Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti hogy adtok tanácsokat? (a...

Ti hogy adtok tanácsokat? (a többi lent )

Figyelt kérdés

Én egy 13 éves lány vagyok, és tudom hogy a legtöbb kamasznál ez a legrosszabb időszak, de mégis.... az osztálytársaim közül jópár emberről tudok ( és biztosan nem tudok mindenkiről ) akiknek problémái vannak. Ez persze teljesen normális, de nem tudom hogyan adhatnék tanácsokat nekik, mert okoskodni természetesen tudok, és eltudom mondani azt ami a csapból is folyik . Azonban mikor elmondják a hogy mivel küszködnek akármennyire is szeretnék nem nem tudok segíteni. Hogyan tudnám a leghasznosabbá tenni magam ilyen helyzetben ? Mivel tudnék segíteni ?

Lehetőleg ne bunkón válaszoljatok, amennyiben ez lehetséges ! ( Tisztában vagyok a kérdés abszurdságával )



#tanács #kamasz #barátok segítsége
2012. okt. 5. 23:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Sztem itt nem nagyon lehet tanácsokat adni. Minden kamasznak 12-20 éves koráig vannak problémái (köztük nekem is), de majd elmúlnak (vagyis nagyon remélem). De azért rendes Tőled, hogy próbálkozol. Ez jó jellemre vall. Nekem szimpatikusak az ilyen emberek. :)


18/F

2012. okt. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Tanácsot az életben, mások vagy maguk által megélt tapasztalatokból merít az ember.

Egy serdülő kórban lévőknek még nincsen akkora élet tapasztalata, hogy a saját maga által megélt jelenségen túl bármi másban is segíteni tudjon.


Így a saját korosztályodat el tudod látni hasznos tanácsokkal, de az idősebb pl 16-18 és annál idősebb korosztály számára, nem tudnál hasznos véleménnyel szolgálni.

2012. okt. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Van egy ilyen pszihilógiai fogalom: aktív hallgatás. Én inkább "aktív meghallgatásnak" nevezném. Azt jelenti: Meghallgatod a panaszt. Közben egy egy kis "tényleg? " "nahát!" stb, vagy egy kis simogatás, átölelés,. Ez mindnekinek jól jön, hogy valakinek elmondhatja., És érzi, hogy figyelnek rá, részvéttel vannak, stb.

Sokszor többet ér ez, mint a tanácsadás.

2012. okt. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
jav: pszichológiai
2012. okt. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2012. okt. 7. 09:12
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

A kérdéstől függ, amivel hozzád fordulnak, én általában lazán meg tudom oldani a helyzeteket, legyen az bármilyen (most, hogy mondom lehet pszichológus leszek) :D

születni kell, olyannak, hogy toljad az okos dolgokat, mert engem is balfaxnak tartanak, de mindig én találom ki a legjobb ötleteket

2012. okt. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!