Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lusta vagyok, rosszkedvű,...

Lusta vagyok, rosszkedvű, alulmotivált és boldogtalan. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
21/L vagyok. Alapvetően nem mondanám, hogy rossz életem van, mert orvosi egyetemre járok, ami jól megy, jól is nézek ki, vannak barátaim, akikre számíthatok. Ennek ellenére folyton rossz kedvem van és ezt mások is meglátják. Nincs párkapcsolatom, pedig hiányzik egy szerető társ. Az a probléma, hogy túl maximalista vagyok. Ha 4-est kapok, akkor már nem tudok örülni. Ha találkozok egy pasival, akiben látok valami hibát, akkor már nem tudok beleszeretni. Gyakorlatilag azért nem tudok boldog lenni, mert mindig mindenben találok valami kivetnivalót. Az is probléma, hogy egész életemben gazdag emberek vettek körül, a velem egykorú ismerőseimnek már mind lakása van és bejárták a világot. Én egy koszos kis kollégiumban lakom, alig jártam valahol... Ettől folyton úgy érzem, hogy le vagyok maradva másoktól. A családom sem túl jó példa, apukám alkoholista és nem támogat sem anyagilag, sem erkölcsileg, sem sehogy. Mostanában semmihez sincs motivációm. Ha leülök tanulni, nem tudok 10 percnél tovább koncentrálni. Régebben futottam és tornáztam, most egyszerűen megmozdulni is lusta vagyok. Ha a barátaim bulizni hívnak, este 11-kor már úgy érzem, hogy hulla fáradt vagyok, legszívesebben mennék haza aludni. Ha nyaralni megyek, akkor sem tudok felhőtlenül örülni. Szóval mostanában akármilyen élethelyzetbe kerülök, nem tudok örülni, csak azt érzem, hogy sehol sem tartok az életben, semmirekellő vagyok, állandóan falakba ütközöm... Sajnos egyre több nap telik el úgy, hogy tényleg semmi hasznosat nem csinálok, csak filmet nézek, fekszem, vagy baromságokat olvasok az interneten és nem tudok nekiállni semminek. Mit javasoltok?

2012. aug. 11. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy éppen az a baj, hogy túlzottan is maximalista vagy. Kicsit adj lejjebb az elvárásaidból magaddal szemben. Azt értsd meg, hogy nem az iskolai teljesítményeden múlik az, hogy milyen ember vagy, hanem azon, hogy hogy állsz a körülötted lévő emberekhez.
2012. aug. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ha az apukád alkoholista, akkor gondolom nem valami felhőtlen a légkör Nálatok. Ez is okozhatja a panaszaid, de ezen csak apukád tudna segíteni, ha akarna!
2012. aug. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon jól megfogalmaztad a diagnózist , látszik hogy értelmes lány vagy.

Úgy gondolom, hogy az étrendeddel lehetnek problémák. A szerotonin szinted csökkenése lehet a tünetek kiváltó oka.

2012. aug. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Lehet, hogy tényleg a szerotonin szinted a probléma, de lehet hogy egy tökéletlen világban, te vagy az utolsó tökéletes lány. Szerintem kapd össze magad, az orvosin valószínüleg jól kifizetődő betegség a maximalizmus.


Többieken meg nem jó rágódni, nem nekik rossz hanem neked. Nem valószínű hogy többet tettek le az asztalra mint te (max csak elvenni sikerült a dolgokat jobban). Az élet általában kiegyenlíti ezeket a különbségeket idővel.


Hülyeségek helyett meg olvashatnál Horatiust, eredeti latinban ha már tudsz. 21\F

2012. aug. 17. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!