Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 17éves lány vagyok 160centi...

Nicefly kérdése:

17éves lány vagyok 160centi és 43kiló. Mi a véleményetek erről az úgy jó vagy túl sovány?

Figyelt kérdés
2012. júl. 11. 14:16
1 2
 11/16 dirtboy ***** válasza:
én mondjuk a dietetikusokat nem ajánlanám,jó magam testépítéssel foglalkozok /hobbi,szenvedély/ és bizony tudom hogy a dietetikusok nagy többsége tök hülye.
2012. júl. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 2xSü ***** válasza:

#9: Lehet, hogy nem tűnik soványnak az ismerősöd. Bár hozzá kell tenni: az ideáljainkat nem az egészségesség határozza meg sokszor, hanem a média által sugallt kép, ami szándékosan irányít elérhetetlen célok irányába. (Nincs ebbe semmi összeesküvés, teljesen logikus, érthető okokból van ez így. De a történelem során sok dolog volt elfogadott, vagy egyenesen divat, ami nem természetes és nem egészséges.)


Lehet a súlyhiány nem most fog problémát okozni, hanem mondjuk 50 évesen ilyen-olyan betegségek formájában, vagy egyszerűen csak megrövidíti az életkort. Esetleg felborítja a hormonháztartást, vagy csökkenti a teherbe esés esélyét, stb… Lehet csak olyan mértékben, ami elintézhető egy „legyintéssel”, ám összességében statisztikai szempontból mégsem ez az ideális.

2012. júl. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
barátnőm 165cm és 40-45kg .:) És egyeltalán nem mondható kórosan soványnak. Pont jó súlyba van. Viszont van egy olyan ismerősöm aki 151cm és 52-53kg és ő sem kövér. Nagyon szép alkatilag. Az egész attól függ hogyan oszlik el rajtad a súly. Kép kéne hogy tényleg meg tudjuk mondani a tutit:)
2012. júl. 16. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
kérdezö, tökéletes vagy igy! én 176 cm-rel sokàig 50-52 kg voltam, most jön a baba, 60 körül vagyok. Ne hallgass azokra, akik szerint koros vagy!! Sokaka szerint az elhizàs teljesen normàlis, aki meg 60 alatt van, az anorexiàs! Köpd szembe öket, és érezd jol magad a börödben, örülj, hogy egészséges testalkatod van!!
2012. szept. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 dirtboy ***** válasza:

ma 22:42

én meg azt mondom hogy rád ne hallgasson mert te beszélsz hülyeséget.

2012. szept. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 2xSü ***** válasza:

#14: A véleményedet mire alapozod? Merthogy én a sajátomét a jelenlegi orvosi statisztikákból meghatározott értékekre. Én elfogadom, hogy te így érzed magad jól. Bár azt tartom, hogy valószínű neked is torzult a képed arról, hogy mi sovány, normális és kövér. Azt is elfogadom, hogy te magad felvállalod ennek az egészségügyi következményeit. De ettől tény, hogy a kérdező által megadott adatok alapján valószínűbb bizonyos betegségek megjelenése, illetve hatással van a valószínűsíthető életkorra is. Ez nem tetszik, nem tetszik kérdése.


Oké, legyél sovány, a te döntésed. De légy olyan kedves és ne próbáld mással elhitetni, hogy ez a helyes állapot, mert nem az.

2012. szept. 16. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!