Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék leszokni az...

Hogyan tudnék leszokni az önkielégitésről?

Figyelt kérdés
2 év után rájöttem hogy igazából semmi értelme,időpazarlás. Mikor először elkezdtem,"felfedeztem" ezt a dolgot nagyon ráfüggtem :S. Mondjuk már 1 hete nem csináltam,szóval ez már haladás. Mikor eszembe jut hogy milyen jó lenne, mindig valami guaztustalan dologra gondolok és akkor inkább el is megy a kedvem xD De szerintetek van rá valami más megoldás? Időpazarlás, wc papír pazarlás meg elég feltűnő anyámnak hogy mindennap "kakálok". Ja meg szerintem így még jobban is használódik,meg sztem elég b*zis hogy megfogom és magamnak csinálom. Olyan fura. 16/F

2012. nov. 16. 01:25
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*gusztustalan
2012. nov. 16. 01:26
 2/12 intrepid ***** válasza:
Veres Pali bácsi, az Ifjúsági Magazin orvos tanácsadója írta erről egyszer, hogy aki csinálja, az ne szégyellje! Aki szégyelli, az ne csinálja.
2012. nov. 16. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ezt itt nem jó helyen kérdezed! Itt nem kapsz értelmes használható választ, Legalábbis nem valószínű. Csak kigúnyolnak, lefikáznak majd, és nem értenek meg téged.
2012. nov. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 2xSü ***** válasza:
57%

> Hogyan tudnék leszokni az önkielégitésről?


Előbb érdemes feltenni a kérdést, hogy le kell-e szokni róla, vagy érdemes-e leszokni róla.


> igazából semmi értelme,időpazarlás


Ez relatív. Nem tartom valószínűnek, hogy azt az időt, értelmes, hosszútávú dolgokra áldoznád. Még a legszorgalmasabb, legcéltudatosabb ember is csinál rengeteg olyan dolgot, amit lehet időpazarlásnak tekinteni.


> mindig valami guaztustalan dologra gondolok


Két ember között a szexben nem gusztustalan az, amit egyik fél sem tart annak. Ez egy ember esetén is igaz. Főleg a nők között vannak, akik az önkielégítést valami perverz dolognak tartják. Ez persze neveltetés kérdése is. De önmagában ez csak egy nézőpont, és nem feltétlenül jó nézőpont.


Ha azt vesszük, rengeteg természetes és szükséges dolog tűnhet gusztustalannak. Pl. mikor eszel, akkor mesterségesen elrohasztott döglött állatokat és döglött növényeket teszel a szádba. De lehet ezt gasztronómiának is hívni, ha úgy tekintünk rá.


Az életnek két alapvető célja van: lét- és fajfenntartás. Ezek műveléséhez alapvetően pozitív élmény társul, tehát jó érzés ezeket a dolgokat művelni. Egy jót enni, egy jót szeretkezni. Az önkielégítés is kiváltja ugyanezt az élményt, így bizony lehet örömszerzés eszköze. Nota bene az állatok között sem ritka jelenség.


> elég feltűnő anyámnak hogy mindennap "kakálok"


Mondjuk az lenne a feltűnő, ha nem tennéd.


> Ja meg szerintem így még jobban is használódik


Az ember nem véső, hogy elhasználódjon. Az lábadat is használod. És? Nem fog elkopni. Sőt akár erősebbé is válhat.


> sztem elég b*zis hogy megfogom és magamnak csinálom


Nem. B*zi az, aki a saját neméhez vonzódik. Ha önkielégítés közben fiúkra, vagy önmagadra gondolsz, na az a nem normális. De ha a másik nemre gondolsz, vagy egy szituációra, abban semmi b*zis nincs.


Aki önmagának nem tanul meg örömet okozni szexuális téren, az honnan tudná, hogy más hogy tud neki örömet szerezni?


Persze ott az érem másik oldala. A dolog alapvetően érzelmekről szól. Az ember meg attól ember, hogy a racionális gondolkodása képes kontrollálni az érzelmeit. Mint minden téren itt is két irányban lehet átesni a ló túlsó oldalára. Persze vannak, akik valamilyen ok miatt vállalják a teljes elzárkózást a szexuális vagy más örömöktől. De ez általában valamiféle próba, áldozat formájában történik. Pl. a katolikus vallásnál ott a cölibátus, ami más vallásokban is ott van. Vagy ha nem kimondottan a szexualitást vesszük, akkor ott vannak az aszkéták. De egy normális hétköznapi célokat maga elé kitűző ember nem feltétlenül jó, ha megpróbálja ezt az utat járni. Illetve valószínű nem fogja semmiben sem előbbre vinni, tehát felesleges. Legalábbis hosszútávon. Rövidtávon lehet kis próbának, önmegmérettetésnek is felfogni, de összességében azt kell hogy mondjam, hogy nem az a „bizarr”, ha valaki önkielégítést végez, hanem az, ha úgy gondolkodik az önkielégítésről, mint te.

2012. nov. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
egyáltalán nincs benne bu.is és minden pasi csinálja, és a legtöbb nő is. teljesen természetes dolog. De persze nem kötelező, ha nem akarod ne csináld. De az sem egészséges ha vissza tartod és amig nem élsz nemi életet normális hogy szükséged van (csúnya szóval) az "ürítésre". Mi az hogy jobban is használodik???? mi??? a farkad???? ez nagy baromség....
2012. nov. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem kellett volna kiírni ezt a kérdést...xD Különben is hajnal fél 2-kor,már aludnom kellett volna o.O A mindennap "kakálok" dolgot félreértette az egyik válaszoló. Mert azzal azt akartam mondani hogy mivel volt régen hogy minden nap "kivertem" anyám mindig megkérdezte hogy mit csinálok olyan sokáig minden nap a wc-n,és én erre mondtam hogy kakálok. És azért az ember nem szokott mindennap szóval sztem már elég gyanús lehetettet. Mondjuk 16 évesen miért ne lehetne a mai világban? Valaki már a szüzességét is elvesztette...
2012. nov. 16. 17:56
 7/12 2xSü ***** válasza:
54%

> Nem kellett volna kiírni ezt a kérdést


Miért? Lehet valaki pont ilyenen gondolkodik el. Ha megtalálja ezt a kérdést, akkor lehet talál érdekes válaszokat rá.


> az ember nem szokott mindennap


Pedig de. :-) A normális a napi három és a heti három között van (egyéntől függő). Átlagosan naponta.

2012. nov. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nálam heti 4
2012. nov. 16. 20:46
 9/12 anonim ***** válasza:
Plusz még ha nem vered ki, a felhalmozódott ondó miatt nagyobb az esélyed a prosztatabetegségek kialakulására.
2012. nov. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Most ez komoly?
2012. nov. 16. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!