Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit lehetne tenni hogy ne...

Mit lehetne tenni hogy ne legyek kiközösítve az osztályomból, vagy ha új társaságba kerülök ott már ne közösítsenek majd ki?

Figyelt kérdés
Középiskolában lehet elrontottam az ismerkedést, most vagyok 10.-es és totálisan kiközösítenek. Csak akkor szólnak hozzám ha tornaórán leb*szhatnak. Nem szoktam túl sokat szólni a többiekhez mert nem tudok mit, meg ők csoportosan beszélgetnek én kettesben szeretnék másokkal beszélni, meg úgy is tudok csak. Ezenkívül kisebb beszédhiba is van, meg nincs velük közös hobbi. Ezek lehetnek elég okok kiközösítésre? És mit lehetne tenni?
2012. okt. 13. 11:29
 1/4 A kérdező kommentje:
16/F
2012. okt. 13. 11:29
 2/4 anonim ***** válasza:
hát két lehetőség van: Találj közös hobbit. Vagy legyél okosabb mindegyiknél.
2012. okt. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, az jó, ha följebb viszed az "ázsiódat", szóval valami értékelhető vagy figyelem felkeltő tulajdonságot fejlesztesz ki magadban. Az is OK, ha a "jó a szivem, ez a szexepilem" jeészót választod. Legyen mindeig nálad több zsebkendőből, almából, ceruzából, vagy füzetből több a kelleténél, és ha valakinek kifogy, betelik, vagy csak nincs, akkor adhatsz. Vagy odaadhatod a házidat, hogy lemásolják reggel, vagy segitesz megkeresni, ami elgurult. És mindig aranyos gondolatokat forgass magadban, hogy rád legyen írva, milyen kedves emberke vagy. És légy türelmes. Lassan meg fognak ismerni. Addig egyrészt bírd ki, másrészt amiket írtam. Szerintem emiatt ne menj el, mert amott is ugyanez lesz. Tudod ezt is gyakorolni és szokni kell.

És a másik dolog, hogy ha magad vagy, akkor nem kell kétségbeesve könyörögni gondolatban, hogy "szóljatok már hozzám". Akkor gondold azt, hogy "egyedül is megvagyok, elolvasom még egyszer a törit, vagy kihozok egy könyvet a könyvtárból, stb.

És még egy: ha van ott egy kedvenc tanárod, akivel bizalmas lehetsz, akkor beszélj vele erről. Pl. megkérheted az osztályfőnököt, hogy olyan valaki mellé ültessen, akivel úgy gondolja, hogy tudnál barátkozni. Vagy olyan valaki mellé ültessen, aki gyenge tanuló, és te tudnál neki segíteni.

2012. okt. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez teljes mértékben őket minősíti. Beszólogatással akarják leplezni a saját gyengeségüket. Nem érdemes foglalkozni velük.

Gondolj arra, hogy milyen jó neked, hogy éretten vagy képes gondolkodni, és te nem szólogatsz be másoknak. Húzd ki magad, és legyél büszke, hogy nem vagy olyan, mint ők! Legyen benned tartás. Ők nagyon gyerekek még, és a legtöbbjük örökre ilyen marad.

Hidd el, te vagy a jobb náluk. Egyáltalán semmi közük hozzá, hogy kivel/hogyan szeretsz barátkozni. Minden rendbe jön, ha azt látják, hogy magasról teszel a véleményükre, és arra, hogy piszkálnak.

Ha gondolod, írj privátot!

2012. okt. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!