Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Honann tudom majd, hogy a...

Honann tudom majd, hogy a döntés (ek), ami (ke) t hozok, nem volt (ak) hülyeség? El szeretnék költözni, megpróbálni az önmegvalsítást.

Figyelt kérdés
Itthon semmire sem haladok, van munkám, de 60.000 fizetéssel semmire sem megyek kb, nem lehet belőle félretenni csak nagyon keveset. Higgyétek el, hogy spórolok, ahogy tudok, de valamire mindig kell. Pl autóvizsga, aztán egy laptop, a mobilom pl 100 éves volt, mire fél éve vettem újat, azt is havi részletre. Meg mindig jön valami váratlan kiadás. Szeretnék valamerre mozdulni, külföld is eszembe jutott, meg az is, hogy főiskolát kezdjek. Esetleg egy tanfolyamot befejezni. De mi van, ha rosszul döntök, pl ha elkezdem a főiskolát, és menet közben rájövök, hogy nem szeretem, akkor csak elvesztegettem pár évet.. a többi dologgal ugyanígy dilemmézok. Mit tegyek, merre mozduljak?
2012. szept. 23. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:

" nem szeretem, akkor csak elvesztegettem pár évet."


Plusz a tandíjat, mert a hallgatói szerződés értelmében ha nem fejezed be akkor vissza kell fizetned a képzésed árát. Szóval ha nem vagy benne biztos, hogy akarod akkor ne tanulj egyetemen.

2012. szept. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Akkor fogod tudni, ha benne vagy, valóban.

Tedd mérlegre, hogy mit nyersz azzal a dologgal.

Külföld: van kapcsolat, vagy csak a semmire mennél ki?

Főiskola: bírod, fizetni is bírod, ha elvégzed, találsz jobb állást, több fizetést?

Tanfolyamot befejezni? Ha elkezdted, akkor fejezd be, ez nem is kérdés.


Ha rosszul döntesz, módosítasz, de nincs elvesztegetett idő, mindenből tanulsz valamit, szert tehetsz ismeretségekre.


Mindenesetre, ha ki akarsz törni, akkor egy rossz döntés van, ha nem csinálsz semmit.

2012. szept. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Már évek óta nem csinálok semmit, csak belenyugodtam a körülményekbe. De ez a legrosszabb, amit tehetek, igazad van..
2012. szept. 23. 17:42
 4/4 anonim ***** válasza:

A halogatással, tépelődéssel sokkal több időt pocsékolsz el, mint ha rossz irányba mozdulsz.


Ha minden meber csak és kizárólag akkor tett volna meg bizonyos lépéseket, amikor egészen, száz százalékosan biztos volt benne, hogy jól teszi, és javára válik, akkor még mindig barlangban élnénk, és mammutra vadásznánk, barátom!

2012. szept. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!