Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti mit éreztek és mit tesztek,...

Ti mit éreztek és mit tesztek, mikor egy adott pillanatban, adott témában zavarba ejtően tudatlannak éreztek valakit? És mi ez - feltételezi ez azt, hogy vannak (igazi) elvárásaim? Milyen alapon viszonyítok ilyenkor?

Figyelt kérdés

"Milyen alapon viszonyítok ilyenkor?" - Úgy értem például feltétlenül önmagában véve elvárások indítják el ezt, hogy viszonyítsak, (tehát ha nincs elvárás, nincs ez az érzés),

vagy ez egyszerűen ösztönszerű hogy az ember magában méri a világot - tehát ez mindenkiben megvan, maximum erősségében változó, függően attól, mennyire erős a vágy az önkiterjesztésre, önmegvalósításra (az előbbit ugyanaz váltaná ki, mint az utóbbiakat)?

(Nehéz így kérdezni, hogy nem tudok kifejezéseket, de csak kezdjünk el beszélni erről - ha nem tisztán fogalmaztam, kiderül majd és majd csak kilyukadunk valahova...)


2012. aug. 7. 02:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenki önmagához mér mindent, a legtöbb ember azt is hiszi, hogy az az egyetlen jó, ahogy azt ő gondolja, és hogy más ember is úgy gondolkozna ahogy ő, amennyiben... (istent megtalálná, ha rájönne hogy Viktor milyen nagyszerű...) És ebből fakad minden rossz, mert ez egyszerűen nem igaz.

Nem kell senkinek se pont azt és úgy tudnia, amit a másik, és nem is kell úgy élnie, gondolkodnia elvileg.

2012. aug. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az addig oké, de nem ez volt a kérdés.

(Egy tudatosan jó szándékú emberben is támadhatnak néha nem épp nemes érzések, még ha csak egy pillanatra is - ez nem azt jelenti, hogy úgy is fog cselekedni.)

Én egy tudattalan, pillanatnyi érzelmi reakciómat próbáltam elemezgetni. Az más kérdés, hogy tudatosan meg nem ilyen irányba törekednék. Ez is az oka, hogy fejtegetni kezdtem azt, hogy mi volt ez, mert meglepődtem magamon. Igaz, hogy Te bizonyos dolgok szubjektív megítélését hoztad példának, de nálam az váltotta ezt ki, hogy egy tényszerű információnak nem volt valaki tudatában, egy olyan dolognak, amit nem lehet többféleképp értelmezni - csupán tudni kell. Én nem összetettebb dolgok szubjektív megítéléséről írtam így - mert abban alapvető hogy mindenki azt hisz, amit szeretne és ilyen esetben nincs egy - már leszögezett - igazság...

2012. aug. 7. 11:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Megértem, ha tudatlan egy adott témában. Mindannyian csak néhány témában nem vagyunk tudatlanok, ki jobban, ki kevésbé. :)
2012. aug. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez így van. Pont ezért nem értem, - ha csak egy pillanatra is - de most miért éreztem ezt? Próbáltam valamire visszavezetni... Valamiféle elvárások nyoma lenne még? Vagy más?
2012. aug. 7. 18:02
 5/5 A kérdező kommentje:
(Kort és nemet is írjatok légyszi.)
2012. aug. 7. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!