Gonosz ember vagyok?

Figyelt kérdés
az a helyzet hogy attol felek h a sors meg fog buntetni ez miatt (vagyis Isten) hogy simán tudok szemrebbenes nelkul hazudni emberek szemébe nezve barmelyik pillanatban...szeretem manipulalni az embereket es még a sajat baratnõimet is egymaselellen tudom usziitani 1 kishazugsággal;) bárkinek képesvagyok ártani, és még lelkiismeret - furdalásom sincs utána...valamikor adom az ártatlant h 1 hazugságban nekem higyjenek, magamba meg jokat rohogok ha szegény artatlant miattam cseszik le... valamikor tobb,mint tìzezer forintot elloptam 1-ik osztálytársamtol...viszont ! sosem szidom Istent es vallásos vagyok... 1 lány..16 éves.. koszonom elore is a valaszotokat!

2012. okt. 18. 17:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem gonosz vagy, a gonoszság nem itt kezdődik. Szimplán egy köcsög.
2012. okt. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Kössz...Pedig szuleim azt mondjak h "nagyon gonosz " vagyok...de ok. akk hol kezdodik.??
2012. okt. 18. 17:57
 3/24 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen szerintem igen. Ha tudod, hogy képes vagy ártani másoknak, akár egy hazugsággal, akár fizikailag, akár anyagilag, és ha ezt szándékosan meg is teszed, az véleményem szerint már gonoszság.

Az, hogy mennyire gonosz, az már egy más kérdés...

2012. okt. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Nem azért, de ez valamikor még nagyon visssza fog ütni. Ne aggódj a világ már csak így működik. Valamilyen formátumban mindenért fizetni kell.

Most vallásos vagy, vagy csak vallásos családban nevelkedsz? A kettő nagyon nem ugyan az. Nem attól lesz valaki jó ember, hogy most szidja-e istent, vagy nem.

Te magad is látod, hogy amit csinálsz(ahogyan viselekdsz) az nem helyes. Rajtad áll, hogy változtatsz-e rajta.

2012. okt. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Hat igazabol enis meg a csaladom is vallasos..En hiszek Istenben! ! es nem azert vagyok "gonosz"( ha mar azt allitottatok) h kotekedjek Istennel hanem igy izgibb az élet...
2012. okt. 18. 18:15
 6/24 anonim ***** válasza:

Az jó, hogy látod, tudod, ez baj. Mert az. És akkor, ha elhatározod, le lehet erről szokni. Valóban ártalmas- és annyi szenvedés van a világban- miért tegyünk hozzá? Inkább a szenvedést enyhíteni lenne a cél. Csak fokozatosan. Lesznek visszaesések, de ha akarod, erről a rossz szokásról le tudsz szokni.

*

A buddhistáknál tkp nincs sok morális tiltás,de hogy "ne hazudj, soha" ez elég széles körben, a buddhizmus sok ágában alapvető. Tkp. még az ún. "kegyes hazugság" sem megengedett- ekkor inkább hallgatni kell, mondják. Mert a bajok forrása- tehát célszerű ezt a kisértést elhagyni.

+

Iszonyatosak a nyelv bűnei. Meg kell tisztítani a beszédet.

Biztos, hogy nincs igaza, aki csúnyán beszél, aki hazug.

Jakab apostol levelében így szól erről: (Jak3,1-10)

Testvéreim, ne akarjatok annyian tanítók lenni, hisz tudjátok, hogy ránk annál súlyosabb ítélet vár. Mert sokban vétünk mindnyájan. Ha valaki nyelvével nem vétkezik, az tökéletes férfi, az képes egész testét is megfékezni. Ha ugyanis a lovak szájába zablát teszünk, hogy engedelmeskedjenek, akkor egész testüket irányíthatjuk. Lám, a hajókat is, bármilyen nagyok, bármilyen erős szelek hajtják is őket, a kis kormány oda irányítja, ahova a kormányos akarja.

Ugyanígy parányi testrész a nyelv is, mégis nagy dolgokat vallhat magáénak. Nézd, milyen kicsi a tűz, és milyen nagy erdőt felgyújt! A nyelv is tűz, a gonoszság világa.

A nyelv az a tagunk, amely egész testünket beszennyezi, lángba borítja változékony életünket, maga meg a pokoltól fogott tüzet. Mert az összes vadak, madarak, csúszómászók és tengeri állatok természetét meg lehet szelídíteni, s meg is szelídíti az emberi természet, de a nyelvet senki emberfia nem képes megszelídíteni, az nyugtalan gonosz, tele van halálos méreggel. Vele áldjuk az Urat és az Atyát, és vele átkozzuk az embereket, akik az Isten hasonlóságára vannak teremtve. Ugyanabból a szájból áldás és átok jön.

Testvéreim, ennek nem volna szabad így lennie!

2012. okt. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
62%
nem gonosz szimplán csicska :D bizony egyszer fogsz ki rossz embert oszt ráb*szol csúnyán :D lehet 16 éves lány vagy de nem isten fog megbüntetni hanem majd véresre verik a fejed ..láttam már ilyet csak csicskák azok is h nem vertek meg eddig :D verebekkel meg tudod csinálni azokkal bárki :D
2012. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 chrishu ***** válasza:
48%

Nincs a világon olyan, hogy gonosz és jó

Te ilyen vagy. Mondjuk a lopás eléggé túlzás, én visszafizetném a helyedben, és a hazudozás se jó dolog de a többi nem annyira vészes

2012. okt. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
és csak így heccből szoktál ilyeneket csinálni ? de akkor gondolom rájönnek az ismerőseid.. hogy van még barátod ? :D
2012. okt. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
szerintem meg elég gonosz, nekem ez az.az én anyám ha megtudná h ilyeneket csináltam volna lemondana rolam .elküldnek otthonról.azért az hogx loptál jó nagy orkság....inkább "Istent" szidd mint hogy másoknak árts .
2012. okt. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!