Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit lehet tenni az állandó...

Mit lehet tenni az állandó megfelelési vágy ellen?

Figyelt kérdés

Meg akarok felelni a munkatársaimnak,a családomnak,de még a bolti pénztárosnak is.

Ez már egy kicsit fárasztó,mert beláttam,hogy nem tudok mindenkinek megfelelni,és akkor csalódott vagyok.

Hogyan kéne gondolkodnom? Nektek mi segített?



2012. nov. 15. 12:41
 1/9 Antimod ***** válasza:

[link]


Viccen kívül. De az is elég, ha csak elképzeled, hogy bevetted. :D


Nem felelhetsz meg mindig, mindenkinek. Olyan vagy, amilyen vagy, jó és rossz tulajdonságaiddal együtt! Nem mindenkinek fog ez tetszeni, de sajnálod, mert sok embernek meg igen. Tudod, vannak, akiknek semmi (és senki) sem elég jó.

2012. nov. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gondolkodj el azon, hogy neked vajon mindenki meg akar-e felelni. Mardossa-e magát a többi, hogy neked megfelelnek-e. Szerintem nem. Az a lényeg, hogy te elégedett legyél magaddal, hogy helyesn,korrekt módon viselkedsz.
2012. nov. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De jókat írtatok! Köszi. Igyekszem megfogadni.

Várok még tanácsokat!

2012. nov. 15. 13:20
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindenkinek megfelelni? Nem lehet, és nem is kell. Más az, hogy segíteni akarsz másnak a saját erődből, és jó benyomást akarsz kelteni.

Az hogy valakinek nemet mondasz, és félsz hogy megsértődik, vagy nem fogy szeretni, ez (hülyeség).

Az élethez hozzátartozik az, hogy hagyod a másikat, hiszen nem vívhatod meg az ő harcát, csak tanácsokkal segítheted. Vagy elfogadja, vagy nem.

2012. nov. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Vannak, akiknek nem lehet megfelelni, mert nem engedik. Több olyan eset is volt, amikor tudtam, hogy semmi rosszat nem tettem, egy illető mégis szabályosan a fejemre olvasta azt, amit ő kigondolt a helyzetről. Arra nem is volt kíváncsi, mi is történt valójában, előre eldöntötte,mindegy, mit mondok.Most akkor mi értelme van ilyenekkel foglalkozni? Ha megfeszülök, se leszek jó.És nem azért, mert bennem volt a hiba.
2012. nov. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Megfelelni másoknak nem lehet. Mert semmi nem elég jó. Azt, hogy köszönöm az emberek többségen nem ismeri. Inkább raknak rá még terhet, hiszen terhelhető, és szórakoznak azon, hogy milyen segítőkész.
2012. nov. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem egyszer nagyon elkapott a mindenkit leszarok érzés, és ha jól emlékszem akkor ez a harcosok klubja című film váltotta ki belőlem, nézd meg te is, lehet hogy segít. amúgy nagyon jó film
2012. nov. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 E26 válasza:

Ha mindenkinek meg akarsz felelni, akkor minden emberrel szemben egy szerepet kell fel vállalnod, ami viszont nem te vagy.

Egy idő után pedig azt veszed észre, hogy elveszítetted személyiségedben azt az egyediséget, ami viszont TE vagy.

2012. nov. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!


Velem is ez szokott lenni, de mindig próbálom lebeszélni magam, és elhinni, hogy nem érdekel mások véleménye. Csak sajnos tudom a tudatalattimban, hogy ez nem igaz, de akkor jól esik :)) :)

2013. máj. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!