Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mitől múlik el, múlhat el a...

Handuur kérdése:

Mitől múlik el, múlhat el a lelkiismeret furdalás?

Figyelt kérdés
Ha valaki ellen elkövettünk pár dolgot, ami hiba volt, megbántottuk és tudjuk hogy nem kellett volna. Szerintem a bűn beismerése és a büntetés vállalása elmulasztja a lelkiismeret furdalást. Jól gondolom?

2012. júl. 13. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy van ahogy mondod.Tegyél valami jó dolgot valakinek,és enyhűl a lelkiismereted.
2012. júl. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
De ha tudod,hogy ki ellen tettél rosszat,akkor el is beszélgethetnél vele.Egyenesen és szemtől szemben bocsánatot kérve tőle.
2012. júl. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Dehogy mulasztja el. Ha megölsz véletlenül egy embert, de felnyomod magadat, beismered és a családtól is bocsánatot kérsz. Attól még ugyan úgy enni fog a lelkiismereted egész életedben.

Drasztikus példa, de így lehet a legjobban átlátni.


A mai napig lelkiismeret furdalásom van egy személlyel szemben, már ezerszer bocsánatot kértem tőle, öt éve történt. Már ő is rég tovább lépett, szerintem az emberiség 80%-a magára se vette volna, mert egyáltalán nem volt nagy durranás.

Még is a mai napig ugyan olyan mocsoknak érzem magam, mint akkor. Teljesen össze szorul a szívem és legszívesebben eltűnnék a földszínéről.

2012. júl. 14. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!