Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hazudtam és most lelki ismeret...

Hazudtam és most lelki ismeretfurdalásom van, hogy mondjam el?

Figyelt kérdés

Anyukám adott 5ezer forintot hogy fizessem be a csekkeket elindultam befizetni de nem találtam a pénzt a zsebemben haza szaladtam és elkezdtem keresni de sehol nem találtam..azt hittem elhagytam ezért titokban elvettem apukámtól 5ezret soha nem számolja így nem vette észre tudtam hogy jövőhéten lesz a szülinapom abból vissza adom apának a pénzt és a csekkek is bevannak fizetve meg is kaptam vissza raktam de apa pont meglátta hogy vissza rakom ezért a azt mondtam cipőre kellet de már itt a pénze eközben persze meg találtam az anyutól kapott pénzt is a csekkekre szóval vissza raktam a pénzt apa nem is haragudott. Aztán el is felejtettem végre mindezt, de tegnap be ugrottunk anyuval apához néhány cuccunkért(apáék külön élnek) apa már kicsit többet ivott és ezért felhozta hogy elvettem szó nélkül tőle pénzt nagyon be pánikholtam hogy anyu mérges lesz hogy azért vettem el mert azt hittem el hagytam a pénzt ezért mikor a kocsiba rákérdezett azt mondtam a tesóm vette el a pénzt én csak helyette raktam vissza. Nagyon nem volt szép hogy ráfogtam és anyu holnap meg akarja neki mondani hogy többet nem falazok neki de a tesóm azt se tudja miről van szó hiszen nem is ő vette el hogy mondjam el anyunak hogy én voltam úgy hogy ne haragudjon rám amiért hazudtam?

13/L.



2012. jún. 24. 22:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd meg Neki ezt, amit ide írtál! Hidd el, hogy meg fogja érteni és nem fog Rád haragudni!:-)
2012. jún. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
mondd el neki nyugodtan ez nem olyan mintha lopnál hisz mindenféle képen meg van mindenkinek a pénze. Nem fog haragudni rád. :)
2012. jún. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Ez aranyos :) tedd, amit az első mondott!
2012. jún. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

kérj érte bocsánatot, igérd meg hogy többet nem hazudsz meg veszel el pénzt szo nélkül. egyébként megmondhattad volna apukádnak ezt szerintem hogy azt hiszed elhagytad a pénzt, szukséged lenne 5 ezer fointra, de visszaadod a szülinapibol. szerintem nem is kérte volna hogy add vissza.

felesleges egyébként ilyeneket hazudni hogy cipöre kell, meg hogy a tesod volt, utána ha kiderül sokkal rosszabb lesz. a tesod is haragudni fog, anyukád is meg apukád is. holott ha elöre megmondod hogy szerinted elhagytad, nem lenne belöle semmi. még mindig jobb ha azért haragszanak mert elhagytad, mint azért mert hazudtál többször is.

2012. jún. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm a válaszokat. De apukám nem szeret engem annyira mint a tesómat(féltesó) és azt mondta anyunak hogy én el loptam tőle a pénzt.. pedig akkor mikor meglátta hogy vissza rakom nem is haragudott de tegnap este pedig kiabált hogy el loptam.. :( nagyon sajnálom hogy elvettem tudom hogy az én hibám és figyelnem kellet volna a pénzre amit anyu adott de a másik gatyám zsebében felejtettem és nem jutott eszembe hogy ott hagytam.
2012. jún. 24. 23:05
 6/19 anonim ***** válasza:
Hát ezt rendesen megkeverted. Egyáltalán nem kellett volna sztorikat kitalálnod. Megmondtad volna apudnak, hogy elhagytad a pénzt nem merted megmondani senkinek, ezért arra gondoltál, hogy úgyis pótolod amit látott is, senki nem haragudott volna senkire. (ha így lett volna a cipő miatt is kiakadt volna) Szerintem mond el mindenkinek mi volt az igazság, és hogy azért találtál ki ilyeneket mert féltél hogy mit gondolnak majd. Bár nem fognak neki örülni, hogy kapásból hazudtál amit rákérdeztek valamire, de az írottak alapján nem valószínű hogy következményei lennének a dolognak
2012. jún. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

sajnos gyakorlatilag tényleg elloptad. biztos félnek nehogy rossz irányba menjen az életed, én se hagynám annyiban ha a gyerekem elvenné a pénzem. :S

majd ha idösebb leszel és munkahelyed lesz, ott se lehet ilyet csinálni hogy kölcsönveszel a kasszábol, vagy munkatárstol és késöbb visszateszed... ha szükséged van valamire, kérdezd öket. ha apukád nem is, anyukád biztos adott volna csekkre pénzt, bár nyilván nem örült volna hogy elhagytad, de azért az közel sincs ahhoz hogy hazudsz meg elveszed a pénzt. beszéld meg velük ha ilyen van.

2012. jún. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat biztos nem fogok többet ilyet csinálni mert mikor rá gondolok könnyezek. Ha lesz munkahelyem biztosan nem vennék ki pénzt.. most is csak azért nem akartam szólni anyunak mert nagyon szeretem és nem akartam hogy haragudjon de így most még jobban fog haragudni mintha megmondtam volna mert hazudtam a testvérem re fogtam már az én fejembe se fér hogy tehettem ezt meg.. aludni sem tudok nagyon rossz érzés. :'(
2012. jún. 24. 23:30
 9/19 anonim ***** válasza:
Menj, mond el nekik, látszik, hogy nagyon bánod, nem lesz baj. Aranyos vagy, biztos, hogy becsületes felnött lesz belőled.
2012. jún. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Aranyos vagy, biztos, hogy becsületes felnött lesz belőled."


Tényleg? A próféta szóljon belőled. Mert én csak arra tudok gondolni, hogy ha a tesóját, akit szeret, ilyen könnyedén felhasználja, akkor vadidegen embereket bűntudat nélkül átver.

2012. jún. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!