, de tudom miről beszélek! Gondolkozz másképp, légy pozitív, észre fogod venni a változást, csak addig légy erős és kitartó, mert az út nem könnyű! Sok sikert!

2012. júl. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, hidd el nem is olyan nehéz kommunikálni az emberekkel. De ne mindjárt a párkapcsolatra gondolj.

Először ülj le egy padra valaki mellé, pl. egy idősebb néni vagy bácsi mellé egy parkban, és velük próbálj beszélgetni.

Hogy miről? Bármiről. Pl. az időjárásról, hogy szereti e az állatokat, ha pl. olyan mellé ülsz aki épp kutyát sétáltatott, csak megpihent, vele könnyű beszélgetni megkérded a kutya nevét, stb...

Aztán ha megy már az idősebbekkel, vagy pl. a boltban is érdeklődhetsz valami iránt, vagy könyvesboltban....

akkor már menni fog a csajokkal is egy idő után.

Csak le kell küzdened ezt a gátat.

Sok szerencsét!

2012. júl. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A pozitív embereket taszítom, pont a problémám miatt, de hát meg is értem őket. Dolgozom már 5 éve, de az sem nagyon veszi már el a figyelmem.

Tudom, hogy hiába kesergek, de megoldani már ezt nem tudom szerintem, mert egy kicsit már elkéstem ezekkel.

Inkább csak szeretném kicsit enyhíteni ezt a mindennapi kínt, ha lehet.

Igen, dohányozhatok és dohányzom is, de már sokat szívok a legerősebből is, hozzászoktam, szóval nem sokat segít már.

2012. júl. 4. 12:43
 8/31 anonim ***** válasza:

Sokan éreznek így rajtad kívül, itt az oldalon is.:)


Ezen a helyzeten nem lehet egyik pillanatról a másikra változtatni. Szerintem amíg el vagy szigetelve, addig igyekezz fejleszteni magad, pl. sportolj, olvass, tanulj nyelvet. Ha lekötöd magad, az abban is segít, hogy a magányodat jobban el tudd viselni, és ha jó vagy valamiben, az a csajokat is jobban bevonzza.


Ha valaki barátságos veled (akár fiú, akár lány), akkor igyekezz minél nyitottabb lenni iránta, használd ki minél jobban azt a pár lehetőséget, ami adódik a kommunikációra.


Igyekezz, hogy ne gyűlöld meg az embereket, mert sokan megkeserednek az ilyen sikertelenségtől, másokat kezdenek okolni, gyűlölködnek - ezek aztán még nehezebben másznak ki a gödörből.

2012. júl. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös és 6-os!

Próbáltam már megváltozni, de valamiért ez önerőből nekem nem megy. Volt már, hogy úgy éreztem, hogy talán megváltozhatok, de ezek nálam csak pillanatnyi dolgok. Egyik napról a másikra elmúlnak. Hétköznapi szinten azért megy a kommunikáció, de csak nagyon felületesen és az is nagy erőfeszítésbe kerül nekem. Sajnos már elvesztettem az érdeklődésem minden iránt, amit régen még szerettem is csinálni, szóval nem nagyon tudom, hogy mibe kezdhetnék bele. Nem panaszkodni akarok én most egyébként, csak 1-2 jótanácsot vártam a kérdéstől.

Az eddigi válaszolóknak nagyon köszönöm. Direkt felkészültem a negatív válaszokra, de valamiért most nem jönnek...

Egyébként 27/F

2012. júl. 4. 12:54
 10/31 anonim ***** válasza:
Megválaszoltad magad is, önerőből nem megy, akkor fordulj szakemberhez.
2012. júl. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!