Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A mai társadalomba nem lehet...

A mai társadalomba nem lehet beilleszkedni, ha az ember nem cigizik/bulizik/iszik 15 évesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 15 éves 'kis'csaj vagyok, és azt vettem észre osztálytársaimon, hogy nem kedvelnek.

Ma pl: Egyik fiú ki is mondta 'Őket (barátnőmet, plusz engem) fel sem írtam a lapra, mert nem bírom Őket' az a baj velünk ebből levéve, hogy egyedül mi ketten nem cigizünk, és bulizunk az osztályban. Meg csendesebbek vagyunk az átlagnál.

Közvetlen vagyok mindenkivel, kedves, sokat nevetek, de mégis azért mert nem iszom le magam egy buli alkalmával, és nem füstölgök a tanárokat lesve az iskola udvaron, kivagyok(vagyunk) nézve.

Igazából nem kedvelnek... Én ilyen áron nem akarok a közösség tagja lenni, mert nem ettől leszek f/sza gyerek. Vannak hibáim nekem is, beszélek néha csúnyán, és nem vagyok zsír tanuló, de senki kedvéért nem fogok bagózni, illetve inni,bulizni 15 évesen. De így barátaim sem lesznek...

Kicsit rossz így, mert mindenkinek meg van a csapata és érzékeltetik (a srác ki is mondta), hogy ők egyátalán nem tekintenek minket jó fej csajoknak.


Nem veszem fel, és tudom, hogy önmagamnak ki vagyok,milyen ember, milyen csaj, csak kicsit fura, hogy beállítottak egy ilyen csajszinak,mikor általánosból úgy jöttem ki, hogy a vigyorgó, aki mindig nevet, aki mosolyog, aki megnevetett másokat, jó humorú.

Most olyan jelzőt kapok,hogy 'Nem bírom,mert TÚL NEGATíV' Hát ez nekem kicsit fura na...

Örök vigyorgó vagyok, megnevetettem az embereket ha kellett, és kicsit fura hallani azt a szót, hogy túl negatívok vagyunk. Soha nem voltam az, és nem is leszek, és hiába állítanak be így, nem ezt a képet mutatom..


Talán az a baj, hogy inkább a füzetet lapozgatom, mint kint cigizek, a kemény csávókkal...

Ha ez a baj, akkor sajnálom őket,változni nem fogok, de ha az a baj,hogy nem találnak szimpatikusnak, akkor az számomra fura viszont, mert... nem vagyok bunkó, nevetek...stb..=/


Mitől viselkednek valakivel így az osztálytársai?


(egyik csajszival beszélgettünk városban, na ő is nevetett ha vicceset mondtam,megnevettettem, mégis ilyenek).


2012. nov. 7. 17:38
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

"Talán az a baj, hogy inkább a füzetet lapozgatom, mint kint cigizek, a kemény csávókkal... "


EZ a dolog viszont azzal is összefügg, hogy nem beszélgetnek velünk, nem keresik a társaságunk, ha mennek valahova is, az csak ki cigizni. Ha valakihez oda megyek, az max a barátnőjével fog beszélgetni, rám mosolyog, és onnantól max 1-2szót válaszol ha kérdezek.

Nem konkrétan bunkók eddig, csak nagyon nem 'fogadnak be' Kinéznek, mintha mások lennénk.

2012. nov. 7. 17:41
 2/17 anonim ***** válasza:

Az én osztályomban is ez van, hogy van konkrétan egy gyerek aki hozza a drogot az osztályba és piál/cigizik...Az osztály év elején még nem volt ilyen, de hatással lett rájuk és a felét magával rántotta...


Mi is 2-en (bnőmmel) olyanok vagyunk mint te/ti...


Ezt a srácot múltkor odaültették bnőm mellé, ő meg hangosan felordított, hogy "Ne már, muszáj a stréber mellé ülnöm? ...Olyan gáááz."...Mi meg összenéztünk és láttam bnőmön, hogy szíven szúrta a dolog..nem is csodálom...

Legszívesebben nekirohantam volna a gyereknek annyira ideges lettem rá...Mert bnőm olyan jó ember..te tényleg...ez a srác megbántotta és ezek után sem utálja..és mindenkinek jót akar...erre őt bántja ez a kis drogos:D


z a baj, hogy ez a "kis srác" még kétszínű is..mert a nagymellű csajokat ott ölelgeti, hátuk mögött meg " az a k/rva"...mondom ...o.o...okéé...


Ilyen társaságba nem is akarok beilleszkedni.


Lapozgasd nyugodtan a füzetet, később jobb lesz. NEm baj az ha nem iszol, nem bulizol sokat, de azért próbálj meg ellazulni.:)


Legyél közvetlen és akkor nem fognak befásultnak tartani.


Én mindenkivel jóban vagyok egyébként az osztályból, csak ezzel a kis drogossal nem...de őt le is nézem...egyszerűen ennyire még senki sem irritált:D...Zavar, hogy ennyire primitív felfogása van..De ennek ellenére is kibírom:)


Kitartást!:)

16/L

2012. nov. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó:)


Nekem csak az a baj, hogy ez az egész osztály ilyen 'primitív' mindenki büszke rá, hogy r*banckodik, iszik, cigizik, bulizik, aki nem ilyen az 'negatív s/ggfej'.

