Tanulási probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Leírom röviden a történetet és a problémát:

Kb 7-8.is koromig kitűnő tanuló voltam.

Most hogy elkezdődött a gimi 3-4esre rontottam le.

Régebben "örömmel" ültem le tanulni meg sokkal jobban is ment.

pl: Történelemből 2 témakört is képes voltam teljesen megtanulni viszonylag elég hamar és meg is maradt bennem nem kellet sokszor átolvasni.

Meg minden más tantárggyal is így voltam hogy nagyon hamar fogta az agyam.

Bezzeg most meg nem tudom miért elment a kedvem a tanulástól, pedig szeretnék csak valahogy nem érzem azt a lelkességet mint régen..

Ezt hogy lehetne megoldani?


2012. aug. 9. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hogy? Sehogy. Szerinted nekem van kedvem mindig tanulni? Ezt , úgy értsd , hogy mindig, éjjel alszok napi nyolc órát , nappal pedig tanulok. Ez nyáron. Szerinted nekem ez jó, hogy nem járok sehova , folyton csak a tanulás? Hidd el engem se lelkesít. De a muszáj nagy Úr , és tudom , hogy csak így érhetem el a céljaimat, máshogy NEM megy. Tedd félre a lustaságot , vedd elő az akaraterőd. Ennyi a titok.
2012. aug. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
értékeld újra magadban hogy tulajdonképpen miért is fontos ez. vagy csak ülj le és ne állj fel addig amíg nem tanultál rendesen.
2012. aug. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom tinédzser vagy...ez azért számít nagyon, mert akkor most vagy a hormonális változások időszakában és ezért jóval fáradtabb vagy nehezebben koncentrálsz, vagy nem is nagyon lehet lekötni a figyelmedet, mert egyből elvonja más...a tanuláshoz fel kell készülni...a tanulás folyamata egy külön tudomány melyet vizsgálnak mai napig....a lényege...a tanuláshoz nyugodt környezetet kell teremteni, lélekben fel kell készülni, pakolj el az asztalodról, hogy semmi ne vonhassa el a figyelmedet...nyiss ablakot, hogy a friss oxigén táplálhassa az agyad ezáltal az hatékonyabban fog működni. A szöveget olvasd el először, húzd alá másodszorra, jegyzeteld ki a lényeget, írjál belőle vázlatot címszavakban. majd olvasd el hangosan. 1,5 óránál tovább egyfolytában ne tanulj, egy 15-20 percig a két 1,5 órás tanulási intervallum között tarts szünetet és csinálj teljesen mást mint a tanulás...majd ülj vissza a jegyzeteidhez és próbáld meg felmondani hangosan magadnak mint ha felelnél.


Hidd el ez a módszer nagyon megéri, és nem terhel le...én is ezt tanórán tanultam meg és tételem is volt a helyes tanulási folyamat... jómagam is ezt alkalmazom és eddig nem vallottam kudarcot.


Valamint figyelj arra, hogy ne számítógépezz éjfélekig, hanem feküdj le időben, mert nem vicc, de egy fiatal szervezetnek 8-12 órányi alvásra van szüksége naponta...ha vizsga előtt állsz és nagyon sokat kell tanulnod akkor javaslok, hogy gingko biloba készítményt fogyasszál, mert ez egy természetes agyi értágító, melynek kedvező hatásai vannak...de arra figyelj, hogy soha ne vegyél be többet mint kellene, mert azzal nem a jól tanulós funkciót éred el, hanem az ellenkezőjét, tehát lebutulsz és idegbeteg leszel....kérlek írj vissza ha kipróbálod ezt a módszert...

2012. aug. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!