Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehet ezt bírni? Aki...

Hogy lehet ezt bírni? Aki tudni, dolgozni akar, miért az a gáz?

Figyelt kérdés

Most kezdek az egyetemen.

Az összes ismerkedőprogram a buliról szól és az alkoholról.

Közös mozizás, teaház, kávéház, cukrászda, piknik stb - ilyen ma már nem létezik.

Egy hónapon belül négy program van szervezve, ebből három buli, egy csak kocsmázás - azon túl is vagyunk.

Nem szeretem az alkoholt, mert egyrészt kellemetlen, ha a lazasághoz, jókedvhez, hülyüléshez az kell. Én még anélkül is tudok hülyülni, laza lenni, nevetni. Másrészt olyan rossz, ha már befolyásolja a személyiséget, a tetteinket, túlságosan feloldja a gátlásainkat - márpedig a legtöbb fiatal iszik annyit, hogy ez történjen.

Gyűlölöm a bulikat, mert én a normál zenét szeretem, nem azt, amelyikből csak a tucctucc hallatszik ki. A tucctucc számomra unalmas órákon keresztül. Ráadásul akár gáz, akár nem, én éjfél után már fáradok, az alkohol pedig szintén ezt váltja ki belőlem. Ja, és egyébként is a beszélgetést szeretem, nem az ugrálást egész éjjel - tehát túl hangos is a zene...

Egyáltalán azt a bulit nem tartom jónak, amihez az alkohol kell, hogy elviselhető legyen.

Hétköznap is bulik lesznek, havonta, úgy, hogy aznap suli, másnap suli.


Egyetemre megyek, és azt tapasztalom, az emberek nagy-nagy többségét nem is érdekli a szak, még senkit se hallottam a szakjáról beszélni, azzal kapcsolatban terveket szőni. Viszont olyat hallottam, aki csak azért erre a szakra jött, mert számára hangzatos a neve, már hallotta valahol, csak úgy, stb. Azt se tudják többen, miről szól.

Jó, nem azt mondom, legyünk lazítani se bíró szakbarbárok, DE szerintem beleférne egy kicsit a komolyabb duma is a dolgokba.


A csoporttársaim, kartársaim (ezt még nem tudom, hogy mondják.. vagy simán sulitárs?) csak a bulikat várják, magát a tanulást nem, hogy vajon melyik tárgy lesz érdekes, melyiket fogják érdekesen magyarázni, melyik száraz, stb.

A felsőbbévesek rögtön abba avatnak be, milyen kocsmák vannak, milyen szórakozóhelyeken milyen gyakran van buli, stb. A pénzük zömét is bulikra költik, elég sok pénzt...



Szóval a komolytalanságot, a túlzott lazaságot látom mindenütt. Amit művelnek, legszívesebben alkoholizmusnak nevezném.

Nem azt mondom, legyünk stréberek, túl komolyak, szakbarbárok, de azt állítom, a komolyság is kellene.


És részt kell venni a bulijuk zömén, legalább az elején, hogy be tudjak illeszkedni, legyen kihez szólni, legyen kitől segítséget kérni, ne nézzenek apácának, mert talán az se vagyok...



És hiányoznak a szerintem tényleg jó bulik, teszem azt egy délutáni piknik egy parkban alkohol nélkül; egy csendesebb teaházazás; egy - alkohol nélküli - hülyülés, röhögcsélés valahol, stb.

A tucctuccos-piás party-k meg maradhatnának vizsgaidőszak utánra, akkor tényleg jó érzés bömbölő zenére kiugrálni a stresszt.



Akik még ilyenek vagytok, mik a trükkjeitek?


2012. aug. 30. 20:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Én is így jártam, nekem nincs trükköm, nem halok bele, ha nem süllyedek a szintükre. Neten van pár kapcsolatom, ha kérdés van, nekik írok, azt annyi.

Gondolom vannak más barátaid...

2012. aug. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok még egyetemista, csak néha szoktam kitombolni magam, évente 3-4-szer buliban. Sajna én sem tudok egy piknikezős, csendesebb beszélgetésen részt venni, mert a többiek ha valahova mennek, akkor csak buliba.
2012. aug. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Van baráti köröm, és velük pont piknikezünk, palacsintázózunk, cukrászdázunk, egymásnál beszélgetünk.

Náluk csak a közös érdeklődési kör hiánya a gond, de ez már az én furaságom.


Na ilyeneket nem találtam még az egész egyetemen... akiket megismertem valamilyen szinten. Meg ugye a mentalitás.

2012. aug. 30. 20:17
 4/19 anonim ***** válasza:
Mit tanulsz?
2012. aug. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem akarom, hogy beazonosítható legyek, nem szívesen írom le.

Természettudományos, mérnöki, ez még aránylag tág.

2012. aug. 30. 20:20
 6/19 anonim ***** válasza:

Bocs, csak kíváncsi voltam, mi az a furcsaság! :D

Majd lesznek gyakorlatok, ott jól lehet ismerkedni, meg a tárgyról beszélgetni.

2012. aug. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Túlságosan tudományos érdeklődésű vagyok, és a történetek kevésbé kötnek le, így oda kell figyelnem arra, hogy legalább egy-egy filmet megnézzek néha. :D

Meg kevés játékot szeretek, mármint társasjátékra gondolok.

Plusz még szeretem a magányt és sokat gondolkozom el.

Ezek. De ezek már tényleg nem az én bajaim.


Örülnék, ha lenne ilyen ember az egyetemen, ilyen furi még, mint én, de az elsődleges problémám a kérdésben kiírt. :D

2012. aug. 30. 20:30
 8/19 Skydive válasza:
Az ismerkedős bulik nem lehetnek teaházi beszélgetések. Ilyen helyekre majd a barátaiddal mész ahogy én is. A nagy közös egyetemi dajdajok meg mindig is a piálásról szóltak :)
2012. aug. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Az ismerkedés pedig ne a piáról, ne a részegségről vagy ahhoz közeli állapotról, magyarul ne az alkoholos befolyásoltságról szóljon! És ne őrülthangoszenés helyen történjen, ahol dumálni se lehet, csak ugrálni és a két nemnek túl közel kerülni.
2012. aug. 30. 21:43
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
"Az ismerkedős bulik nem lehetnek teaházi beszélgetések."-Miért ne lehetne? Ahogy a kérdező is írja, hangos zene közben még beszélgetni se lehet, és mindenki részeg...
2012. aug. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!