Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Családi gondjaim vannak és...

Családi gondjaim vannak és sajnos rászoktam arra, hogy vagdosom magam. Hogyan tudnék erről leszokni?

Figyelt kérdés

Van itt olyan,akinek sikerült? Ha azt csinálom,nem fáj a lelkem.(ha lehet így mondani). De sajnos nagyon csúnya és ilyen hőségben takargatnom is kell. Nem akarok öngyilkos lenni és nem figyelemfelhívás miatt csinálom,mert én nem érdeklek senkit. Csak tényleg nagyon szeretnék erről leszokni. Köszönöm a válaszokat.

23/L

Ja,és emos se vagyok,csak nagyon boldogtalan.


2012. júl. 8. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
És hol vagdosod magad? A karodon? Egyébként dolgozol vagy tanulsz valahol, vagy csak unatkozol?
2012. júl. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban a vagdosás okát kellene megszűntetni, hiszen ez egyértelműen egy tünet, aminek van egy kiváltó oka.
2012. júl. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen keress fel egy pszichiátert.
2012. júl. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A lábamon és a karomon is szoktam csinálni. Dolgozom.
2012. júl. 8. 19:17
 5/11 anonim válasza:
100%
Igen, a probléma okát kellene megszüntetni vagy ha már mindenképpen "elterelő", megnyugtató cselekvésre van szükséged, akkor keress mást, amivel lefoglalhatod az agyadat. Próbálkozz mindennel, természetesen nem ilyesmivel és meglátod lesz, ami bejön. Magyarázd meg az agyadnak, hogy ettől nem oldódok meg semmi, ráadásul csúnya is, nem szabad. Lehet hogy bután hangzik, de nálam beválik, ha megpróbálom meggyőzni magam!
2012. júl. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Keress szakembert, nem vagy őrült vagy ilyesmi ez egy kényszerbetegség sok embernek van ilyen próblémája.
2012. júl. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Én is ugyanebben a helyzetben voltam,először a karomon, csuklómon kézfejemen tettem ezt, én először öngyilkosság miatt, majd inkább átcsapott abba hogy megnyugtassam magam, valahogy mindig jobban lettem ha megsebeztem maga, majd később mikor már tényleg alig tudtam takargatni, a lábamat, combomat, hasamat kezdtem el vágni, szúrkálni, sajnos nem igazán tudok jó módszert adni erre, én leszoktam, sokszor ha olyan helyzetbe kerülök még mindig belegondolok, hogy megvágjam magam, de valahogy midnig leteszek róla, főleg mióta barátom van. Ezt magadban kell tisztázni, el kell dönteni, hogy te ezt abbahagyod, ez ugynaolyan mint a dohányzás vagy az alkoholizmus. Keresni kell egy másik módszert ami megnyugtad, én ha jobban belegondolok, a cigi volt ez a "mentsvár" számomra, majd a futás, edzés. Te is inkább próbáld meg pl. felülésekkel vagy akármivel leküzdeni ezt, keress valami pótlást a vagdosás helyett. Jobbat nem tudok, de tényleg az lenne a legjobb ha megtudnád szütetni a kiváltó okot, én tudom hogy nem könnyű, mivel én is még mindig ilyen helyzetben vagyok, de találtam egy másik alternatívát, néha jól kisírom magam, máskor olvasok, máskor edzek.... sokszor megfordul bennem a vagdosás, mert tényleg jó érzés, de mindig elhessegetem magamtól ezt a gondolatot, próbáld meg te is!!!!
2012. júl. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én már 4 éve csinálom, tudom milyen. Mondjuk nekem nagyon komoly dolgaim vannak, nem tudom, hogy neked mennyire, de ha ezt már elkezdted, akkor gondolom neked sem lehet könnyű. Először is fontos az, hogy elhatározd magad, és feltedd a kérdést, hogy van-e, értelme, és, hogy hosszútávon jobb lesz-e, tőle. Nem. Ez olyan, hogy egyre több kell belőle, és egyre inkább érzed a hiányát, de a valódi problémát nem oldja meg, sőt súlyosbítja, mert a későbbiekben, és akár most is lehetnek ebből származó problémáid. Nekem már félig meddig sikerült, és úgy, hogy átgondoltam elsősorban jó mélyen ezeket a dolgokat. Nem tudom, hogy akarsz-e pszichológushoz menni, de mindenképp szakember segítsége kellene. Jó, azért nem vinnélek, pszichiáterhez, hogy telenyomjon téged gyógyszerekkel, de egy pszichológust fel kellene keresned. Én nem megyek, engem oda láncfűrésszel sem tudnának elüldözni, mert rajtam nem segít. De, ha nem olyan rég csinálod, még ki lehet belőle lábalni, és lehet, közhely, de igen, akaraterő. És meg kell találni a kiváltó okot, mert a vagdosás, sok mélyen eltemetett problémára utal, amit felszínre kell hozni, és el kell egyengetni. Ha segítségre van szükséged, nyugodtan írj privátot. Sok szerencsét, és boldogságot. :) 18/L
2012. júl. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szomorúan olvasom,hogy másoknak is van hasonló gondjuk. :(

Köszönöm,hogy felajánlottad,hogy írhatok,majd lehet élek vele.

2012. júl. 9. 01:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Rendben. :)
2012. júl. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!