Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti büszkék vagytok a magyarság...

Ti büszkék vagytok a magyarságotokra?

Figyelt kérdés

2012. szept. 19. 15:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%

Nem, én magamra vagyok büszke.

Ha más nemzetséghez tartoznék, annak sem örülnék se kevésbé se jobban. Vannak dolgok, amiért jó magyarnak lenni, épp ahogy szingaléznek is.

2012. szept. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
Arra vagyok büszke,amit önerőből elértem,nem arra,hogy hova pottyantam.
2012. szept. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Miért lennék büszke arra, hogy hova születtem? Mindenki a saját teljesítményére, tetteire legyen büszke!
2012. szept. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Szerintetek magyarnak születni hátrány,mert itthon kevésbé tudod megvalósítani a terveidet az álmaidat amiért később büszke lehetsz magadra,míg fejlettebb országokban a hasonló szakmával,diplomával rendelkező esetleg nálad még gyengébb képességű ember a kedvezőbb körülményeknek köszönhetően jobban boldogul az életben és több sikereket tudd elérni mintha magyar földre született volna.esetleg ha lenne rá esély hogy kimehessetek külföldre élni dolgozni akkor kint maradnátok e véglegesen
2012. szept. 19. 15:27
 5/19 anonim ***** válasza:
68%

Nem éppenséggel mondanám büszkeségnek!

Tudnék olyan helyeket mondani a nagyvilágból, amire maximálisan büszke lennék!!

2012. szept. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Én a magyar hagyományokat szeretem, a lecsót, a pörköltet, az komondor kutyámat, az íjászatot, a pálinkát, a túrórudit, a hímzést, a zászlónk színét...

Büszke vagyok az íróinkra, költőinkre, művészeinkre, feltalálóinkra és a tényleges történelmi hőseinkre.


Külföldön tényleg jobban érvényesülsz, de ez nem a büszkeséghez sorolható szerintem.

2012. szept. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hát igen csak sok ember nem arra büszke hogy magyar hanem saját maga sikereire mint amit te is leírtál hogy külföldön jobban érvényesülsz és mivel ott jobban érvényesülnél nagyobb ill több sikereket tudnál elérni ami által büszkébb lehetsz magadra,hát meg hogy mit szeretsz az megint csak annak tudható be hogy az ember hol szocializálódik pl melyik országba milyen népcsoport tagja egyszóval a megszokás határozza meg.
2012. szept. 19. 15:53
 8/19 anonim ***** válasza:
Ez igaz.
2012. szept. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Szerintem pont ez miatt van az egész hogy senki sem a magyarságára büszke mert itt nincs már olyan mint rég hogy hazafiasság,becsület,tisztelet a politikusok körében,mert ők se igazából a magyarságukra büszkék hanem saját maguk sikereire pl:milliós kereset lukszús kocsik több száz négyzetméteres családi házak stb,ha ez még az ország rovására megy akkor is és akkor meg mi a válasz rá hogy elkúrtuk , Magyarországon itt már nincs olyan hogy együtt magyarok mert külön külön minden egyes ember avval van elfoglalva hogy hogyan törlessze a részletét hogyan oldja meg esetleges más gondjait,meg mindent elárasztanak külföldi cégek behozzák saját termékeiket zöldség gyümölcs ahelyett hogy azt itthon magyar emberek termelnék meg és evvel munkahelyet biztosítva az embereknek de nem csak a mezőgazdasággal van ez hanem szinte minden iparággal pl az épitőipar a milliárdos pályázatokat mindig külföldi cégek nyerik meg igaz lehet hogy magyarokat foglalkoztat de a pénz jó része meg külföldre megy ki ,ha meg te kimennél hozzájuk dolgozni vérig lennének sértődve(nem mindenhol) és ez nem lesz jobb csak rosszabb vagy évekig tartja ezt a szinten és lehet hogy még azt is megéljük hogy gyarmat leszünk.....
2012. szept. 19. 16:43
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Eleve nem érdekel, ki melyik ország állampolgára, hisz ugyan olyan ember mint én, vagy bárki más. Itt születtem, itt élek, de számomra ez semmit nem jelent. Legfeljebb annyit, hogy magyar az anyanyelvem, és a személyim. Vagy hogy ide szoktam. Sokan letámadtak már, hogy pedig a magyar így, a magyar úgy... Nem. Minden külföldi ember olyan ember, mint bárki aki magyar, csak Ő máshol nevelkedett mondjuk. Épp ezért nem utálom a romákat sem. Vannak rendesek is köztük, az meg hogy más színű a bőrük, nem az Ő hibájuk. Akik nem kulrúr emberek közülük, azokat nevezem cigánynak. Lehet törölni fogják a kommentem, de megjegyzem, nem rasszizmus amit csinálok.
2012. szept. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!