Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha öregnek érzem...

Mit tegyek, ha öregnek érzem magam 19 évesen?

Figyelt kérdés
Eddig még alig éltem, mégis elképesztő belegondolni, hogy 1 év múlva már 20 leszek. Nem volt még komoly barátom, nem buliztam túl sokat és mégis már jogilag felnőtt vagyok és el is várják tőlem, hogy úgy viselkedjem. A kamaszkorom úgy telt el, hogy nem lázadtam, beletörődtem abba, ami van, tehát tanulás, kicsi barátnőzés és ennyi. Szeretnék újra 15 lenni, randizni velem korú srácokkal, megélni a tinikor szépségeit. Ehhez képest most kezdem az életemet és már lassan vénlánynak számítok..tudom, hülye kérdés, de nagyon nyomaszt ez az egész. Már lassan nem leszek "friss husi", zsenge fiatal. Legalábbis én így érzem, már akármit teszek, nem fogják azt mondani, hogy "ú, és még csak 19 éves"..mert még nincs "bejáratva" az életem, mindent most kezdek el.
2012. okt. 6. 23:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
szia. én is igy érzek, elég hamar felnőttem, mondhatni korán értem. 18 éves vagyok, de szerintem a 18-23/4-ig még elég fiatal az ember, felette pedig vonzó egy pasi :) (25 alatt nekem nem de ez egyéni)
2012. okt. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
82%
Akkor gondolj bele, hogy mi lesz, ha 29, 39, 49, stb. leszel? Nagyon fiatal vagy, még csak most válsz felnőtté. Semmiről nem maradtál le. Azt pedig ne sirasd, hogy 19 évesen nem vagy kiélt, inkább örülj neki.
2012. okt. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, én 27 évesen pont olyan frissnek érzem magam, mint 19 évesen. (Hála Anyukám zseniális génkészletének, és a magam befektetett munkájának...)


Viszont sokkal bölcsebb vagyok annál. Én úgy érzem, eddigi életemben most vagyok a csúcson, ha testi, lelki, szellemi értelemben is vesszük a dolgot.

2012. okt. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

én 19 évesen tudtam, h még fiatal vagyok és előttem az élet.


miért csinálsz magadnak felelsgesen problémát? még ha olyanokon morfondíroznál, h megtalálod-e az álom melót, meg életed párját, megérteném és azt mondanám, naná, h ezen szinte mindenki tépelódik ennyi idősen, mert nem látja a jövőt. de 19 évesen azon nyígni, hogy már öreg vagy. hihetetlen. felnőttként kezelnek? nekem max az volt a bajom, h nem kezelnek úgy. de azt éreztem, hogy fiatal vagyok, fiatal vagyok, fiatal vagyok :)


tényleg, ne már...

2012. okt. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, utolsó..csak hát tényleg bennem van ez a hülye érzés, hogy lemaradok csomó mindenről, már így is a kamaszkorom rohadt unalmasan telt el, nem akarom, hogy a fiatal felnőtt koromból is ez legyen.
2012. okt. 7. 00:40
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

semmit. nem erezheti magat mindenki fiatalnak. apam pl vilageleteben oreg volt. mar huszonevesen ugy viselkedett meg gondolkodott mintha a sajat apja lenne, 40 korul volt olyan 60 eves lelekben, most hogy 50es, kb olyasmi mintha 70-80 eves lenne.

meg vannak akik sose nonek fel.

aztan vannak akik azert csak felnonek de megmaradnak fiatalosnak.

nem lehet mindenki egyforma, te ilyen vagy. ha meg nem tetszik az eleted valtoztass. vagy esetleg mondogasd meg 60 evig hogy neked mar keso mert oreg vagy.

2012. okt. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
61%
Figyu én is így voltam vele, most 25 vagyok én is ilyeneken rágódtam hogy úristen milyen unalmas az életem aztán 20 voltam mikor először igazán szerelmes lettem(más kérdés hogy viszonzatlan volt), 21 mikor megkaptam egy külföldi ösztöndíjat és onnantól kezdve kinyílt egy más világ 10 hónap Ausztriába és Németországba, aztán 1,5 év alatt bejártam egy barátnőmmel fél Európát és olyan kalandokat megéltem amiket soha nem gondoltam volna magamról,minda melett hogy megcsináltam 2 diplomát.Kamaszkoromban én se lázadtam soha, akönyvtár volt a törzshelyem. Nem vagy lekésve semmiről
2012. okt. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
19 évesen?LAZÍTS.
2012. okt. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Tudom hogy nagyon elterjedt a pedofil mánia de hidd el még van rengeteg férfi akiknek bejönnek a felnőtt nők is
2012. okt. 7. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Épp tegnap beszélgettem egyik csoportársammal, akivel feljött a szó egy harmadik csoporttársunkról. Ő maga mondta, hogy azt érzi: kiégett. A sok buli, sok pasi egyszerűen elvette minden motivációját, mindenféle értelemben vett ártatlanságát, a fiatalos életörömét. 20 éves, mint mi. Ő a vénlány - ha nemis a szó szoros értelmében véve. Ő azt is megtapasztalta, amit talán egy lánynak nem kellene.


Én sem lázadtam, nem is pasiztam igazán. 18 évesen lett egy párom, akivel azóta is együttvagyok, ő nekem tökéletesen elég is, nem bánnám, ha sose kellene más férfival foglalkozni, a bulizás meg engem nem szórakoztat. Én inkább a gyerekkoromat sajnálom, hogy nem volt benne annyi élmény, mint amennyi lehetett volna. A tinikorom teljesen jó volt langyosvízként is, nem csinálnám másképp. Egy értelmesebb, érzelmesebb fiú nagyobbra tartja az olyan lányokat, akik visszahúzódóbbak, akiket nem fertőzött meg a mai "Carpe diem!" szemlélet.


Döntsd el, mit szeretnél: bulizni, pasizni? Azért mert valóban ehhez van kedved, vagy azért, mert azt érzed, enélkül lemaradsz valamiről? Ha utóbbi, akkor szerintem nem érdemes foglalkoznod az ilyesmivel, mert nem boldogít, csak lenyugtat.

A naptári életkorod amúgy is mindegy, ha most kezdesz el randizgatni, ezek lesznek az első szárnypróbálgatásaid, majdnem mindegy, hogy ezt most éled át először, vagy 4 évvel korábban.

Ha olyan a természeted, a kiállásod, 60 évesen is fiatal leszel. :)

19L

2012. okt. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!