Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érzem azt h kamaszkoromb...

Miért érzem azt h kamaszkoromban mintha nem szeretném "úgy" a családom mint régen? Normális?

Figyelt kérdés

Üdv!


16/f vagyok. Ugye míg kicsi voltam ez a kérdés nem merült fel bennem. Pár éve viszont nemtudom h pontosan hogy érzek pl szüleim felé. Anyámmal élek, apámmal nem igazán vagyok jóba, évek óta nem él velünk. Mármint persze szeretem a családtagjaimat csak nemtom.. nem úgy mint régen. Apámat sztem már nem szeretem, de most nem ő miatta érdekel. Ugye anyámmal élek évek óta és ahogy jött a kamaszodás, jöttek a "problémák" & nézeteltérések néha veszekedések.. Azt tudom h ez kamaszodással jár, de azis amit a kérdésben feltettem?


Pl ha holnap suliban értesítenének róla h édesanyám meghalt akkor elképzelésem sincs h mit éreznék. Nagyszüleim már elég idősek és sajnos nemsokára meg fognak halni, és itt is ugyanez a helyzet annyiban más h amikor gondolkodok ezen néha egy kis kíváncsiság tör rám h mien lenne ha vmeik nagyszülőm meghalna, de persze nem várom h megtörténjen. Ez normális?


Köszönöm a válaszokat, Üdv


2012. szept. 18. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkorban a szülő a minta, a példa, a mindenség.

Kamaszkorban eltávolodsz, mert egyszerűen ez az életkori sajátosság.

Felnőttként, ha szépen neveltek úgy mond visszatérsz. Megértőbb és elfogadóbb leszel a szülőkkel szemben.

De ez mind évek kérdése.


Kamaszként mindenki eltávolodik kicsit-nagyon a szüleitől. Nehéz időszak ez, mert érzelmileg is szabadulnál a szüleidtől, mert függetlenedni akarsz, miközben ilyenkor a legfontosabb az érzelmi támogatás a szülők részéről, hogy később ne azért függetlenedj, mert menekülsz otthonról, hanem azért, mert ez az élet rendje.


A halál...hát nem is tudod, de nagyon meg fog rázni, ha most kamaszkorodban megy el valaki. Érzelmileg ilyenkor azt hiszed a világ legerősebbje vagy, miközben törékeny még a lélek. De ne is dilemmázz most a halálon.

Csak éld a kamasz éveid, a számodra furcsa, de normális érzelmekkel együtt.

2012. szept. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon a válaszodat! Üdv
2012. szept. 18. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!