Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen ember az, aki ilyet ír?

Milyen ember az, aki ilyet ír?

Figyelt kérdés
"Teljesen értelmetlen, felesleges dolog tagadni a jelenlegi helyzet súlyosságát. Igen, valóban azért csinálom, hogy vegye észre, hogy lásson végre. Teljesen! De, a keserű igazság az, hogy nem érdekel senkit. Sem az anyámat, sem Őt, sem mást. Minden tiszta, a legtisztább pont immáron elérkezett. Ordítanék, hogy változzatok, nyeljetek, repüljetek. De ehelyett nekem állandóan be kell nyelnem a sorsot. Én is olyan vagyok mint Ő, a néma, láthatatlan individuum, aki olyan mélységben látja a dolgokat, hogy kisorvad tőle a szeme. Az áldástalanság, a rohadt semmiség, amit nem tudok megmagyarázni. Annyira remény nélküli lettem, kiszívták a szívemből. Annyira élni, tenni akartam volna még, bízni a jövőt. De folyton azzal, szembesülök, hogy nem, nem és NEM. Nem a célt, reménysugarat kerestem, hanem az értelmet. Aminek már régen át kellett volna suhannia rajtam. Igyekszem megnyugodni, függetleníteni magam. Levegőt veszek. Mindig megzuhanok. Zuhanok, nem kapva semmit, megkeseredetten. Szegény önnönmagam, vissza kellene adnom neki, az életét. Próbállak, Istenem még nem elveszteni. Szeretni. A végén, majd ne tudjam, hogy hiába volt??

2012. okt. 9. 16:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Realista?!
2012. okt. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
elkeseredett
2012. okt. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nehéz meghatározni, sértő jelző nélkül: melankolikus.


Irritáló ez a stílusú dramatizálás, mert leginkább arra hasonlít, amikor valaki a korábbi olvasmányélményeiből kimerítene egy-egy nagyon jól hangzó és hatásvadász mondatot, majd a saját történetébe tekerve leírja azokat egymás után.

Aki ilyet ír, az általában a figyelmet szeretné megfogni a lehető legköltőibb képekkel, csak ez már átbukott a felesleges túlzásokéba, a fájdalom sokszínűen klisés jellemzésébe. A legtöbbször ilyet tizenéveseknél lehet látni, akiknek tele van az élete mindenféle ambivalens dologgal, és azzal akarnak jó érzést átélni hogy a rosszat kiírják (manapság pedig már divat is írni, és mivel több művel is kapcsolatba kerülnek, azokban lehet ilyeneket olvasni).


Ha mondjuk 20 évesnél idősebb az írója ennek, és nem fikcióként fogalmaz, akkor rá lehet fogni hogy mentálisan nincs a topon (lehet csak időszakosan, lehet alapból).

2012. okt. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem értem, miről beszél.
2012. okt. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
420-as típus, egészen erős gondolkodási kényszerrel megáldva
2012. okt. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Arconcsókolnám ezt az embert, ha ismerném. Több ilyen kellene.
2012. okt. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én írtam. :) Csak kíváncsi voltam, hogy ki, hogy viszonyul egy ilyen szöveghez. Lehet, hogy fogok még kiírni, ilyen szöveget, véleményt kérve, nem tudom. Mindenesetre köszönöm mindenkinek az igaz véleményt!
2012. okt. 12. 20:15
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem tanácsolom. A tény, hogy az író maga kér ki véleményt a saját gondolkodásvilágáról, egészen más megvilágításba helyezi a dolgot. Pont attól a személyes jellegtől szabadulsz így meg, ami jogalapot képez a pozitív bírálatra.
2012. okt. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tudom. Pont ezért egy ilyen "jelentéktelenebb" szövegről kértem véleményt. Írok nagyon sokat, blogot, verseket, novellákat, egy csak egy kis szabadidős, unalomban készült szösszenet. Mást soha nem raknék ki ide.
2012. okt. 13. 19:30
 10/13 anonim ***** válasza:
Kérlek, ne vedd kötekedésnek; azt teszel, amit jónak látsz, de... éppen az előző előtti hozzászólásodban vetetted fel, hogy posztolsz még ilyet. :T
2012. okt. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!