Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy egy lány...

Miért van az, hogy egy lány többségű osztályba ha új fiú osztálytárs érkezik, akkor azt jobban megkedvelik, mint ha egy új lány osztálytárs érkezett volna?

Figyelt kérdés

Igazából tudom miért.. Mert egyszerűen fiú.

De ha egy jó fej lány érkezne egy számára új osztályba, akkor őt nem kedvelik meg annyira, akármilyen jó fej is?

Tudom, most ez a kérdésem így elég hülyén és naivan hangzik, mert tulajdonképpen sejtem a választ.. csak egy kicsit zavar ez a tény. A mi osztályunkban is ez történt. Érkezett a lány többségű osztályunkba egy fiú és egy lány.

Szemmel láthatólag a fiút jobban megkedvelték mint a lányt, pedig mind a kettőjük kb azonos habitusú és jó fejek, viccesek. Egy kicsit észre vettem azt az enyhe lányos "rajongás" félét is.. Amikor mond valami vicceset a fiú és kicsit "túlreagálva" vihorásznak.


Én is lány vagyok. És halvány lila gőzöm sincs hogy ez lány létemre mi a fenéért zavar.. Mert akkor megérteném ha fiú lennék és rivalizálás érzése lenne bennem. De így hogy lány vagyok fura számomra ez nem tetszés és nem tudom miért de pont hogy én érzem egy kissé a rivalizálás érzését magamban. Egyébként nem voltam a fiú érkezése előtt sem nagy "osztály kedvenc", szóval nem féltékenységről van szó, mert "átvették" a helyem.

Van valami magyarázat arra, hogy mért érzek ilyeneket?


17/L



2012. nov. 10. 19:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Amiből kevesebb van az mindig értékes. (Lásd: Arany, gyémánt, olaj stb.) Ezért van az, hogy egy lánytöbbségű osztályban egy új fiút jobban körberajonganak.
2012. nov. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az osztályodban levő fiúknak nagyon is tetszik az új lány, csak ők nem nyilvánítanak olyan módon véleményt, mint a lány osztálytársaid az új srácról. Szép is lenne, ha a büszkeségüket félredobva azon nyomban körbedongnának egy olyasvalakit, akinek még semmilyen "tekintélye" nincs a közösségetekben.
2012. nov. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!