Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehet ezt bírni? Aki...

Hogy lehet ezt bírni? Aki tudni, dolgozni akar, miért az a gáz?

Figyelt kérdés

Most kezdek az egyetemen.

Az összes ismerkedőprogram a buliról szól és az alkoholról.

Közös mozizás, teaház, kávéház, cukrászda, piknik stb - ilyen ma már nem létezik.

Egy hónapon belül négy program van szervezve, ebből három buli, egy csak kocsmázás - azon túl is vagyunk.

Nem szeretem az alkoholt, mert egyrészt kellemetlen, ha a lazasághoz, jókedvhez, hülyüléshez az kell. Én még anélkül is tudok hülyülni, laza lenni, nevetni. Másrészt olyan rossz, ha már befolyásolja a személyiséget, a tetteinket, túlságosan feloldja a gátlásainkat - márpedig a legtöbb fiatal iszik annyit, hogy ez történjen.

Gyűlölöm a bulikat, mert én a normál zenét szeretem, nem azt, amelyikből csak a tucctucc hallatszik ki. A tucctucc számomra unalmas órákon keresztül. Ráadásul akár gáz, akár nem, én éjfél után már fáradok, az alkohol pedig szintén ezt váltja ki belőlem. Ja, és egyébként is a beszélgetést szeretem, nem az ugrálást egész éjjel - tehát túl hangos is a zene...

Egyáltalán azt a bulit nem tartom jónak, amihez az alkohol kell, hogy elviselhető legyen.

Hétköznap is bulik lesznek, havonta, úgy, hogy aznap suli, másnap suli.


Egyetemre megyek, és azt tapasztalom, az emberek nagy-nagy többségét nem is érdekli a szak, még senkit se hallottam a szakjáról beszélni, azzal kapcsolatban terveket szőni. Viszont olyat hallottam, aki csak azért erre a szakra jött, mert számára hangzatos a neve, már hallotta valahol, csak úgy, stb. Azt se tudják többen, miről szól.

Jó, nem azt mondom, legyünk lazítani se bíró szakbarbárok, DE szerintem beleférne egy kicsit a komolyabb duma is a dolgokba.


A csoporttársaim, kartársaim (ezt még nem tudom, hogy mondják.. vagy simán sulitárs?) csak a bulikat várják, magát a tanulást nem, hogy vajon melyik tárgy lesz érdekes, melyiket fogják érdekesen magyarázni, melyik száraz, stb.

A felsőbbévesek rögtön abba avatnak be, milyen kocsmák vannak, milyen szórakozóhelyeken milyen gyakran van buli, stb. A pénzük zömét is bulikra költik, elég sok pénzt...



Szóval a komolytalanságot, a túlzott lazaságot látom mindenütt. Amit művelnek, legszívesebben alkoholizmusnak nevezném.

Nem azt mondom, legyünk stréberek, túl komolyak, szakbarbárok, de azt állítom, a komolyság is kellene.


És részt kell venni a bulijuk zömén, legalább az elején, hogy be tudjak illeszkedni, legyen kihez szólni, legyen kitől segítséget kérni, ne nézzenek apácának, mert talán az se vagyok...



És hiányoznak a szerintem tényleg jó bulik, teszem azt egy délutáni piknik egy parkban alkohol nélkül; egy csendesebb teaházazás; egy - alkohol nélküli - hülyülés, röhögcsélés valahol, stb.

A tucctuccos-piás party-k meg maradhatnának vizsgaidőszak utánra, akkor tényleg jó érzés bömbölő zenére kiugrálni a stresszt.



Akik még ilyenek vagytok, mik a trükkjeitek?


2012. aug. 30. 20:04
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Gólyatáborban a vonatúton már ivás volt. Mondták is a felsőbbévesek, hogy alkoholos befolyásoltság alatt az emberek 90%-a könnyebben barátkozik.

Nade gáz, ha valaki anélkül nem tud eléggé.. Max nem könnyen, én se könnyen. De tiszta fejjel, eszköz nélkül kellene barátkozni.

2012. aug. 30. 22:08
 12/19 Skydive válasza:
Azért mert 300-400 ember nem fér be egy teaházba. Oda majd azokkal mész akikkel már közeli viszonyba kerültél. A gólyatábor sem csak a piálásról szól. Ezek az össznépi programok nem kötelező elemei az egyetemi életnek. Aki akar megy aki nem akar nem megy. Én járok össznépi tombolásra is, de ugyanúgy kiülök piknikezni meg zenélgetni a békás tó partjára. És imádok teaházba járni. Sem a tudni akarás, sem a kemény munka nem szégyen, SŐT! De ezek mellett sok más is van ám :)
2012. aug. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
31%
Természetesen oda mennének, ahol elfér annyi ember, nagyokos, nem egy 10 személyes lyukba.
2012. aug. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Legalább jó volt a gólyatábor, kérdező? Voltak ismerkedős játékok?
2012. aug. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Jó volt egyébként. :)

Volt ismerkedés szempontjából jó és kevésbé jó program is.


Az tetszett, hogy a durva dolgokból könnyű volt kivonni magát annak, aki nem akart részt venni.


