Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van ez? Hogyan változtas...

K.lau13 kérdése:

Miért van ez? Hogyan változtassak rajta? Hogy felejtsem ezt el, hogy megint minden ugyanaz legyen?

Figyelt kérdés

Biztos már mindenkinek nagyon elege van belőlem, mert kb. a negyedik kérdésem ez ugyanazzal kapcsolatban, de ez egyre rosszabb, és nem tudom, mit tegyek, vége lesz-e, normális-e, vagy mit csináljak. Az egész úgy volt... Hogy "elvesztettem önmagamat", bár ez eléggé nyálas sorozatba illő szöveg, hogy őszinte legyek :D NA jó, szóval. Mostmár másnak látom magamat, mint aki igazából vagyok. Én voltam az elvont gondolkodású, rocker lány, és nekem jó votl úgy. De most minden megváltozott (uttóbbit csak azért írtam le, hogy hátha jobban tudnak az emberek hova tenni) de ezt elvesztettem. Most nem látom magam annak, akinek eddig. Nem látom magamat senkinek. Úgy értelmezem saját magamat, mint az összes többi embert, akikről eddig azt gondoltam, ri.bancok, stb. Mert nem tartottam sokra a világot, amiért így megváltozott, 30 évvel korábban akartam élni, ahol még nem azt várták volna tőlem, hogy 14 évesen igyak, viselkedjek ri.banc módjára, stb. ilyesmiket. Mindegy. A lényeg... hogy már nem látom úgy magamat. Nem látom úgy a dolgokat, nem látok olyan tisztán. Már nem érzek semmit, amit eddig. Meg egyáltalán semmit. Nem hat rám zene, nincs kedvem semmihez, nem érzek fájdalmat vagy boldogságot, semmit, csak valami.... nem tudom, mi ez. Nem nagyon tudom leírni, de olyan kétségbeesés szerűséget. Meg idegességet, amit nem mcsodálok. AZt akarom már,m hogy vége legyen ennek az egésznek, hogy ott tudjam folytatni a dolgokat, ahol abbahagytam. Nem akarok változást. Vagyis nem ilyet. AZt el tudnám fogadni, hogy megváltozok, ha nem így értelmezném, mert még én is látom, hogy ez egy rossz irány. Egyszerűen csak nem bírom már elviselni saját magamat, mert olyannak látom, mint ők.... Mint a többi velem egykorú, 14 éve slány, de őket eddig szánalmasnak gondoltam, és most is annak gondolom, de most magamat is... És ezt így nem tudom. Újra azok közé az emberek közé szeretnék tartozni, akikről azt gondoltam, hogy normálisak, de mindig az a hülyeség jár a fejemben, hogy "olyan-vagyok-mint-a-többiek", pedig nem vagyok, és nem is akarom én ezt az egészet.... Valahogy véget akarok neki vetni.


És komolyan nem érzek semmit. Elvesztettem a hitem dolgokban, nem tudom tisztelni a zenémet, nem tudok már ugyanúgy írni sem, pedig verseket meg regényeket írtam eddig... Kezdtem megismerni saját magamat, és kezdtem elfogadni, életemben először olyan valaki voltam, ak i lenni akartam, és nem másvalaki akartam lenni. És aztán így vége lett.... És képtelen vagyok feladni mindent, nem akarom ezt az egészet, valahogy vissza akarom csinálni.... De nem tudom!! Túl sokat gondolkoztam ezen, és már nincs értelme semminek... Valahog yolyan "élni-sincs-kedvem," hangulatom van, amiből eddig sokszor a zene segített kijönni valahogy, de hát most pont ez a baj! Nem tudom, mit csináljak.... Tudom, hogy csak én tudok változtatni a látásmódomon, de úgy érzem, képtelen vagyok rá.... Mondjuk alapból ragadt rámm valami pesszimizmus, de csak olyan szintű, amitől nyugodtan tudtam gondolkodni, voltak elméleteim... Most semmi. Most egy hatalmas senkinek látom magamat, vagy olyan valakinek, aki nem akarok lenni... Hiába próbálkozok valami újat keresni, hiába akarnék más lenni, nem megy... Tudom, hogy csak én tudok változtatni ezen, de HOGYAN!? A szüleim szerint pszichológus kellene. Én egyetértek ezzel, csak az a baj, hogy ő is csak megváltoztatni akarna. Tudom, hogy ő azt próbálná elérni, hogy szüntessem meg az önutálatot, és csak fogadjam eél, hogy ez történt, és éljek így. Mindenki ezt mondja. De nem értem, miért, miért akar mindenki oda küldeni, ahová ez vinne... 14 évesen ri.banc módjára szaladgálni, inni, diszkókban egymás nyakába hányni.... Én erre abszolút nem vágyom! Nem is akarom így látni magamat, ez az egész tönkreteszi az emlékeimet, az álmaimat, a gondolataimat.... És itthon még ewgészen elviselhető, de a suliban nem megy, mert körülöttem mindenki ilyen, és én nem akarok közéjük tartozni, de ha csak meglátom őket, annyira.....


Nem tudom, van, aki szerint pszichológiai oka is lehe,t mait gondolom, az tudna a leginkább, aki ismer, aki tudja, mik történtek velem.


