Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hazugság a múltam, hazugság a...

Hazugság a múltam, hazugság a jelenem, és hazugság a jövőm. Hogyan tudnék ezzel megbirkózni?

Figyelt kérdés

nem írnám most le az élettörténetemet, de átvertem, és átverek egyfolytában mindenkit. a családomat, a barátnőmet, a barátaimat.

nem tudok róla leszokni. mint valami drog olyan.

a barátnőm előtt nem tudom önmagam adni, mert tudom, hogy abba "szeretett" bele amit játszottam.

a családom megbízott bennem, visszaéltem vele.

a barátaim szemébe valaki vagyok, mert olyanokat teszek, illetve mondok, ami abszolút ezt hozza ki belőlük.


de ha egyszer mindenki a fal mögé lesne, és látnák ki is vagyok valójában...egy unalmas 7 köznapi, kissé elhízott srác, aki átlagos, és szürke.

senkit sem érdekelnék.

a családom ígyis már utál, mindenki, mert ők beláttak a fal mögé képletesen szólva, de korántsem láttak mindent.


nincs munkám sajnos még, velük élek. de amint lesz szeretnék mindnet és mindnekit itt hagyni. új életet kezdeni valahol, és őszinte emberként élni..lassan már fogalmam sincs miylen az..:/

elhatalmasodott rajtam ez a dolog. és bűnhődök. sokkal jobban mint azt bárki eltudná képzelni, megérdemlem, de ugyérzem képtelen vagyok a szemükbe nézni az embereknek..:/

25/F


2012. szept. 3. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekem is volt ilyen időszakom... Nem hittem volna hogy van még ilyen ember, de egy kis megnyugvást érzek :) Nos... kezdd ott, hogy tisztázd mindenkivel a dolgokat. Az emberek nem azért szeretnek hogy kitalálsz dolgokat, hanem azért, mert egyéniség vagy ugyan úgy mint bárki mások. Nem azért szeretnek, mert (pl) Trabant helyett Audival jársz... és még sok ilyen. Új életet csakis úgy kezdhetsz, hogy mindenkivel letisztázod, hogy hazudtál; nem mondtál igazat és így akartál "színesebbnek" tűnni... Pedig vannak olyan emberek, akik a -te állításod szerint- szürke emberekben is látják a színt... :) Ne keseredj el, jobb minnél előbb tisztázni a dolgaid.


24F

2012. szept. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 guti73 ***** válasza:
Fura,de magamra ismertem! Én is így éltem az életemet kb 10 évvel ezelőttig. Bármilyen nehéz is , fogd a cuccaidat , és meg se állj min.200 km-ig!! Én Szeged mellöl indultam Sárvárra. Ott találtam munkát, új életet, szerelmet. 3 napig visszaakartam menni de szerencsére nem tudtam! És nem is nézek hátra! Indulj el! Csak ezt tudom ajánlani. S nem gondolkozz, hagyd magad sodorni az árral!!
2012. szept. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 guti73 ***** válasza:
S még egy dolog! Ha már új lapot kezdesz , hagyd fel a régi szokásoknak, a "színezést". Sz@ard le ha szürkének látnak , inkább legyél szürke , mint hazug!
2012. szept. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

király az első komment.


ha már most tudod hogy hazugság lesz a jövőd is, akkor nincs itt miről beszélni.

2012. szept. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az lépés, hogy ezt felismerted. Innentől már csak határozd el magad, min akarsz változtatni.
2012. szept. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Skywalker33 ***** válasza:

fogadd el magad.

nevezd meg azt ami VAN.

fogadd el ami rajtak kívül van.

Tudd hogy a hazugság hazugságot vonz és ez teher, betegség és sok szenvedést okoz.

Gondold át ezeket, erősítsd vele a motivációdat.

Minden reggel tisztázzd le magadban hogy az egyenes utat akarod.

Konkrét helyzetekre gyakorolj be egy rövid őszinte választ.

Kérj segítséget a szellemi vezetésedtől hogy kiléphess a régi viselkedési mintából.

legyél türelmes és lebomlik a régi, közben felépíted az újat.

t

2012. szept. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ez szerintem teljesen normális: mind maszkokat hordunk

csak ezt sokan észre sem veszik; és akik észre is veszik azokból is csak nagyon kevesen merik saját maguknak beismerni

de te ezt megtetted: beismerted saját magadnak hogy hazudsz; ez szerintem értékelendő


ha elköltözöl és új életet kezdesz azzal nem változik semmi csak új maszkokat "növeszthetsz" már ha képes vagy rá és ha tényleg szükséged van rá


ha mind önmagunkat adnánk abból nagy problémák lennének

meggyőződésem hogy az embereknek több mint fele nem normális (szó szerint), és kb 80% "szürke" ahogy te fogalmaztál és ennek is vannak szintjei; hidd el: én találkoztam olyan emberekkel akik annyira szürkék hogy ha ismernéd őket akkor nagyot nőne az önbecsülésed...

saját magukat verik át és hazugságokban ringatják magukat... napról napra élnek és egy darab céljuk nincs, csak annyi hogy élni


neked van célod, és ha ködösen is de legalább látod a jövődet; és ez a nem mindegy!

szerintem becsüld meg magad, csinálj egy belső átértékelést a múltadról és dönts hogy hogyan tovább, merj nagyot gondolni mert hidd el semmi sem lehetetlen

és egy dolgot ne feledj: mind hazudunk!

2012. szept. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

dr. house:

"mindenki hazudik"


igaz...de azért nem erre épül az életük...:/

remélem az én életem rendbe jön, és ha legalább munkát találnék az nagyot dobna az önbecsülésemen...megpersze hamarább kezdhetém újra...

2012. szept. 5. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!