Egyébként elsősorban a piáról és az ordításról szólt a tábor, az ordítás része tetszett is.



Amúgy nekem furcsa, ha valaki napközben jó szakember, érdeklődő, becsületes, éjjel pedig lazítania kell, mégpedig "eszközök" segítségével: cigivel, itallal, utóbbit esetleg részegedésig.

Szóval nemcsak azt nem tudom megérteni, hogy valakit nem érdekel a szakmája, csak magáért a megélhetésért csinálja. Hanem azt se, ha dorbézol.


Nem tudom, nekem a netes cikkolvasás, a fórumolvasás, az úszás, a kocogás, a haveri együttlét pl egy parkban is tökéletes módszer a fáradt gőz kieresztésére, nem kell ahhoz nekem alkohol befolyásoltság, éjszakázás, tombolás.

2012. aug. 30. 22:30
 16/19 Skydive válasza:
A dorbézolás is egyfajta gőz kieresztés. Egy leendő egyetemistának nem igazán kellene ilyen dolgokon fennakadni. Szerintem ennél intelligensebb vagy. Ki így, ki úgy lazít. Ez is egy módja a sok más mellett.
2012. aug. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Hát azért mégis!!

Az, hogy az egyetemisták 99%-a kvázi alkoholizmussal, éjszakázással lazít, GÁZ!!

Maguktól, szer nélkül már nem tudnak lazítani??

2012. aug. 31. 00:39
 18/19 Skydive válasza:
Azért a 99% erős túlzás. Az pedig a másik, hogy csak a legalja issza le magát minden hétvégén a sárga földig. Figyelj én viszonylag érett gondolkodású embernek tartom magam, nem is vagyok túl buta (pszichológiát tanulok) és semmi kivetnivalót nem találok abban, ha az ember néha a szokásosnál jobban kirúg a hámból. Nem arról van szó, hogy "szer" nélkül nem megy. Egyik részről az alkohollal semmi baj nincs ha mértékkel fogyasztja az ember. Teljesen elfogadott meginni suli vagy munka után 1 sört a haverokkal (bár én inkább a bort preferálom). A másik pedig az, hogy néha igenis kellő pluszt tud adni, ha támolygósra iszom magam. A néha nálam évente maximum 1-2 alkalmat jelent. De pl egy vízipipázós, neadjisten füvezős , borozós beszélgetős elmélkedős este is nagyon jó tud lenni. Lehet bor nélkül is, de akkor picit hiányzik a "megnyílok" hangulat, lehet fű nélkül is de akkor a "bölcs" vagyok és a szeretetflash hangulat hiányzik, vízipipa nélkül meg a keleti hangulat hiányzik. A fű mondjuk jó ritka volt, sőt manapság már egyáltalán nem élek vele, de pl a borozás az igenis hiányozna. És ezek mellett ott a mozi, a teaház (nagy teás vagyok), a piknik, a kirándulás az aquapark stb stb stb. Egyik nem zárja ki a másikat, és amíg az ember ésszel csinálja egyikben sincs semmi kivetnivaló.
2012. aug. 31. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Szerintem nagyon nem jó, ha oldott állapotba, kellemes hangulatba kerüléshez bármilyen élvezeti szer kell.



Addig jó, amíg tudsz hülyülni, hülyeségeket beszélni, mindenen röhögni, mindent kifigurázni de ugyanakkor máskor tudsz komoly lenni, tudsz filozofikus lenni, nagyokat mondó ember lenni - mindenféle szer nélkül!

Amint kipróbálod a szert, úgy fogod érezni, az jobbat, többet ad, és innen nincs visszaút. Onnantól újra és újra szükséged lesz rá.



A legnagyobb problémám, hogy a nagy-nagy többség nem lát kivetnivalót az alkoholban, esetleg a fűben, a cigiben. És ez a nagy-nagy többség lenéz minket, akik még ezek nélkül is el tudunk lenni, ezek nélkül is tudunk alkalmazkodni különböző hangulatokhoz, ezek nélkül is ki tudjuk ereszteni a fáradt gőzt. Ti, nagy-nagy többség meg akartok változtatni minket, nem hisztek nekünk és nem hagytok békén. Ezért mi egyre kevesebben vagyunk, egyre bátortalanabbak és egyre sz*rabbul érezzük magunkat, miattatok.



Az egész szituációról amúgy eszembe jut a Mario és a varázslóbeli Cipolla, akinek eszközei voltak a hatás elérése érdekében: ostor, cigi, alkohol és a púpos kinézete. Ezek nélkül egy senki lett volna...



Pedig az az igazi, és addig jó, amíg eszközök nélkül is tudunk magabiztosak lenni, tudunk önmagunk lenni és még sorolhatnám.



És ezek az olyan dolgok, amiket nem, nem szabad kipróbálni. Magamról tudom... Beb@szva még nem voltam, becsípve igen, és már kívánom ezt az érzést. Pedig jó ismerősömmel voltunk Esztergomban várost nézni, és egész nap fergeteges volt a hangulatunk, pedig egy deci alkohol nem volt bennünk.

2012. aug. 31. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!