Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudnék leszokni erről a...

Hogy tudnék leszokni erről a kis kori rossz szokásomról?

Figyelt kérdés
Elég érdekes és kellemetlen a sztori . De belevágok... Szóval én kiskorom óta , cumizom a ujjam ... olyan mint másoknál a körömrágási szokás körülbelül .. ( nem ér nevetni, bár tudom hogy röhejes vagyok :D! V ) Sokszor már észre sem veszem magam és tök természetesen jön.. Általában csak itthon , meg ha fáradt vagyok.. vagy ilyen , nem mozgós ' filmet bambulós programoknál .. Na meg elalvás előtt... Lelehet erről szokni ? ...
2012. ápr. 13. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kend be valami krémmel, hogy rossz íze legyen.
2012. ápr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én meg "morzsolgatok" , "cicergek" és a számat simizem az ujjammal kábé mióta az eszemet tudom.(3éves voltam)



35F

2012. ápr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
rágjam meg az ujjad:D én, meg a hajamat szoktam birizgálni.. na? "Mindenkinek" vannak berögzült szokásaik. Egyik osztálytársam a körmét rágja... xD 20/F
2012. ápr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Le lehet! Én régebben a nyakamat ropogtattam, de aztán rá kellett jönnöm, hogy az nem valami nőies :) Talán neked is csak egy vezérgondolat kell, ami által megdöbbensz azon, hogy mit is teszel. Szerintem azon gondolkozz el, hogy fel akarsz-e nőni vagy sem.
2012. ápr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Pfuu ház köszönöm a válaszokat.. :) Látom nem vagyok egyedül a rossz szokásokkal , bár az a baj hogy már tök természetesen jön , és néha észre sem veszem magam >_<... Állítólag kiskoromban is annyira belemerültem , hogy közben a kezemet véresre kapartam állandóan o.O....
2012. ápr. 13. 21:17
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is mondok még akkor ilyet: rágom a körmöm (bár már egyre kevesebbet) ropogtatom a nyakam és az ujjaimat is. :D Elképzelheted, hogy néma csönd van a teremben és egyszer csak ilyen ízületropogtatós hangot meghallasz... :D Általában a körülöttem levőket kirázza tőle a hideg, de már sokan megszokták. :) 15L
2012. ápr. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én is körömrágós vagyok, a számat is rágom, és kapargatom az arcom, szóval ehhez képest nem vagy ciki :D amúgy nem tudom ezekről hogy lehetne leszokni.. csakis hatalmas akaraterővel..
2012. ápr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Csak nem akarom ez miatt kínosan érezni magam bármikor is ...:| bár már önmagában annak érzem >__< ...
2012. ápr. 25. 20:36
 9/11 A kérdező kommentje:
még a sors is azt akarja hogy abbahagyjam mert sikerült elég rendesne elvágnom elég brutális módon pont az az ujjam >_< : D
2012. ápr. 29. 11:44
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem rossz szokás. Szerintem ezt azért csinálod, mert a lelked igényli, mintegy visszatérne a gondtalan, békés babakorba. Ily módon nem hiszem, hogy egészséges lenne, ha erőszakkal szoktatnád le magad erről, már ha egyáltalán ez sikerülhet.

Szerintem, amint megjönnek azok a pozitív változások, amik segítségével boldogabban tudod élni az életedet, mint most, akkor ezt már nem fogod igényelni, így észre sem fogod venni, hogy már nem is csinálod. Ezt támasztja alá, hogy az emberek szinte 100%-a nem emlékszik, mikor szokott le az ujj szopásról, vagy a plüssel alvásról stb.

2012. ápr. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!