Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok boldog és...

Miért nem tudok boldog és felszabadult lenni, jól érezni magam? 17/F

Figyelt kérdés

Valahogy egyszerűen nem megy. Minden okom megvan rá, hogy boldog legyek, de mégsem vagyok az. Egyszerűen szomorú vagyok, és nem tudok huzamosabb ideig boldog lenni, csak max pár órán keresztül, aztán vissza az addigi szintre. Mintha depressziós lennék, talán az is vagyok.

Hogy ne foglalkozzak azzal ami rossz, és hogy legyen jó a kedvem? (Mondjuk nem is nagyon van ami rossz)

Jó suliba járok, van egy igaz barátom, sok haverom (akiket annyira nem bírok, de legalább jólérzem magam velük amikor velem vannak), okosnak tartom magam, anyagi helyzetünk is jó, nem vagyunk millionosok, de nem is panaszkodhatom. Mi a bajom?

Ja és általában ha boldog vagyok, akkor az kelt bennem jó érzést, ha segíthetek valakinek, és azt az érzést szeretem, amikor tudom, hogy tudja, hogy nekem köszönheti a boldogságát és ez jó érzés, ez miért lehet?

17 éves fiú


2012. aug. 6. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, én is így voltam ennyi idősen.Valahogy annyira dúlnak ilyenkor az emberben a hormonok, hogy azt dem tudja, merre mennyen.Én is tiszta depi voltam, ráadásul ez az a kor, hogy se felnőtt nem vagy se gyerek, akkor mi?

Túl kell élni, tanulni kell ezerrel, mert ha nem azt nagyon megbánod, azon kívül meg buli, buli, buli, buli.

2012. aug. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég utolsó...jól szar életed lehet, ha így kiakadsz ezen..ne a kérdezőn töltsd ki a dühödet "te szerencsétlen":)


Hát valahogy én is így érzek már egy jó ideje...Mondjuk én már nem vagyok olyan szerencsés helyzetben mint te:D

Legalábbis idén nyáron tudtam meg, hogy a számláink az egekben és mostanában szinte csak becsődölt üzletekbe sikerült belevágnunk...így történt hát, hogy rávettem magamat, hogy majd jövőhéttől diákmunka keményen:)

Nem mondom, hogy olyan vészes a helyzet, de ha azt akarom, hogy vehessek pl. új ruhákat, tanszereket a sulira akkor muszáj lesz:D


Na de, visszakanyarodva a témához, szerintem valahogy fel kéne dobnod magadat olyan dolgokkal, amiktől akkor vagy boldog, amikor azok a "boldog óráid" vannak...


Én pl. a nyáron volt, vagy egy hét is, hogy szarul éreztem magamat..,mármint nem fizikálisan, hanem mentálisan ...aztán azon gondolkoztam, hogy akkor most változtatnom kéne ezen, mert mégis csak a nyaramat szarom el:)


Apróságok is feldobnak..pl: egyedül vagyok itthon, felnyomom a hifit és úgy takarítok...aztán kifekszek a napra szintén zene mellett..majd kutyasétás...este meg kimegyek futni szintén zene mellet vagy biciklizni..csak azt már utcai zaj mellett:D


Szóval engem a természet dob fel:) Mikor új lakásba költöztünk, olyan naplementét láttam amit még azelőtt soha..le akartam kapni, de nincs jó gépem..AZtán rájöttem, hogy fényképész hibbyba is jó lenne belevágnom..szóval most meg arra gyűjtök.illetve zongora meg érdekes dolgok kipróbálása..pl: tabledrum..jópofa:D



Amúgy amit írtál az szép, jó tulajdonság..most a "jobb adni, mint kapni" dologra gondoltam amúgy:D Én is nagyon szeretem mikor tudja, nekem köszönheti a boldogságát..még ha apróság is akár:D


Szóval próbálj meg örülni az apróbb dolgoknak is és mindig legyen mi motiváljon:)


16/L

2012. aug. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igazából már jóideje próbálok találni boldogtalan, kiközösített de jófej embereket barátnak, mert nekik folyamatosan segíthetnék, és így nekem is jobb lenne :)

Ráadásul jobban szeretem a mélyebb kapcsolatokat mint a haverságokat.

2012. aug. 6. 23:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, valahogy én is azt vettem észre, hogy az ilyen "elesett" emberek jobban "vonzanak"..szóval szeretek velük barátkozni, talán mert nekik könnyebb mélyebb kapcsolatot teremteni...kicsit én is ilyen vagyok:)

(utolsó)

2012. aug. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!