Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha jót teszek valakivel, nem...

Ha jót teszek valakivel, nem kapok vissza semmit. Ezek után miért tegyek bárkinek is szívességet?

Figyelt kérdés
Emberszerető vagyok, a legtöbb emberhez úgy állok, hogy "na, megpróbálom elérni, hogy mosolyogjon". És ez a legtöbbször sikerül is. De minden egyes alkalommal, mikor szívességet teszek valakinek, sosem kapok vissza semmit. Már nagyon unom, hogy mások szemében én vagyok a csaj, aki mindenkivel kedves, és akit lehet csicskáztatni. Mit tegyek?

2012. nov. 16. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Szokd meg hogy az emberek nagy része ilyen.Én már nem segitek senkinek semmiben.
2012. nov. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem is ez lesz, hogy ha legközelebb szívességet kérnek, tojok a fejükre.
2012. nov. 16. 21:41
 3/8 anonim ***** válasza:
a megszokott közmondással ellentétben a Jó tett helyébe jót ne várj mondás érvényesül többször, sajnos velem is.
2012. nov. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 X-atosz ***** válasza:
Akkor tegyél szívességet, ha szeretetből teszed. Ha csak azért vagy jófej valakivel, hogy később úgymond "hasznod legyen belőle", az álszentség. Ha azért "adsz", hogy "adjanak", inkább ne csinálj semmit.
2012. nov. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem azért adok, hogy utána adjanak, sokkal inkább szeretetből, akkor is, ha egyébként nem vagyok olyan jóban az illetővel. De az rosszul esik, ha egyre több szívességet teszek neki, az pedig szó szerint le se szarja, később, mikor szükségem lenne valakire, 'rá biztosan nem számíthatok'... És ez így megy minden emberrel.
2012. nov. 16. 22:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom X-atosz-hoz. Ha jót teszel valakivel, az a jutalmad, hogy jót tettél. Örülhetsze ennek hogy képes vpoltál jót tenni valakivel. Nem csekély dolog, éstényleg ad egy jó érzést. Madách is megírta, nem tudom pontosan idézni, de az a lényege, hogy aki jót tesz, ne büszkélkedjen vele, hanem köszönje meg Istennek, hogy őt használta ennek a jó cselekedetnek a végrehajtására, és hogy képességet is adott hozzá. Azt hiszem a legutolsó színben van ez.
2012. nov. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Nem azért adok, hogy utána adjanak, sokkal inkább szeretetből, akkor is, ha egyébként nem vagyok olyan jóban az illetővel. De az rosszul esik, ha egyre több szívességet teszek neki, az pedig szó szerint le se szarja, később, mikor szükségem lenne valakire, 'rá biztosan nem számíthatok'... És ez így megy minden emberrel."


De miért akarsz egyre több szívességet tenni?


Meg ezt se nagyon értem:

"Emberszerető vagyok, a legtöbb emberhez úgy állok, hogy "na, megpróbálom elérni, hogy mosolyogjon".


Minek? Ha valaki nem akar mosolyogni,akkor ne próbáld elérni,hogy mosolyogjon.Tudod,a gyengéd erőszak is erőszak.Te hiába hiszed azt,hogy jót tettél a másikkal,a legtöbb ember nem így fogja látni,mert a legtöbben saját maguk választották azt,hogy nem mosolyognak.

2012. nov. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a tett jó dolgokat egyszerre fogod visszakapni, majd pont akkor amikor szükséged lesz rá, é amikor nem is számítasz arra!
2012. nov. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!