Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van ez 14 évsen? Néha...

Miért van ez 14 évsen? Néha szeretnék egyszerűen visszamenni oviba. Csak lenni a földön, játszani plüssökkel, legóval, kisautóval kockákkal, stb. apám szerint abnormális.

Figyelt kérdés
csak szeretnék így kikapcsolódni, és úgy nem törődni semmivel, és csak úg ellenni így. sőt többet is szeretnék, de az már nem írom le. még mielött valaki kitalálja NEM ERRE IZGULOK. ez csak egy ilyen érzés. anyukámtól kértem szülinapomra legót, és aszonta hogy gondolkodik rajta, de szerinte is abnormális....
2012. aug. 8. 23:58
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
jah és fiú vagyok.
2012. aug. 8. 23:58
 2/21 anonim ***** válasza:

Hát végülis sokkal egyszerűbb minden az oviban,nincsenek olyan gondok ,mint amik előjönnek az idő haladásával..viszont a legót én legalábbis egy kicsit soknak tartom.... De amúgy meg vagy elégedve az életeddel?.. Tényleg sokkal jobb ,mikor még az ember kicsi és csak az a dolga,h játsszon....de azért a legót ne vedd elø,és ne kérj azt..

16l

2012. aug. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

" csak szeretnék így kikapcsolódni, és úgy nem törődni semmivel, és csak úgy ellenni így"

Kedves Kérdező!

-ez egy elemi, emberi igény. Minden nap kellene, mindenkinek. Bámészkodni, "csak úgy lenni" -

A "plüsst,legót" nem csak azért írod, mert nem fogadja el a környezeted, hogy néha egyedül, csak úgy lenni akarsz?


ajánlom ezt a könyvet:

Micimackó és a Tao

[link]

és Milne Micimackóját olvastad? azt is ajánlom. És egyáltalán olvass sokat.


– Hová megyünk? – kérdezte Micimackó, utána szaladva. Nem tudta, hogy mi lesz, vagy pedig az lesz, hogy “Micsináljunkhogycsináljukhisztudodmármit?” – Hová megyünk?

– Sehová – mondta Róbert Gida.

El is indultak arrafelé, s miután egy darabig haladtak Róbert Gida megszólalt:

– Mondd, Micimackó, mit szeretsz te a világon a legjobban csinálni?


(Természetesen Micimackó a világon a legjobban azt szereti, ha elmehet Róbert Gidához falatozni, de ezt már egyszer idéztük, így az idézet ismétlésétől kéretik eltekinteni.)


– Ezt én is szeretem – mondta Róbert Gida. – De hogy mit szeretek csinálni? Semmit.

– Hogy csinálsz Semmit? – kérdezte Micimackó, egy darabig elgondolkozva.

– Úgy, hogy mikor rád kiáltanak, éppen mikor indulsz, hogy csináld: “Mit csinálsz, most Róbert Gida?” – és azt feleled: “Ó, semmit!” – és mész, és csakugyan nem csinálsz semmit.

– Ahá – mondta Micimackó.

– Most majd ilyenféle dolgot csinálunk, ami semmi.

– Ahá – mondta újra Micimackó.

– Az ember csak megy, odahallgat olyasmire, amit úgysem hall, és nem izél semmivel.


[link]

- és amúgy e fönti oldalon olvashatsz ennek keleti filozófiai hátteréről

2012. aug. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Na az esti mese meg is vót xd szupi
2012. aug. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
köszike a választ. egyébként nem azért akarom mert nem elfogadott, egyszerüen csak nagyon szeretnék így lenni, nem tom miért de nagyon jó érzés lenne, és néha a szobám,ban szoktanm a földön játszani, de nincs sok játékom, csak egy régi kisautóm és csak azzal:( am lány, miért nagyon gáz na legó? nem vok túlságosan mgelégdve, mert későnérő vok sztem, de am nem annyira mert iq-m az magas.....
2012. aug. 9. 00:20
 6/21 A kérdező kommentje:
elfogom a könyveket olvasniiiii. (=
2012. aug. 9. 00:21
 7/21 anonim ***** válasza:
legózzunk együtt :P 14/L :DD
2012. aug. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
nézd szerintem te későn érő típus vagy, ezzel nincs semmi gond, vagy csak így szeretnéd kiélni a kreativitásod, azaz valamit alkotni akarsz.
2012. aug. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
A 16/L válaszoló tiszta hülye. Már bocs. A legó semmilyen életkorban sem gáz! Én 24 vagyok, és én is szoktam legózni, a nővéremmel aki 29! Mindketten diplomás, szellemi foglalkozású emberek vagyunk, szóval nem vagyunk visszamaradottak. A legó egy tök élvezetes, kreatív dolog, ahol létre lehet hozni dolgokat, építeni lehet stb. szétszedni meg tervezni. Egyáltalán nem korhoz kötött, minden korban lehet élvezni.
2012. aug. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Kérdező: egyáltalán nem biztos, hogy későn érő vagy, vagy buta. Én sok olyan nagyon intelligens embert ismerek, akik érettek is, de a kötelezettségekkel teli felnőtt világból szeretnek gyerekekre jellemző dolgokkal játszani, fára mászni, csúszdázni meg ilyeneket csinálni.


Ez teljesen normális, ha valaki belép egy komolyabb, elvárásokkal teli időszakba, és onnan visszavágyik az "aranykorba", vagyis a felhőtlen, idillinek tűnő gyermekkorba. Szerintem veled is ez van, ide vágysz vissza érzelmileg, és ezért szereted körbe venni magadat ilyen játékokkal, mert ezek visszarepítenek téged érzelmileg.

2012. aug. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!