Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szakítás! Félek, hogy rámegy...

Szakítás! Félek, hogy rámegy az egészségemre?

Figyelt kérdés
2 évet voltunk együtt a barátommal. Előtte is voltak kapcsolataim, de ennyire komoly még nem, tudom mivel jár egy szakítás. A barátnőim szakítás után zabálnak, csokit esznek, majszolnak, de én egy pohár vizet alig birok meginni, nemhogy egy falat is le tudjon csúszni a torkomon. Tgenap is 3 darab penne tésztát ettem, semmi mást. Nem kívánom, undorodom a kajától. Viszont rengeteg cigit elszívok. Tudom ez nem normális. De másképp most nem megy...

2012. okt. 21. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
iwillsurvive.blog.hu - elég hasonló sztorit ír le, mint a tiéd.
2012. okt. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szaffi123 válasza:
HÁT ÉN NEM TUDOM HOGY BÍRNÉK KI EGY SZAKÍTÁST:SBele gondolni is rossz...már három éve lassan hogy járunk
2012. okt. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

" De másképp most nem megy... "- Nem bizony, kizárólag azért, mert így gondolkodsz.


Ameddig fejben foggal-körömmel ragaszkodsz egy adott gondolathoz, addig az kihatással lesz a cselekedeteidre is. A barátnőid valószínűleg pont ugyanígy gondolták, hogy " csoki nélkül nem megy " , " nassolás nélkül nem megy ", stb.

Mindegyikőtök [ te a cigizéssel és ők a nassolással ] bizonyítékok vagytok arra, hogy igenis MINDKETTŐ nélkül lehet [ hiszen te kibírod nassolás nélkül, ők meg kibírták cigizés nélkül ] -> ergo, párhuzamot vonva a különböző viselkedési reakciók között, lényegében a dohányzás és a túlevés is egyaránt nem egy nélkülözhetetlen tevékenység, csupán egy menekvés.


A szakítás sokszor egy bizonyos ideig kihatással van az ember életére, de az az igazság, hogy a különböző pótcselekvések valójában nemhogy segítenek, hanem meghosszabítják a gyötrődés idejét. Azért, mert te is igazából minden slukkal emlékezel a szakításra, a barátnőid is bizonyára minden falattal emlékeztek az Ex-barátjukra, tehát lényegében nemhogy feledésről nincsen szó, de ráadásul mélyítitek azt a sebet, amelyet a szakítás okozott.

Arról már nem is beszélve, hogy amiután a szakítás utóhatása lejár, esélyed van rá, hogy a dohányzásról való lemondással is küszködnöd kellesz majd.


Azt tanácsolnám, hogy [ nemcsak a fizikális egészséged miatt ], főképp a saját életed egyensúlyba hozása miatt, foglald el magad olyan dolgokkal, amelyek továbbviszik az életed [ és persze a jó, és nem a hátrányos irányba ].

A rossz dolgokat ki is lehet használni, szenvedés és siránkozás helyett.


Nem a szakítás a gond valójában, hanem az, hogy az életed nem elég stabil, nem elég kiegyensúlyozott, nem elég teljes. Egy szakítás igazából nem is kéne kibillentsen az egyensúlyból, ez csak egy gyenge szokás, amelyet az emberek egymástól felvesznek, mert így egyszerűbb.


Sokkal egyszerűbb lenne azonban, ha megtartanád a jót ebből az elmúlt kapcsolatból és folytatnád az életedet, mert az élet túl rövid a sínylődéshez.

2012. okt. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó köszönöm a válaszodat! Most egy kicsit feldobódtam, ezeket a sorokat olvasva. teljesen igazad van. Köszönöm és mindenki másnak is.
2012. okt. 21. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!