Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak? Hogy szerezzek...

Mit csináljak? Hogy szerezzek igaz barátot? :/

Figyelt kérdés
sziasztok. 16 éves lány vagyok. Az általános iskolában volt 2 nagyon jó barátnőm, de a ballagás óta nem tartjuk a kapcsolatot. Mikor bekerültem a középiskolába, jóba lettem 5-6 csajjal, akikkel idő után "barátok" lettünk.. de ők nem tudtak elfogadni, mert nem vagyok elég nyílt és beszédes típus..de igazából nem miattuk, hanem mert kiskoromba sok stresszt kaptam apám miatt.. és nálam sokáig tart amíg megnyílok bárkinek..tehát ők,"kiközösítettek" többször össze vesztünk..nem éreztem jól magam a társaságukban.. ők olyan "menő" és "nagyszájú" emberek... nekem ez csak idővel alakul ki. 10. félévbe megmondtam nekik, hogy nem érzem jól magam a társaságukba, ezért inkább hagyjuk ezt a barátságot. Jóba lettem egy lánnyal, akit tényleg legjobb barátnőmnek tekintettem, vele nyílt voltam első perctől...de jött a nyár. és mindent elrontott...összevesztünk, mert "egész nyáron szarok a fejére és nem hívom ki"... pedig ez nem az én hibám... nyaralni megyek ide-oda.. alig marad időm magamra is... és a bnőmet meg elérni se tudtam se telón se máshonnan... mit tegyek hogy ne haragudjon rám, és mit tegyek hogy én is népszerűbb lehessek? :/
2012. aug. 2. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon át tudom érezni a helyzeted,velem is hasonló a helyzet,de hidd el, te szitud még mindig jobb,nekem ugyanis egyetlen egy személy sincs,akit a legjobb barátnőmnek mondhattam volna.

Szerintem ha tényleg igazi barátnők vagytok,akkor megérti,hogy miért nem hívtad és nem fog haragudni,üljetek le,beszéljétek meg,aztán minden helyrejön :) Amugy meg ő is kereshet néha....

A népszerűségre vonatkozóan nincs semmi tanácsom....esetleg annyi,ami a filmekben mindig bejön:légy önmagad és állj ki magadért ésa véleményedért!

2012. aug. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nyílj meg! Mutasd meg magad másoknak is! És légy erős, sose a rosszra gondolj! Légy vidám és pozitív! Ismerkedj meg minél több emberrel!
2012. aug. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát én is olyan vagyok, mint te. A történetünk nagyjából megegyezik. Előző suliban volt egy legjobb bnőm. Őt nem vették fel oda ahova engem igen, így e miatt kevesebbet találkoztunk idén...nem tett jót a barátságunknak...


Az új suliban is jól kijövök a társaság egy részével és itt is lett egy legjobb bnőm. Mondjuk ő az én "ellentétem" abból a szempontból, hogy ő mindenkivel simán elbeszélget, míg nekem idő kell a megnyíláshoz...

Mivel elég csöndes vagyok, csak vele vagyok nagyon nyílt így kb úgy szokott kinézni a dolog, hogy órán is odamondok neki valamit halkan(egymás mellett ülünk) és ő meg röhög meg visszamond valamit a témához kapcsolódóan és mindig őt szidják le..,hogy sokat beszél..aztán meg csak nevetünk, hogy "engem észre sem vesznek"..de tényleg hangosan beszél..na mind1..

Szóval vele már kialakult az a "ránézek és tudom mit gondol" barátság...

Aztán a nyáron nekem is ide-oda kell utazgatnom, nyárimunka, családi utazások stb.

Ezt már bejelentettem neki év végén és megértette..meg nem is haragtartó és nem találkoztam vele egész nyáron, mégsem haragszik..


Előző suliban nyíltabb voltam, jobban felvállaltam magamat és így az egész osztállyal nagyon jóban voltam...(23-ember kivételével a 23-ból) szóval azt hiszem ott rontottam el, hogy magamba fordultam..


Bár szerintem mi ilyen típusok vagyunk, el kéne jobban fogadni "önmagunkat" és jobban megnyílni..elvégre szerintem mindenkinek szimpatikus egy közvetlen ember:)

Persze ha hozzám szól valaki akkor tudja, hogy nem vagyok egy befásult gyerek, de azért jobb lenne nekem is kezdeményezni..


Szóval ezt magadban kell rendezned és változtatnod rajta...akkor másoknak te lehetsz a felüdítő személy":)

Sok sikert a változtatásokhoz!:)

16/L

2012. aug. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

elírtam 2-3 ember kivételével a 23-ból*

így akartam :D

2012. aug. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!