Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Más is érezett már hasonlóan?

Más is érezett már hasonlóan?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok , és szeretnék végre a saját lábamra állni , elindítani az életemet. Életem legfőbb célja , hogy karriert építsek , hogy legyen pénzem és megteremtsem magamnak az anyagi jólétet. Ennek érdekében eddig mindent megtettem amit lehetett. Mivel egy átlagos polgári családban élek , ahol ugyan szerencsére nem kell nélkülöznünk , de nem is várható az el , hogy a szüleim majd házat meg kocsit tolnak alám hirtelen. Ennek mindig is tudatában voltam , ezért az egyetlen kitörést a tanulásban láttam , hittem/hiszek abban , hogy ezzel sokra viheti az ember. Ennek az eredménye , hogy kitűnő lett az érettségim , van egy nyelvvizsgám és jogosítványom. Mindezek ellenére , nem tudom kiölni magamból azt , hogy mi van ha mindez mit sem ér , ha mégis kevés és nem úgy jönnek össze a dolgok , ahogy tervezem. Mi van ha 30 éves koromra nem lesz 200 nm-es házam és nem lesz drága kocsim. A másik nagy kérdésem , a továbbtanulás. Szeretnék egyetemre menni , fel is vennének , de rettentőn bosszant az , hogy gyakorlatilag 4-5 évig semmi anyagi javat nem fogok tudni felhalmozni és ott leszek 25 évesen és még nincs semmim , elgondolkozom ilyenkor azon , hogy nem-e érdemesebb ezalatt kimenni mondjuk külföldre dolgozni egy szakmával (egyetem előtt ugyanis fogok egy szakmát csinálni) és jól megszedni magam? Nem tudom , mennyire lenne az egyetem kifizetődő , hiszen annyit hall az ember olyat , hogy a diploma sem ér semmivel többet mint egy jó szakma , meg hogy rengeteg gazdag embernek nincs diplomája. Kezdem azt érezni , hogy a gyors meggazdagodás és a tanulás gyakorlatilag üti egymást és ez eléggé le tud hangolni. Az ideális az lenne, ha elvégezném az egyetemet és utána tuti lenne munkám itthon is és nem csak a megélhetéshez elegendőt lehetne vele keresni. Annyi még , hogy később saját vállalkozást szeretnék , hát de ugye ahhoz is tőke kell , ahhoz meg dolgozni és ha 25 évesen jövök ki az egyetemről akkor nem tudom , mikorra tudnám ezt megvalósítani. Van aki esetleg volt már hasonlóan , hogy oldotta meg ezt a dilemmát? Tapasztalatokat,tippeket várok!


Kösz a válaszokat!



2012. júl. 13. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Most te tanácsot kérsz, vagy naplót írsz?
2012. júl. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ahhoz,hogy tanácsot kapjak fel kell vázolni a helyzetet, nemde?
2012. júl. 14. 07:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy, hogy ennyit írsz, ez nem gond. Csak szerintem, nem túl jó így ráizgulni a pénz, karrier témára. Tudod nagyon sokan szeretnének gazdagok, jómódúak lenni, de ez az anyagiasság, materialista világnézet nem hiszem, hogy kifizetődő lenne a jövőben.

Próbálj inkább valódi értékekre koncentrálni, az anyag nagyon múlandó és földi életünk is véges. Ebben a valóságban minden véges.

Nekem ez a tapasztalatom. Ahogy írtad a végére, hogy többek közt azokat vársz.

2012. júl. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egy kicsit valóban görcsössé váltam az utóbbi időben , pedig igazából ha összehasonlítom magam a legtöbb velem egykorúval , akkor elég jól állok , de ezt hajlamos vagyok elfelejteni. Megpróbálok személetet váltani és mindig az adott pillanatra koncentrálni , úgy hogy a céljaim azért mindig ott legyenek a háttérben. Talán ez a siker kulcsa.

Utolsónak köszönöm a választ , és várnék még válaszokat hasonló helyzetekről!

2012. júl. 14. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!