Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy legyek magabiztos, és...

Hogy legyek magabiztos, és beszédes?

Figyelt kérdés
Suliban kis szürke emberke vagyok, nem tudok megszólalni valamiért. Suli után ha lógok spanokkal akkor okés minden, tudok beszélni. Lehet az a baj, hogy reggel suli előtt nem tudok rágyújtani. Nem tudom. De nagyon zavaró, hogy mindenki beszél, társalog, én meg nem tudok mit mondani. Szeretnék változtatni rajta, és ehhez kérnék segítséget, ha lehet. Köszönet előre is a válaszokért. A dohányzásról pedig nem szokom le, szóval azzal senki ne jöjjön.

2012. szept. 15. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
én is ugynilyen vagyok:S szerintem az lennne a megoldás h le kell sz.arni más mit gondol rolad és ha van véleményed azt mond el,
2012. szept. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi:D Én lesz*rom mit gondolnak, csakugye jó lenne beszélgetni velük, de amíg a suliba vagyok, nincs bátorságom oda menni másokhoz, mert nem tudom mit mondjak, meg ugyérzem h zavarnék. Ha ezekre tudna vki megoldást találni, akkor megköszönném
2012. szept. 15. 14:32
 3/11 anonim ***** válasza:
19%

Ne akarj beszédes lenni. Lehet, hogy már nem szürke emberkének néznének, hanem folyton belekötnének, ami még idegesítőbb szerintem.

Csendben is lehetsz magabiztos.

2012. szept. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
1.vagyok, mintha én irtam volna :S
2012. szept. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
csak épp a bökkenő az, ha beülök a sarokba magamba fordulva, attól nem lesz jobb semmi
2012. szept. 27. 19:10
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne beszéld be magadnak, hogy zavarnád őket.Menj oda bátran és próbálj becsatlakozni a beszélgetésekbe. ne ess az én hibámba:)
2012. szept. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Annyi ember kérdezi ezt, csak itt, hogy már ebből foglalkozások tucatjait lehetne indítani vidéken és Pesten, hétről hétre. Mégsincs ilyen, semmilyen szervezett lehetőség nincs erre, csak "vezetői tréning" ami hasonlókat szolgál, százerekért, menedzsereknek és értékesítőknek. Talán magukat kéne megszervezni az ilyen embereknek? Talán valaki(k) kezükbe kéne venni a kezdeményezést, csoportokat alakítani és segíteni nekik? Nem tudom mi a válasz, pedig egyre több a szürke, görnyedt, halk ember, lassan fel kéne ébredni.
2012. okt. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

engem is érdekelnének az értelmes válaszok eddig nem találtam olyat amit még nem hallottam, velem ugyanez a helyzet csak kicsit gázosabb.. de az alaphelyzet az ez.

Itt láttam több hasonló helyzetű hozzászólót melyik megyéből vagytok ?

2012. okt. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7%
egy másik hasonló kérdéshez írtam ezt: én sem tudok beszélgetni. de nem gond. attól még kerülnek barátaim és az osztályból senkinek sincs baja velem. szerintem se erőltesd a dolgot. úgy mindenkit elriasztassz. maradj csak olyan hűvös, közömbös, de segítőkész és udvarias és kedves ha hozzád szólnak. nem lehetsz soha társasági ember. fogadd el. viszont fogsz majd tudni beszélgetni amennyit szükséges és fogsz bulizni eleget. szerintem a humoroldalak (nemkutya,9gag,ezmiez,stb.) is lendíthetnek a helyzeteden. egy egy menő megosztás, egy egy rövid frappáns beszólás máris ultra cool menővé tesz. hanyagold az erős gesztikulálást és visszafogottan nevess.
2012. nov. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%

azért nem tudsz mit mondani, mert nem vagy elég tájékozott. ha ilyen nehezen megy a dolog, érdemes "készülnöd arra, hogy beszélgess". azaz, mondjuk esténként találd ki, hogy mi az amit másnap bedobhatsz témának.

pl. ha érdekel az űrkutatás. utána nézel hírekben, oldalakon, hogy mik történtek a közelmúltban.. másnap simán felhozhatod, h "hallottátok-e h ez meg ez történt?" egy, így jobban megismerik az érdeklődési körödet, azaz téged. kettő, neked is van mit mondanod. három, magukat fogják butának érezni melletted, amiért te ilyen tájékozott vagy hozzájuk képest, tehát magabiztosabb leszel. nekem bevált ez a módszer.

2012. nov. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!