Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek az állandó féltéken...

Mit tegyek az állandó féltékenység ellen? Hogy lehet legyőzni?

Figyelt kérdés
Nem tehetek róla, de állandóan féltékeny vagyok. Igyekszem nem kimutatni, és ezzel a barátom idegeire menni, de attól még ott van. Utálom, ha más nőkkel beszélget, emailezik, facebookon csetel, ha sms-ezik az pedig a legbosszantóbb. Hogy győzzem le ezt, hogy ne okozzon nekem rossz érzést?
2012. okt. 6. 23:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Keress olyat,aki nem csinál ilyeneket!Szerintem ez mindenkit bosszantana.
2012. okt. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mert a párkapcsolat arról szól, hogy az életét ezt követően ketrecbe bezárva, barátok nélkül, társas magányban kell leélni.. Az, hogy beszélget a barátaival nem ok féltékenységre véleményem szerint. Persze kinek a pap... Szóval te tudod, hogy miért is nem bízol a barátodban.
2012. okt. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Kedves első!

Nem tilthatja meg a párjának, hogy más nőkkel is kommunikáljon.

Kedves kérdező!

Gondold végig! Téged választott, és nem azokat akikkel folyton beszél. Ennek csak van valami oka, nem? Ha meglátod közted és a bizonyos lányok közti különbséget, jobb lesz!

2012. okt. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondoltam, hogy nem tilthatom meg neki ezeket. Nem is ilyen válaszokat vártam. Utolsó, neked köszönöm :)

Írjatok még néhány hasznos dolgot, hogy nektek mi vált be.

2012. okt. 6. 23:31
 5/13 anonim ***** válasza:
Figyelj kérdező, nálam ugyanez a helyzet, én is legalább ennyire féltékeny vagyok. Ez valóban megölheti a kapcsolatot, ha csak az egyik fél ilyen, mert így a féltékenykedéssel az agyára megy a másikak. Nálunk az a jó, hogy a párom is pont ugyanolyan féltékeny, mint én, hasonlóak az elvárásaink a másik felől. Nem számít, mennyire vagy féltékeny, a lényeg, hogy a párod is hasonló legyen, és nem lesz probléma :) Beszéljétek azt meg, hogy ami nekem rosszul esne, ha ő megtenné, azt én sem teszem meg vele!
2012. okt. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%

Válaszoltam már ilyen kérdésre, neked is azt tudom mondani, amit a másiknak.

Azért vagy féltékeny, mert az önbizalmad a 0 környékén van vagy alapból vagy mert régen átvertek párszor a palánkon, kinek miért. És mindezt ráhúzod a párodra, nem bízol meg benne valójában, azt hiszed nem vagy neki elég jó. Szép kapcsolat az ilyen, nem gondolod?

Azt próbáld felérni ésszel, hogy a csávó VELED van, nem más nőket húzogat. TÉGED szeret, de attól még nem fogtok állandóan egymás valagába bújva élni, mert mindenkinek szüksége van barátokra, nőkre-férfiakra egyaránt. Kell a másfajta EMBERI KAPCSOLAT is. Ennyi erővel te se merj hozzászólni egy másik férfihoz sem, mert biztos 2 szép szó után rácuppansz. De akkor már nőkkel se beszélj, annyi a lezbikus manapság... Nem érzed röhejnek? Csak egy kicsit. Egy érett felnőtt kapcsolat nem csak azért lesz az, mert ti nagylányok/fiúk vagytok, saját lakás meg munkahely, hanem érzelmileg is fel vagytok nőve egy ilyenhez. Attól, hogy valaki kapcsolatban van, nem válik autmatikusan vakká, süketté és némává minden más ellenkezű nemű iránt, hűséget fogadott könyörgöm, nem vakságot. De itt még ennyiről sincs szó, csak beszélgetésről...

Gondolkodj el magadon és a hozzállásodon.

2012. okt. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha ismernéd azokat a lányokat, vagy ha tudnád, hogy mi az a fontos megbeszélnivaló, talán segítene. Látnád, hogy semmi extra. Gondolom te is beszélsz fiúkkal, tudod, hogy abban sincs semmi, gondolj erre, ha féltékeny vagy.
2012. okt. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

hogy lehet legyozni? ahogy mindent. akarattal, onuralommal. mindenkinek mas a gyengeje, neked ez. kuzdjel ellene.

gondold vegig hogy eddig mennyi hasznot hozott es mennyit artott hogy feltekeny vagy. vissza birod fogni magad ha akarod, nem lehetetlen

2012. okt. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%
A féltékenység az a szeretet(a barátod iránt) és a gyűlölet(rivális iránt) keveréke,tehát nem lehet ez ellen semmit se tenni,mivel a szeretetet és a gyűlöletet nem te irányítod,azok jönnek maguktól
2012. okt. 7. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

50-es nő vagyok,35 éve házas. A környezetemben ennyi év alatt bizony sok hasonló mentalitású házasság fordult elő, 80-90 %-a válással végződött. Az a néhány házaspár maradt együtt, ahol a férfi annyira papucs volt, hogy tűrte az állandó féltékenykedést. Hidd el, a normális férfiak nem szeretik, ha szabadságukban korlátozzák őket.

Próbálj 10-ig számolni, mielőtt számon kérnéd a barátodat, ne akard elszámoltatni minden percéről. A legtöbb férfi, ha nem kérdezgetik, hamarabb elmond dolgokat, ha mindig számon kérik, egy idő után megunja, előbb hazudni fog, aztán elhagy. (Pl. az én fiam a legutóbbi barátnőjével éppen állandó féltékenykedése miatt szakított, azt mondta, nem bírja, ha egy nő folyamatosan rátelepszik, most hónapok óta nincs állandó bnője, mert úgy elvette a kedvét a kötöttségtől. Pedig szerintem amúgy aranyos kislány volt, és szerette is.)

2012. okt. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!