Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit gondoltok az alkoholról?

Mit gondoltok az alkoholról?

Figyelt kérdés
Hasznos avagy nem hasznos, kiből mit vált ki , lehet e ténylegesen rászokni stb....

2012. okt. 27. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kis mennyiségben ez is lehet jó (hogy hasznos-e, az jó kérdés...), feldobja a hangulatot, oldja a gátlásokat. De itt is a mértéken van a hangsúly. Ünnepi alkalmakkor egy pohár pezsgőtől, vagy ha néha beülsz egy-két korsó sörre a haverokkal valahova, attól nem lesz semmi bajod. De akik rendszeresen részegségig/ájulásig isznak, azok véleményem szerint meg is érdemlik, hogy tönkretegye őket az alkohol.

Hogy kiből mit vált ki, az változó. Vannak ismerőseim, akik mindenkivel barátkozni akarnak pia hatására, mások mindenkibe belekötnek (elegende mennyiségű alkohol fogyasztása után nem is kritérium, hogy az áldozat élőlény legyen, megoldják a kötözködést egy ruhafogassal is).

Egyszer, májusfaállításkor nekem is sikerült berúgnom, nekem csak annyi bajom volt, hogy a testem kikapcsolt... azaz mozogni nem tudtam, de végig tudatomnál voltam. Ciki, mi?

Rá lehet szokni, sajnos, ezért is sorolják a káros szenvedélyek közé. Mert a kismértékű pozitív hatásait van, aki úgy érzi, csak ezzel tudja elérni, így rendszeresen innia kell például hogy jól tudja érezni magát. Aztán egy idő után elveszik a mérték is...

2012. okt. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mivel én egy agresszív alkoholista anya mellett nőttem fel, így számomra visszataszító és undorító egy részeg nő látványa. Talán ezért nem is bírom az alkoholt és szinte sosem iszom.

Én azt mondom hogy az alkohol nagyon sok esetben tönkreteszi a családot, és rengeteg ember életét.

Amúgy, igen, rá lehet szokni, és nem ismerek olyan embert aki az alkoholizmusából teljesen kigyógyult volna.

2012. okt. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De az alkohol amit "ad" eufóriát az közel se olyan mint mondjuk egy keményebb szeré?



Köszönöm a válaszokat! Jöhetnek még

2012. okt. 27. 21:20
 4/11 anonim ***** válasza:

Na jó, de a komolyabb szerek

- illegálisak

- nehezebb hozzájuk jutni

- sokkal drágábbak

- sokan félnek tőlük

2012. okt. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az alkohol soha nem fog neked olyat adni, mint bármelyik drog.
2012. okt. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha problémás szakaszon megy át az ember, akkor többnyire sírást, és egyéb stresszlevezető dolgokat vált ki, legalább is én ezt vettem észre.

Rá lehet szokni, és le is lehet róla, csak agyban kell eldönteni, és belátni azt amit elvett tőlünk, és fel kell számolni a következményekkel. Ha az agyadban helyreteszed, hogy mit szeretnél, és ahhoz képest hol vagy az alkohol miatt, akkor elindulsz a jó úton.

Nem hasztalannak mondanám, hanem hátráltatónak, viszont ha valaki felhagy vele egy nehéz korszak után, az hatalmas erőt ad. Tehát azt mondanám, hogy aki okos, az a hasznára tudja fordítani. Nem az alkoholt, hanem az amiatt átélteket.

2012. okt. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Második válaszolóval egyetértek, az egyik családtagon alkoholista, és olyan példát tesz ezzel elém, amiről most 17 évesen megtanultam, hogy egész életem át kerülni fogom.
2012. okt. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Belül üres emberek pótszere.
2012. okt. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Legutóbbi nagyon ott van... (Y)
2012. okt. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az eddigiek alapján egy jel, egy információ, egy hír. Mondd meg mit gondolsz az alkoholról és megmondom milyen volt a családod, ki ivott, te hogy bírtad azt és hogy bírtad amikor te ittál.

Az egyik legmocskosabb kábítószer (ha úgy tetszik drog, bár ki tudja mennyi növény van a maiakban), a függőség, amit okoz, a kávéhoz mérhető, a roncsoló hatása a heroinhoz. Egyszer-egyszer egy-két sör meg annyi mint egyszer-egyszer egy spangli, nagyobb kultúrával, elfogadottsággal, mindennel ami az igazi élvezetekhez kell.

A válság sújtotta proli persze nem áll meg 1-2-nél semmiből, nyomort, bukást, szerencsétlenséget hoz minden, aminek a boldogság fokozása, egymás és a világ jobb megismerése lehetne az igazi értelme az ízbeli élményeken túl és mellett.

De gazdagék sem állnak meg ahol kéne, a mennyiségi túlzás mellett a minőségi túlzás is befigyel, na nem mintha egy 50000 forintos bor feltétlenül nagyobb valódi minőséget képviselne a dédapádénál aki még saját magának készítette a rozét, a többi férfival egyetemben, és talán sose nevezte rozénak.

2012. okt. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!