Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen frusztrációkat takarhat...

Milyen frusztrációkat takarhat az a rémálom, hogy meztelen vagyok az utcán és el tudnék süllyedni a sárga föld alá szégyenemben?

Figyelt kérdés
azt hiszem bennem ennél nagyobb szégyenérzet nincs. ill. még soha nem éreztem. ez milyen lelki nyavajákat takarhat?
2012. júl. 5. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen nekem is volt.

És nem tudom. De csak akkor fontos, ha visszatérő álom.

2012. júl. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
visszatérő, de nagyon ritkán, kb évente
2012. júl. 5. 21:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is szoktam hasonlókat álmodni és rettenetesen szégyenkezem.

Találtam egy ilyet: Az is egy gyakori jelenség, amikor ruhák nélkül, utcán, vagy valamilyen nyilváons helyen vagyunk. Ebben az esetben sokszor valamiféle belső szégyenérzet jelenik meg. A ruháink takarásában hozzuk létre a világ felé mutatott személyiségünket, és ha ez veszélybe került nem érezzük többé biztonságban magunkat. Ilyesfajta meztelen álom kifejezheti, hogyha pl másnak mutatod magad, mint ami vagy. Esetleg új környezetbe kerültél (munkahely, társaság) és még nem fogadtak el, vagy nem fogadtad el ott magadat.


A meztelenség jelenthet felkészületlenséget, alkalmatlanságot is. Ha pl munkahelyeden, vagy iskolában álmodod magad meztelenül és ez rossz érzés neked, akkor az jelentheti azt, hogy félsz a munkád megítélésétől.


Szerintem ez leírja :)

2012. júl. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

MEZTELEN ember Ha vágyat ébreszt: önmagáért beszél. Ha idegenkedést, megütközést vált ki: félsz, hogy valamely titkod kiderül. Ha Te vagy meztelen ott, ahol ez nem helyénvaló és ebben a helyzetben szorongsz: feloldódási képtelenség; rossz eszközökkel próbálod magad felé fordítani az érdeklődést. Ha jól érzed magad meztelenül, örömmel tölt el: érdekes tehetség; kitárulkozás, gyakran jó színészi képesség; színészkedési hajlam; különben ital hatása alatt tett hazug vallomások, viselkedések; kitalált történetek színes elbeszélése. Meztelen emberek között lenni esetleg felöltözve és ettől kínos zavart érezni: sznobérig; lépéstartási kényszer; nálad tekintélyesebbnek ítélt személyek véleményének a meggyőződésed ellenére való hangoztatása, saját ízléseddel ellentétes cselekedetek.


[link]


Ezt erről a linkről szedtem le. (:

2012. júl. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!