Ha nem megyünk oda hozzájuk megkapjuk, hogy "csak magatokba ültök' de könyörgöm, én nem akarok ilyenekkel barátkozni, nem a cigivel van a baj, nem érdekel, pl: Szerelmem is cigizik, néha néha iszik is, oké nem ettől függ egy ember. De ezek lógnak, egy nap 2-3 egyes és büszke rá, egy percig sem törekedik arra, hogy majd javít vagy valami.

2012. nov. 7. 18:04
 4/17 anonim ***** válasza:

Igen, így sajnos elég nehéz lehet...Én is eléggé ki lennék akadva ha egy osztálynyit kéne elviselnem ebből a tolltartókra köpködő bunkó egó drogtörpéből...


Iskolaváltás nem lehetséges?:)


Csak, mert ez így eléggé húzós lesz szerintem..:/...ha nem hullanak ki az ilyenek...mert nálunk tavaly már kibukott egy ilyen...


Ha jól vettem ki a szövegedből ez az első éved itt.. Akkor még nem késő váltani:)

2012. nov. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Lehet rossz iskolába mentél. Nálunk azért ennyire nem durva a helyzet. Van pár srác aki hétvégente iszik. Elmondják a vicces történeteiket, mi nevetünk rajtuk és ennyi. :)


Az meg ne érdekeljen, hogy kiközösítenek. Kit érdekel? Ők csak személyek akiket 4 évig el kell viselned. Az meg, hogy gáznak tartja, hogy tanulsz... Kicsit durva. Így pláne ne foglalkozz velük, szegények az összes agysejtjüket elitták.


17F


Ja és szerintem is próbálj iskolát váltani.

2012. nov. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

annyira nem gáz a helyzet még, hogy iskolát keljen váltani.

3 éves képzés, szakmát tanulok-->mivel vizsga lesz már elsőévben, (szintvizsga) remélem hullanak ki...:) Utána gondolkozok ha ez meg van másik szakon, de ha eddig eljutok, már kár eldobni, mivel akkor már csak 2 év és a kezembe lenne a szakma.

2012. nov. 7. 18:48
 7/17 anonim ***** válasza:

Ja hát igen a suli lehet a baj... lehet valami elitebb helyet kellett volna választanod. De hát most már mindegy, majd lesznek haverjaid nyugi, aki meg nem bir, azt hagyd a francba. Barátnőddel elvagy, ez a lényeg.



Egyébként... tényleg egyszerűbb beállni a sorba. Én megtettem, intelligens, jól nevelt, kitűnő tanulóként. És igen én is sokat küzdöttem vele, hogy ilyen áron nem akarok, stb. De belevittek a rosszba és igazából jobban érzem magam, csak mert tényleg sok barátom, vagy inkább haverom lett. Nem mondom, hogy hagyd ezért magad te is, te döntésed. Egyébként hozzátenném, hogy a jegyeim nem igazán romlottak, és kialakult az érdeklődési köröm normális témák iránt is. Szóval ha megtartod magad így, ahogy van, de ha elszívsz velük egy-egy cigit, vagy iszol egyet hétvégén a kapcsolatépítés érdekében az még nem a világvége. Csak tudni kell a határt. Szerintem.


De azért jó tudni, hogy vannak még értelmes kamaszok is.

2012. nov. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó.


De ez az elszívsz velük egy-egy cigit,pont olyan ami eredményezi, hogy később se tudjak leszokni, vagy nehezen. Meg anyutól való cigilopás/pénz lopás, nincs keresetem amiből előteremtem a cigaretta árát:).

2012. nov. 8. 18:37
 9/17 anonim ***** válasza:

aki nem osztja a naiv bugyuta nézeteket az mindig túl negatív lesz.


ha ilyen akarsz maradni akkor hozzá kell szoknod, hogy egész életedben mindenki szekálni fog, nem leszel népszerű és nem lesznek barátaid.

ha szerencsés vagy akkor nem így lesz, de rengeteg olyat ismerek/ismertem, aki ilyenné vált, itt is tele van az oldal ilyen emberekkel.


egyszerűen aki nem illeszkedik be az midnig konfliktusokat fog kapni a környezetétől.


"Nekem csak az a baj, hogy ez az egész osztály ilyen 'primitív' mindenki büszke rá, hogy r*banckodik, iszik, cigizik, bulizik, aki nem ilyen az 'negatív s/ggfej'. "


ez így van. és ez egyre rosszabb lesz.


"nem a cigivel van a baj, nem érdekel, pl: Szerelmem is cigizik, néha néha iszik is, oké nem ettől függ egy ember."


ha kicsit majd jobban ismered az embereket, lehet hogy rájössz, milyen pszichológiai összefüggések bújnak meg a káros élvezetek mögött.


"annyira nem gáz a helyzet még, hogy iskolát keljen váltani. "


mindegy hova mész, mindehol ez a divat


"De ez az elszívsz velük egy-egy cigit,pont olyan ami eredményezi, hogy később se tudjak leszokni, vagy nehezen. Meg anyutól való cigilopás/pénz lopás, nincs keresetem amiből előteremtem a cigaretta árát:)."


mellesleg így kezdődik az elkrvulás, szépen azzá válsz, amit utáltál, mert csak "kicsit" akarsz beilleszkedni.


szomorú hogy manapság már nincsenek szülők sem, hogy életképes példát tudjanak felmutatni.

2012. nov. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó:)
2012. nov. 10. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!