Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak? Egyedi akarok...

Mit csináljak? Egyedi akarok lenni, ki akarok tűnni a tömegből, de mások szerint is átlagos vagyok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hülye kérdés, de nem tehetek róla, elegem van abból, hogy senki se vesz észre, vagy ha észre is vesznek, akkor azt a hibáim útján teszi.

Igazából nem is tudom, hogy magyarázzam meg, miért akarok egyedi lenni...nem akarok olyan tipikus mindenki kedvence, tökéletes csaj lenni, akit mindenki szeret és jófejnek tart, egyszerűen csak azt akarom, hogyha az emberek meghallják a nevemet, rögtön arra gondoljanak, hogy -Ez XY, belőle csak egy van, nem tömeglány.

Lehet, hogy túl érzékeny vagyok, de már a sírás kerülget, ugyanis egy ismerősöm a képembe vágta, hogy tök átlagos csaj vagyok. Főleg az öltözködésem.

Ha valaki átlagosan öltözködik, akkor már nincs benne semmi egyediség? Mert amúgy néha szoktam játzszadozni a gondolattal, hogyha lenne egy csomó pénzem és a boltokban is árulnának olyan ruhákat, miket vennék meg és milyen színeket kombinálnék, stb. És szerintem ha gyakorlatban is ilyen ruhákat hordanék, nem hiszem, hogy annyira átlagos lennék, viszont az a baj, hogy már épp eleget csúfoltak az iskolában régen, így nagyon adok mások véleményére, ha azt mondják, nem állna jól nekem a barna, holott tudom, hogy jól áll, mert a hajam és a szemem is barna, mégse hordanék olyan ruhákat, mert mások kinevetnének érte.

Mit tegyek?


2012. okt. 9. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Semmit, fogadd el magad olyannak amilyen, és ne másnak próbálj megfelelni. Aki azt mondja rád hogy tömeglány az kapja be.


Vagy


változtass a stílusodon, fesd be a hajad lilára, és egyből ki fogsz tűnni a tömegből. Persze ilyenkor azt fogják rád mondani hogy idióta különc.

2012. okt. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyedi akarsz lenni, vagy másokhoz alkalmazkodni? A kettő együtt nem megy... De ez normális a te korodnban. :) Nem kell egyedinek lenned, mert te egyedi vagy. Én kamaszkoromban nem hordtam drága ruhákat, csak a saját ruháimat alakítottam át olyanná, amilyen nekem tetszett... pl batikoltam pólót, pulcsit. Átalakítottam a nadrágjaimat. (pl. levágtam a szárát, ami már megérett rá, és befestettem olyanra, amilyen nekem tetszett.) Ezt te is megteheteg, ha egyedi ruhákat akarsz. Egyik osztálytársam temperával festette a bakancsát, az is egy alternatíva, ha annyira egyedien akarsz öltözni. Viszont, ha attól félsz, hogy így majd kifogsz lógni a többiek közül, akkor meg miért akarsz egyedi lenni? Az egyediek kilógnak... és ez nem mindenkinek tetszik. -egem is sokat csúfoltak általánosban, iazából sosem tudtam miért, csak.. mert nem volt több eszük. Próbáltam idomlni a többiekhez, nem ért semmit. Középiskolára viszont eldöntöttem, hogy nem fog érdekelni mások véleménye és azt csinálok, amit akarok. Volt aki átlagosnak tartott, volt aki idiótának.. és akkor mi van? Én tudtam, hogy egyedi vagyok, és úgy öltözöm, beszélek és élek, ahogy jónak tartom. Akinek nem tetszik, ne nézze. :) De el fog múlni ez a korszakod is, ne aggódj. Rátalálsz majd az egyéniségedre, ami folyamatosan fog változni majd szépen, csiszolódik. tuti hogfy egyedi vagy, mert nincs két egyforma ember, és nem vagy értéktelenebb bármelyik más embernél. Ha nagyon elcsépelt reklámszöveget kéne idéznem: te is más vagy, te sem vagy más... :)
2012. okt. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Mi a baj a lila hajjal? Szerintem nagyon is szexi. Szerintem jóval több lánynak kéne alternatívabb hajszíneket kipróbálnia. Én már hányok a sok hidrogénezett, mozdonyszőke idiótától.
2012. okt. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Manapság már azzal lehet a legjobban feltűnni, ha nem akarsz feltűnni.

Nem a ruhák tesznek különlegessé. Egyre megy, hogy a kínaiban vásárolsz, vagy a legmenőbb divatboltban, nem ettől vállsz egyedivé.

Viszont ha magad készítesz vagy dobsz fel ruhákat, az már más.

Könnyű dolguk van azoknak, akik feltűnően szépek és/vagy erős kisugárzással rendelkeznek. Őket akaratlanul is észreveszik.

2012. okt. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
hallgass meg pár bonanzás számot azokba le van írva (véleményem szerint) a feltűnni akarás oka és veszélyei (részletesen) mivel ez így elég rizikós veszem pl ha sikerülne azzal kitűnnöd hogy átlagosan viselkedsz de jobb vagy másoknál pl tanulásba ösztönösen megutálnak mert igazságtalannak fogják érezni aztán majd találnak rá okot is. ezt úgy lehet elkerülni ha annak ellenére hogy te vagy a jobb azt érezteted a társaiddal hogy ők érnek többet végtére is mindent a becsüleztedért teszel (viszont ha csak simán ki akarsz tűnni...az hülyeség légy értékes azzal hogy ne kitűnni akarj hanem valami hasznosat csinálni :) (14/F)
2017. nov. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Rahedli nőnek van lila haja, semmi, de semmi különcség sincs benne. A mozdonyszőke meg mi a fene? Hol láttál te szőke mozdonyt?
2019. márc. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!