Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mennyire vagytok hiszékenyek?...

Mennyire vagytok hiszékenyek? És hogyan lehet "orvosolni" a hiszékenységet?

Figyelt kérdés
Én nagyon hiszékeny vagyok, bárkinek bármit elhiszek kételkedés nélkül, ha komoly képpel mondja. Ezzel csak az a baj, hogy gyakran átverődöm :( Ma pl. felhívott a legjobb barátnőm azzal, hogy öt hét múlva férjhez megy, mert kiderült, hogy 2 hónapos terhes. Holott tudtam, hogy sok okból nem elképzelhető az állítása, mégis egyből elhittem s gratuláltam hamar. Persze csak meg akart viccelni, semmi sem volt igaz belőle. Ez mondjuk egy enyhébb példa. Hogyan uralkodhatnék a hiszékenységemen, nem szeretnék örök életemre ilyen könnyen átverhető lenni.
2009. aug. 12. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel. A barátnőim nagyon naivnak tartanak, és igazuk is van. Itt egyszerűen csak használni kell az eszed. Pl itt is írtad, hogy nem volt elképzelhető a barátnőd állítása. Akkor meg? Mi a probléma? Előbb járj utána 1-2 dolognak, használd a fejed.
2009. aug. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

egyszerű. gondolkodj. kérdőjelezd meg a dolgokat. keresd az összefüggéseket, a logikát a dolgokban.

sokat kell gyakorolni, amíg kijössz ebből a hiszékenységből, de ne add fel. :)

2009. aug. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi :)
2009. aug. 12. 17:21
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak meg ne találjon addig 1-2 jehova tanú... :D

Vagy lehet hogy már vallásos vagy?:)

amúgy jól írták előttem, kételkedj, és kérdezz rá...

2009. aug. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

ilyen téren immunis vagyok, megvan a saját meggyőződésem a hitről, és ebből egy jehova tanú sosem mozdíthat ki :)

Paradoxon helyzet, de úgy fest van, ahol hiszékeny vagyok, van ahol meggyőzhetetlen :)

2009. aug. 12. 17:51
 6/9 wheeler ***** válasza:

Hehe, ez aranyos szerintem. Én egyébként eléggé gyanakvó vagyok, szóval nehezen lehet átverni. Legyél gyanakvó! :D

Egyébként én is azután lettem ilyen gyanakvó, hogy nagyon sokszor átvertek :(. Igaz, ez nem mindig jó tulajdonság.

2009. aug. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A hazugságnak megvan mindig a jele. Én is naív voltam aztán sikerült bezsebelni egy rakás tapasztalatot és egyszerűen látom, ha valaki valótlant állít. Meg alapból tudom, hogy ki az akiben nem igazán kell kételkednem, van akinek pedig minden szavát megrágom és csak utána döntöm el, hogy hiszek e neki. Figyelj bizonyos árulkodó jelekre, mint ahogy írtad logikátlanságra.


M

2009. aug. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nálam meg pont az ellenkezője van, én meg nagyon gyanakvó vagyok, és senkinek nem hiszek el semmit. Ez sem túl jó tulajdonság, mindig csak a veszekedés van belőle.
2009. aug. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én meg nem tudok bízni senkiben, nehezen hiszek el bármit is olyan embernek, akit nem rég ismertem meg. Ez a gyanakvós dolog jó ötlet, csak az a baj vele, hogy egy idő után mindenkit sunyinak fogsz tartani, ha nem vigyázol.
2009. aug. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!