Hát, eskü, hogy nem önsajnálatból írom, csak tehetetlen vagyok, és mindig újabb kérdést írok ki, mert mindig változik a helyzet.


Csak azt szeretném, hogy minden újra a régi legyen. Hogy újra hallgathassam a rock zenét, érezhessem is, írhassam a könyveimet meg a verseimet... nekem ez így jó volt. Egy olyan helyre kéne mennem, ahol ezek a ri.bancok nem léteznek, de akárhová mehetek, mindenhol ott lesznek, mindenhol a sz@r zenéjüket fogják hallgatni, és ha nem változtatok, én mindenhol csak azon fogok szenvedni, hogy miért nem tudom magamat adni.

Csak azt szeretném, hogy minden a régi legyen.


Szóval, tényleg, elnézést, hogy ennyi kérdést írok ki mostanában... De azért, aki tud, az légyszi segítsen!


Előre is köszönöm szépen...


2012. nov. 13. 15:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Egy valaki van csak, akitől mindig jobb kedvem lesz, vagy talán kettő. Az egyik az unokahúgom, majdnem kilenc hónapos kislány, amikor meglátogatjuk őket, mindig jó kedvem van, bár neki van valami ilyesmi kisugárzása. A másik pedig, egy nagyon jó barátom, de vele csak neten tudunk beszélni, vagy telefonon, mert állati messze lakik, pedig ha találkoznánk, mellette biztos újra önmagam lehetnék...
2012. nov. 13. 15:58
 2/12 anonim ***** válasza:

Nos hát... Ami elmúlt, azt nem lehet visszahozni, mint tudjuk, ugyanabba a folyóba se léphetsz kétszer.

Elmúlt, kész. Ez nem azt jelenti, hogy innentől úgy kell viselkedned, mint a többiek.

Igaz, ami igaz, nem könnyíti meg neked senki, hogy merre menj tovább.

Vannak jó könyvek, amelyek segíthetnek ebben.

2012. nov. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Úgy érted... Keressek valami mást? Mármint valami új... nem tudom, hogy fogalmazzak. Szóval csak... valami újat?
2012. nov. 14. 07:47
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja, és... tudsz ilyen könyveket? Mármint címeket? Mert én tényleg... Bármit megteszek, hogy újra normális életem legyen... :)
2012. nov. 14. 08:50
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ajánlhatom-e ezeket a könyveket, mert túl fiatalnak tűnsz hozzájuk, de valamiféle ezoterikus hülyeséget sincs értelme olvasnod.

No mindegy. Próbálkozz meg Osho valamelyik könyvével, Fromm szeretetről szóló könyvével.

És amúgy is olvass sokat.

2012. nov. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Valamennyire értem, hogy mi történhet veled, dehogy ezt az egészet mi indította el.... ?

Szerintem beszélj meg a távoli barátoddal egy találkozót, mert ha úgy gondolod , hogy attól "rendbe jössz" akkor megéri beszélni vele élőben. Nem számít hogy messze lakik 1 találkozást csak össze tudtok hozni.....

Meg kell, hogy mondjam az utóbbi időben eléggé bökted a csőrömet, de most megsajnáltalak! ;Đ És az írásodból ítélve egyáltalán nem vagy olyan mint egy átlagos 14 éves lány. Mindenesetre az öngyilkosságot felejtsd el egy életre, és "érfelvágást" se csinálj!! Én se akarom, hogy olyan legyek mint egy átlagos 18 éves fiú , mert messze nem vagyok átlagos..... Az én környezetemben is mindenki house, techno, dubstep zenéket hallgat pedig azért idősebb korosztály mint a tiedé , iskolaidőben szinte nincs olyan nap, hogy ne hallanék ilyen agyonszerkesztett gépzenéket, de nálam bizonyos szempontból rosszabb a helyzet mert nekem van egyfajta ellenszenvem a "nagy rockerek és nagy metalheadek" iránt is....

De nekem van egy saját zenei stílusom amit én alakítottam ki (sokkal jobb a szar elektronikus gépzenéknél) rockernek nem vallom magam, mert nem akarom beskatulyázni az ízlésemet... de ez már nem tartozik ide....

A zenés dolgot megértem , mert ezek a zenék is (meg még egy csomó rendes zene is) közvetít egyfajta életérzést , és gondolom te ezt nem érzed már.....

De miért nem ? A környezeted zavart meg ? Vagy a saját gondolataid ? Vagy más ?


Igyekeztem értelmesen írni remélem valami minimálisat tudtam segíteni......

És kérlek ne vedd zokon a csúnya szavakat amiket régebben írtam privátban....

18/f

2013. jan. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

A rák vigye el az együttérzésemet.... nem érdemled meg.

De van egy módszer a bajodra ami tuti bejön:

Legyél öngyilkos, és én majd örülök a halálodnak a világ nevében is!!! -.-"

2013. jan. 19. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hallgass LMFAO-T cicuskám!! ;)) $$$

Cuki ♥

2013. márc. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
cica vagyok $$$$
2013. márc. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

vagy PSY-t az is naon lávcsikácskah ♥

vagy one direction grrrr3

Justin justiiiiiin ♥♥♥ Cuki

2013. márc. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!