Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan vegyem rá magam a...

Hogyan vegyem rá magam a tartós változtatásra?

Figyelt kérdés

A történetem nem is igazán lényeges.Csupán csak egy végtelenül türelmes anyukának tudható be,hogy így alakult az életem,amit már most bánok.Szóval anya elkényeztetett,de nem lettem hülye púderpamacs.

Tehát neki kezdek,hogy mi is az,amin változtatnom kellene:

1.Többet kellene segítenem.

2.Jobban kellene a tanulásra figyelnem,koncentrálnom kellene.

3.Több időt kellene fordítanom egypár emberre,és valahogy meg kellene változtatnom a rólam alkotott véleményt.

Az elszántságom,az akaraterőm meg van,és számtalanszor nekiindultam már ennek.

A problémám azonban az,hogy NEM TARTÓS A VÁLTOZÁS.

Szeretnék kitartóbb ember lenni.De hogyan lehet ezt elérni?


17/L


2012. nov. 2. 02:27
 1/4 xy333 válasza:
Változtatni kell. Ha eddig nem sikerült, sem elszántságod, sem akaraterőd nincs. Dönts mi a fontosabb.
2012. nov. 2. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de a kérdés az,hogy hogyan fejlesszem az akaraterőmet?
2012. nov. 2. 15:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Csinálj egy táblázatot a hónap minden napjára, és írd fel minden naphoz azt a fenti 3 pontot (vagy amiben változni akarsz) és nap végén pipálgasd hogy sikerült e.



30 nap bőven elég egy új szokás felvételéhez.


Esetleg jutalmazhatod magad 10 naponta valamivel, csoki, süti, ez az vásárlása. Hogy legyen valami motiváció, mert anélkül nem fog működni..

2012. nov. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi,igazad lehet!Az még úgy meg is éri!:))+spórolni is lehet vele.:DD
2012. nov. 4. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!