Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Minden ember érdemel boldog...

Minden ember érdemel boldog életet?

Figyelt kérdés
A mesék végén is mindig az volt, hogy a gonosz megkapta a méltó büntetést. És valamilyen szinten ez az életben is jelen van. Ha rossz vagy, vagy egyszer-kétszer rosszat cselekszel, büntetést kapsz (nem arra gondolok, hogy börtönbe kerülsz, hanem hogy hosszú távon, az élettől). De mi van, ha utána megbánod, amit tettél, és meg akarsz változni? A múltadra tekintettel nem érdemelsz boldogságot? (vélemenyekre vagyok kíváncsi)

2012. nov. 8. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy régi viccel válaszolok:


A rest kétszer fárad. A nem rest mindig.


Igen, minden ember boldog életet érdemel. De az oda vezető utat neki kell megtalálnia.

2012. nov. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
Azért ne éld bele magad, hogy a rossz elnyeri a büntetését. :) Amúgy nem, nem érdemel minden ember boldog életet. Az érdemel csak, aki tesz is érte.
2012. nov. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A megbánás kevés. Akkor érdemel boldog életet, ha sokat tesz jó dolgot, annyit, amivel ellensúlyozza a régi rossz tetteket. Nem adományozásra gondolok, csak egyszerűbb, hétköznapi dolgokra, segíteni, akinek kell.
2012. nov. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenki egy bizonyos karmával jön, az élete annak megfelelően alakul. És gyűjteni kell a jó karmát legközelebbre. Tanulni kell, sok tapasztalatot szerezni, és a rossz tulajdonságainktól (önzés, kapzsiság, hiúság, bosszúvágy, uralkodásvágy stb) megszabadulni.
2012. nov. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hadd törjem össze az álomvilágodat: az Élet akkor is ki fog veled b*szni időnként, ha te magad amúgy el is tudnál számolni a tetteiddel. Persze van jó, meg rossz... de aki tegnap jó volt, az ma lehet úgy lesz gonosz, hogy még csak nem is tud róla, akár úgy is, hogy az ég egy adta világon semmit sem csinál. Az egyetlen biztos dolog az, ami már megtörtént --és ebbe a büntetés is beletartozik. A pikantéria az, hogy szinte SOHA sem tudod megmondani, minek van végképp vége.
2012. nov. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ezen sokat gondoltam én is. De a választ sajnos én sem tudom! Egy biztos tökéletes élet nincs ez sajnos igaz és rákellet jönnöm sok a szemét ember!!!
2012. nov. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!