Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért szeretik az emberek a...

Miért szeretik az emberek a "katasztrófaturizmust"?

Figyelt kérdés

Szégyellem, de néha azon kapom magam, hogy a youtube-on autóbalesetes filmeket nézek (az oroszok simán premier plánban felteszik még azt is, ahogy a hullát cincálják ki). Holott egyáltalán nem vagyok alapból egy aberrált, perverz fickó. Sőt pl. a puruttyán mindig megbotránkozom. És érdekelne az is, hogy vajon pszichológiailag tényleg miért mennek az emberek "látránykodni", ha valahol valami baleset vagy baj történik?


Nem az a célom, hogy mindenféle beskatulyázó ítélkezést olvassak, hanem a valós magyarázatát annak, hogy miért szeretik az emberek megnézni az ilyen borzalmakat? (Magamon is meglepődöm, ha néha ezen kapom magam.)


2012. júl. 31. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Szeretik nézni ahogy màs szenved
2012. júl. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gondolom adrenalinnövelés szempontjából... filmen mindenki látott már hasonló, MEGRENDEZETT jeleneteket és az már unalmas, nem életszerű (ezért csinálnak már egyre gyakrabban olyan filmeket pl mint a Cloverfield)... szóval sokkal izgisebb ha tudod h tényleg megtörtént amit láttál és tényleg meghalt(ak) az(ok) a valaki(k); belegondolsz úgy h veled is megtörténhet... és jön is egy kis adrenalinadag... :P
2012. aug. 1. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én először azt hittem hogy ilyen katasztrófa súlytotta helyekre való utazás. Én meg Csernobyl-ba akarok utazni.
2012. aug. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!